reklama
CNN Prima News Johnson & Johnson

Johnson & Johnson

Výpis příspěvků ke štítku „Johnson & Johnson“

Vědci se neshodnou, co od mutace omikron čekat. Proč na výzkum potřebují týdny?

3. prosince 2021 10:14

Vědci se po objevení varianty omikron, která nejspíše pochází z Jihoafrické republiky, okamžitě pustili do jejího zkoumání. Řeší se její nebezpečnost v porovnání s jinými variantami. Teoreticky by mohla být jakousi spásou, pokud by způsobovala mírnější průběh onemocnění COVID-19. To se ale dozvíme až za určitý čas. Experti ji napřed potřebují důkladně zmapovat a prozkoumat.

Očkování proti covidu bude platit jen devět měsíců. Pak budete muset na třetí dávku

2. prosince 2021 13:26

Ministerstvo vyzve SMS zprávou očkované jednodávkovou vakcínou Janssen, aby se přeočkovali mRNA vakcínou. Bude se to týkat lidí dva měsíce po očkování, oznámil ve čtvrtek na on-line tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle něj se od roku 2022 zkrátí i platnost očkovacích certifikátů, a to na devět měsíců. Lidem bez posilující dávky přestane certifikát platit.

Vakcína Janssen účinkuje sotva pár měsíců, tvrdí expert. Zkrátí se její platnost?

16. listopadu 2021 11:29

Vakcína Janssen od firmy Johnson & Johnson je spolehlivá pouze dva měsíce, upozornil na Twitteru imunolog a člen skupiny MeSES Zdeněk Hel. Odkazuje na článek v časopise Science, který tvrdí, že po půl roce má vakcína účinnost pouze 13 procent. Lidé očkovaní touto látkou by se podle něj měli nechat přeočkovat nejlépe už po dvou měsících Pfizerem nebo Modernou. Ministerstvo zdravotnictví podle svého šéfa Adama Vojtěcha (za ANO) účinnost této vakcíny prověří.

Reportáž: Vakcínu vymysleli k likvidaci lidí aneb Jak se Romové stále bojí očkování

12. listopadu 2021 06:58

Co Rom, to odmítač očkování – to téměř doslova platilo na sklonku léta. Převážná část romské minority se sice vakcíny pořád bojí jak čert kříže, přesto v ní pomalu přibývá i očkovaných. „Vakcínu vymysleli k likvidaci lidí,“ je přesvědčena 50letá Věra Horváthová. „Neumřu po očkování? Na Slovensku nám zemřeli dva bratranci a jednomu zesnula i manželka, tak nevím, co mám dělat. Co myslíte, mám si píchnout toho Johnsona?“ řeší velké dilema 46letá Maria Demeterová z Ostravy.

Nebyl čas, měl jsem covid, až teď chci na pivo bez testování. Proč Češi otáleli s očkováním?

7. listopadu 2021 06:52

Před očkovacími centry bez předchozí registrace se tento týden tvořily dlouhé fronty. Na svou první dávku vakcíny proti nemoci COVID-19 čekají lidé dlouhé hodiny, výjimkou není ani Hlavním nádraží v Praze. Důvody, proč tak dlouho otáleli s očkováním, se různí – některé k tomu donutil konec proplácení testů, jiní zase po prodělání covidu nechtěli nic uspěchat či neměli čas.

Vektorové vakcíny dál ztrácí důvěru veřejnosti. Lze je nakombinovat s těmi na bázi mRNA?

6. srpna 2021 17:14

Vektorové vakcíny, mezi které se řadí například ty od společností AstraZeneca či Johnson & Johnson, ztrácí kvůli nižší účinnosti vůči mutacím důvěru veřejnosti. Množí se proto otázky, zda není možné dostat po první dávce vektorové vakcíny druhou dávku účinnější vakcíny na bázi mRNA, kam se řadí produkty společností Pfizer či Moderna. Přestože odborníci považují kombinování za bezpečné, zatím to nedoporučují.

PŘEHLEDNĚ: Na druhou dávku očkování už po třech týdnech. Jak si posunout termín?

23. července 2021 05:08

Ministerstvo zdravotnictví opět změnilo svá pravidla. Nově si lidé mohou posunout termín a jít na druhou dávku očkování vakcínou proti koronaviru od firem Pfizer/BioNTech už po 21 dnech od první. Stačí k tomu jeden telefonát, na některých očkovacích místech dokonce i e-mail. Redakce CNN Prima NEWS podrobně sepsala, na jaké číslo zavolat, co k tomu člověk potřebuje a jak telefonát probíhá.

reklama