reklama
CNN Prima News jmenování

jmenování

Výpis příspěvků ke štítku „jmenování“

Vynikám zdvořilostí, řekl Zeman při jmenování soudců. Kvůli platům zmínil „nenažranost"

18. ledna 2022 11:59

Prezident Miloš Zeman v úterý při jmenování sedmi nových soudců zkritizoval neochotu stávajících soudců nechat si zmrazit platy. Zmínil výraz „nenažranost“. Za ostudu české justice pak označil případ bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) a nákupu letounů CASA. Případ skončil téměř po deseti letech pravomocným osvobozením Parkanové.

Nekula se dočkal. Zeman ho jmenuje ministrem zemědělství už v pondělí, prozradil Fiala

2. ledna 2022 14:56

Prezident Miloš Zeman již v pondělí jmenuje ministra zemědělství Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL). Po nedělním novoročním obědě v Lánech to oznámil Petr Fiala (ODS). Nekula nebyl jmenován společně s dalšími členy vlády, protože měl pozitivní test na koronavirus. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček pondělní jmenování potvrdil, uskuteční se ve 12:00. Ještě před tím se Zeman s Nekulou v Lánech setká. Původně Kancelář prezidenta republiky předpokládala, že se jmenovací ceremoniál uskuteční v úterý.

Od byznysmena k levici a rozdávání. Babiš se během vládnutí změnil, prohlásil Vystrčil

17. prosince 2021 19:48

Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) se expremiér Andrej Babiš (ANO) za dobu svého vládnutí změnil. Vystrčil ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že se přesunul do levicového hnutí, které slibuje a rozdává. Společně s poslancem hnutí ANO a bývalým předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem hodnotili jak vystoupení staré vlády, tak roli nové opozice.

Od Bruselu po Ukrajinu. Politici gratulují nové české vládě, zmiňují pandemii i ekologii

17. prosince 2021 13:22

Česko má oficiálně novou vládu, ministry kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) jmenoval v pátek před polednem prezident Miloš Zeman. S gratulacemi na sociálních sítích přispěchali nejen členové bývalé vlády, ale i politici ze zahraničí. Například ukrajinský ministr zahraničí poblahopřál šéfovi české diplomacie Janu Lipavskému (Piráti), vzpomněla si i předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.

Piráti by po prohře měli vyměnit vedení. Lipavský je vytrucovaný ministr, říká Svoboda

16. prosince 2021 20:37

Jan Lipavský (Piráti) je vytrucovaný ministr a bude si muset zjednat respekt ministerstva i zahraničních kolegů, řekl o novém ministrovi zahraničí v pořadu K věci bývalý šéf české diplomacie Cyril Svoboda. Jako člen lidovců zažil, když strana vypadla v roce 2010 ze Sněmovny. Piráti sice letos takovou katastrofou projít nemuseli, přesto ve volbách ztratili velkou část poslanců. Svoboda v takovém případě radí vyměnit vedení.

Babiš se loučil na summitu V4. Mám plné břicho a těším se do postele, prohlásil

14. prosince 2021 22:01

To, že prezident Miloš Zeman ustoupil novému premiérovi Petru Fialovi a rozhodl se jmenovat celou vládu i s Pirátem Janem Lipavským, ke kterému má výhrady, překvapilo nejen experty, ale i samotné politiky. Mezitím ale novináři zjistili, že ještě před důležitým jednáním se Zemanem jel Fiala cosi řešit s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Objevují se tak pochybnosti, na čem se vlastně premiér s prezidentem dohodli.

reklama