CNN Prima News Johnson & Johnson

Johnson & Johnson

Výpis příspěvků ke štítku „Johnson & Johnson“

Kyjev zveřejnil „seznam hanby“. Které západní firmy i nadále působí v Rusku?

14. listopadu 2022 16:51

Platíte daně v Rusku? Způsobujete umírání lidí na Ukrajině, vzkazuje ukrajinské ministerstvo zahraničí západním společnostem, které se rozhodly i nadále podnikat v zemi Vladimira Putina. Svůj postoj tyto firmy nezměnily ani po skoro devíti měsících, co ruská armáda ničí ukrajinská města a vraždí civilisty. Kdo do takzvaného „seznamu hanby“ patří? V Rusku stále setrvává mimo jiné švýcarský gigant Nestlé, rakouský palivový koncern OMV či farmaceutické firmy AstraZeneca, Pfizer i Johnson & Johnson.

Jste očkovaní Janssenem? Jedna posilující dávka nemusí stačit, varují odborníci

1. dubna 2022 08:23

Jednodávková vakcína Janssen od společnosti Johnson & Johnson se pro mnoho Čechů jevila jako snadné řešení, jak se vypořádat s přísnými covidovými opatřeními, která nějaký čas omezovala život neočkovaným lidem. Z medicínského hlediska se to však zpětně může jevit problematicky. Účinnost vakcíny totiž rychle klesá a američtí odborníci zdůrazňují nejen nutnost posilující dávky, ale vyzývají ke zvážení i aplikaci další boostovací dávky mRNA vakcíny.

Očkování proti covidu ovlivňuje menstruaci, potvrdila studie. Jaké jsou časté projevy?

12. ledna 2022 08:11

Tisíce žen ve světě si stěžovaly, že očkování proti covidu ovlivnilo jejich menstruaci. Mnohé z nich, včetně několika stovek Češek, hlásí delší nebo kratší cyklus či silnější bolesti. Američtí vědci nyní dali ženám za pravdu. Podle dosud zveřejněných výsledků studie, která bude trvat celý rok, se po druhé dávce vakcíny může menstruační cyklus prodloužit až o 19 hodin. U některých žen to může trvat i déle.

Bolest kloubů, alergie či nepravidelná menstruace. Na co si stěžují lidé po očkování?

6. ledna 2022 07:11

Někteří lidé po očkování vakcínou proti nemoci COVID-19 trpí dlouhodobějšími nežádoucími účinky. Mezi ně patří podle praktických lékařů oslovených reportéry CNN Prima NEWS třeba problémy s klouby, ztráta imunity nebo nepravidelný menstruační cyklus. Podle celkových statistik jsou ale takové účinky zcela výjimečné a vakcína by měla být v naprosté většině případů bezpečná.

Před rokem dostal Babiš první dávku. Proč vakcína rozdělila společnost a co bude dál?

25. prosince 2021 07:37

V České republice již rok žijeme s vakcínou proti nemoci COVID-19, která značně změnila postup celé pandemie. K vývoji však také došlo ve společenské náladě. Zatímco počátkem roku bylo vládě vyčítáno, že nedokáže rychle získat potřebné dodávky vakcíny, rostl v druhé polovině roku značný odpor k očkování mezi určitou částí veřejnosti. Hlavním důvodem bylo zřejmě zavedení covidpasů, kdy očkovaní lidé získali oproti neočkované části populace značné výhody v běžném životě. Pojďme si tedy připomenout, jak šel čas s očkováním v Česku.

SÚKL kritizuje dvě vakcíny, kterými se očkuje v Česku. Rizika převyšují přínosy

20. prosince 2021 18:41

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) uveřejnil nové stanovisko k vakcínám proti covidu, které schválila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). U vektorových vakcín od firem AstraZeneca a Johnson & Johnson SÚKL varuje před velmi vzácným rizikem trombózy. Proto očkování těmito vakcínami nedoporučuje lidem mladším 60 let.