reklama
CNN Prima News judaismus

judaismus

Výpis příspěvků ke štítku „judaismus“

Eichmann byl sebestředný vrah milionů i nýmand. Před 60 lety ho v Izraeli odsoudili k smrti

15. prosince 2021 09:01

Adolf Eichmann byl válečný zločinec zodpovědný za smrt šesti milionů Židů, přitom šlo o neúspěšného nýmanda a zbabělce. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká publicista Roman Cílek, který o strůjci holokaustu napsal dvě knihy. Je to přesně 60 let, co izraelský soud poslal Eichmanna na popraviště. Jak se z něj stal bezohledný netvor? A co ho spojovalo s Československem?

Izraelská cesta byla pro Česko strašákem. Lockdown však v zemi nese ovoce

12. listopadu 2020 07:52

V uplynulých týdnech se intenzivně řešilo zavedení lockdownu v Česku. Často se přitom připomínal izraelský příklad. Židovský stát totiž pandemie na přelomu září a října zasáhla nejhůře. V té době hlásil nejvyšší přírůstky nakažených v přepočtu na obyvatele. Místní vláda se proto rozhodla přikročit k totálnímu lockdownu. Občané Izraele proti tomu protestovali, nyní se však ukazuje, že zafungoval, neboť aktuální čísla nakažených jsou pouhým zlomkem v porovnáním se zářijovou situací.

Mladí v New Yorku si myslí, že holokaust spáchali Židé. Mnozí uznávají neonacismus

16. září 2020 14:28

Průzkum organizace Claims Conference odhalil v New Yorku u mileniálů a generace Z fatální neznalost historie židovského národa a jeho soužení během druhé světové války. Téměř 20 procent respondentů se domnívalo, že za holokaust jsou zodpovědní samotní Židé. Další dotazovaní neměli ponětí o tom, že Židé umírali v koncentračních táborech.

reklama