CNN Prima News jmenování

jmenování

Výpis příspěvků ke štítku „jmenování“

Hladík vyvrátil pouze jednu z výhrad, řekl Zeman a představil zbylé tři. Lidovce zkritizoval

8. ledna 2023 06:58

Není pravda, že mi Petr Hladík (KDU-ČSL) vysvětlil všechny mé výhrady. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to uvedl prezident Miloš Zeman. Zdůraznil, že kandidát na ministra životního prostředí vyvrátil pouze jednu z výtek, a to navíc tu nejméně důležitou. Zeman následně body, které mu na lidoveckém politikovi vadí, představil a připojil také kritiku celé KDU-ČSL.

Expert: Jurečka musí trvat na Hladíkovi. Kdyby ustoupil, byla by to jeho politická prohra

2. prosince 2022 00:09

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka ve čtvrtek uvedl, že kandidát lidovců na ministra životního prostředí a exnáměstek brněnské primátorky Petr Hladík by měl být jmenován nejpozději v prvním lednovém týdnu. Podle politického komentátora Martina Schmarcze Jurečka nemůže jednat jinak. V případě, že by se svého straníka rozhodl nahradit, zaznamenal by politickou prohru.

Premiér chudé země přijel na jmenování vlády Rolls Roycem. V kampani sliboval snížit výdaje

28. října 2022 17:33

Nově zvolený premiér chudé africké země Lesotho v pátek přijel na jmenování své vlády luxusním automobilem značky Rolls Royce, v doprovodu koní a motorek. Miliardář Sam Matekane, který na začátku října nečekaně vyhrál volby, sliboval snížit vládní výdaje. Jmenování vlády dnes proběhlo na stadionu v metropoli Maseru, píše AFP.

V pardubickém babyboxu našli chlapečka v potrhaném oblečení. Pojmenovali ho po králi

18. září 2022 10:04

Do pardubického babyboxu v neděli ráno někdo odložil novorozeného chlapečka. Podle lékařky bylo dítě na první pohled zdravé, pupečník mělo ošetřený gumičkou do vlasů a na sobě lehce potrhané oblečení. Dostal jméno Karel, mimo jiné na počest britského krále Karla III. Jedná se o jedenácté děťátko odložené do pardubického babyboxu.

Poslední snímek Alžběty II. vznikl dva dny před smrtí. Opřená o hůlku měla úsměv na rtech

8. září 2022 23:12

Nejdéle vládnoucí panovnice ve Velké Británii si vždy udržovala úsměv na rtech a ani poslední snímky Alžběty II. nejsou výjimkou. Fotografie byly pořízeny 6. září ve skotském Balmoralu, kde jmenovala novou premiérkou země Liz Trussovou. Ačkoliv se opírala o hůlku a její zdravotní stav se horšil, nedala na sobě nic znát.

Rakušan je slepý kůň, rýpe Šlachta. Ministra vnitra kritizuje kvůli rozvědce i Kalousek

10. srpna 2022 20:17

Zejména pražská korupční kauza Dozimetr dostávala ministra vnitra a šéfa hnutí STAN Víta Rakušana pod stále větší tlak. Nyní k tomu ale přibylo jmenování šéfa civilní rozvědky. Obě kauzy jsou přitom úzce propojené. Šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek se má totiž dobře znát s obviněným podnikatelem Michalem Redlem. A tak političtí oponenti opět žádají Rakušanův konec na ministerstvu. Informace o kontaktech Mlejnka s Redlem přinesly Seznam Zprávy.

Balaš je novým ministrem školství. Zeman mu při jmenování vytkl „hříchy z mládí“

29. června 2022 18:04

Prezident Miloš Zeman jmenoval novým ministrem školství Vladimíra Balaše (STAN). Při té příležitosti mu vytkl „hříchy z mládí“. Poslanec hnutí STAN a ústavní právník přebírá resort po svém stranickém kolegovi Petru Gazdíkovi, který odstoupil z funkce kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem z kauzy Dozimetr.