reklama
CNN Prima News Johnson & Johnson

Johnson & Johnson

Výpis příspěvků ke štítku „Johnson & Johnson“

PŘEHLEDNĚ: Na druhou dávku očkování už po třech týdnech. Jak si posunout termín?

Ministerstvo zdravotnictví opět změnilo svá pravidla. Nově si lidé mohou posunout termín a jít na druhou dávku očkování vakcínou proti koronaviru od firem Pfizer/BioNTech už po 21 dnech od první. Stačí k tomu jeden telefonát, na některých očkovacích místech dokonce i e-mail. Redakce CNN Prima NEWS podrobně sepsala, na jaké číslo zavolat, co k tomu člověk potřebuje a jak telefonát probíhá.

PŘEHLEDNĚ: Jednu dávku vakcíny má již 60 procent dospělých Čechů, dochází však zájemci

V České republice obdrželo již alespoň první dávku vakcíny proti koronaviru přes 60 procent dospělé populace, k dosažení kolektivní imunity je však potřeba podle odborníků alespoň 70 procent obyvatel. Problémem je, že již téměř každý, kdo má o očkování zájem, alespoň první dávku obdržel. Ve frontě na ni totiž aktuálně čeká pouze kolem 100 tisíc lidí. Ministerstvo zdravotnictví tudíž musí přesvědčit obyvatele, kteří doposud s očkováním váhají. Jak vypadají aktuální statistiky vakcinace?

Vrahové, křičel odpůrce na Babiše s Vojtěchem. Na vakcínu bez registrace se stála fronta

Premiér Andrej Babiš (ANO) společně s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a dalšími otevřel nové očkovací centrum přímo v pražském obchodním domě Westfield Chodov. Lidé si zde mohou nechat aplikovat vakcínu i bez registrace. Přímo na otevření centra a začátek očkování čekala v pondělí dopoledne necelá stovka lidí. Babišovu tiskovou konferenci narušil kritik.

Očkování proti covidu bude možné i bez registrace. Vyhrát můžete iPhone či tenisky

Od pondělí se v Praze otevřou nová očkovací centra, kde bude možné nechat se očkovat bez předchozí registrace. V obchodním centru Chodov se lidé mohou nechat naočkovat vakcínou Pfizer, na hlavním nádraží pak vakcínou Johnson & Johnson. Podmínkou je, že zájemce není na očkování nikde zaregistrován, ani nečeká na další dávku. Stát pro lidi, kteří se nechají na těchto místech očkovat, navíc připravil několik soutěží. Ve svém internetovém pořadu Čau, lidi to oznámil premiér Andrej Babiš (ANO).

reklama