reklama
CNN Prima News Jumbo-Visma

Jumbo-Visma

Výpis příspěvků ke štítku „Jumbo-Visma“

Výhrůžky smrtí, oprátka pro dítě. Cyklista Groenewegen popsal těžké časy po karambolu

5. srpna 2020, první etapa závodu Kolem Polska. Pro mnoho cyklistů byla tato akce vůbec první po koronavirové pauze. To platilo i v případě Nizozemců Fabia Jakobsena a Dylana Groenewegena. Oba dva se onoho dne řítili k cílové čáře rychlostí takřka 80 kilometrů za hodinu. Druhý prvního natlačil k postranní bariéře a vznikly hororové záběry, které obletěly svět. Jakobsen posléze zažíval přetěžké chvíle vzhledem ke svému fyzickému stavu, zatímco „pachatel“ trpěl z hlediska psychiky.

Roglič vytáhl tým Jumbo-Visma na vrchol. Nesrazila ho krutá porážka na Tour de France

Cyklistická silniční sezona je na svém konci, vinou koronaviru později než obvykle. Někteří jezdci teď budou nabírat síly na další ročník, jiní během zimy usednou na cyklokrosové speciály. Do skupiny „neodpočívajících“ se zařadí také Belgičan Wout van Aert, jezdec stáje Jumbo-Visma, která letos byla podle žebříčku tou nejlepší ze všech worldtourových týmů.

Koronavirus úřaduje na cyklistickém Giru. Odstoupit musely dva kompletní týmy

Aktualizováno

V pondělí si mohli cyklisté na třítýdenním závodě Giro d'Italia odpočinout v rámci volného dne. Jednou z mála povinností bylo podstoupit testy na COVID-19. A právě ty citelně zasáhly do průběhu italské Grand Tour. Kvůli pozitivnímu výsledku odstoupil jeden z největších favoritů, nizozemský jezdec Steven Kruijswijk. Jeho stáj Jumbo-Visma se nedlouho poté rozhodla stáhnout z Gira všechny své závodníky.

reklama