Devět milionů za justiční omyl. Tempel seděl léta neprávem ve vězení, soud ho nyní odškodnil
justiční vražda
Výpis příspěvků ke štítku „justiční vražda“
Před 120 lety se narodila Milada Horáková. Co psala v dopisech z cely smrti?
Milada Horáková se narodila před 120 lety, 25. prosince 1901, její rodiče Čeněk a Anna Královi ale tehdy nemohli tušit, jak tragicky se uzavře osud dcery. Horákovou popravil komunistický režim ve vykonstruovaném procesu 27. června 1950, bylo jí 48 let. „Komunisté se chovali podobně jako nacisté, když pozůstalým nevydávali dopisy z cely smrti. Příbuzní popravené Milady Horákové je dostali až v roce 1990,“ porovnává obě totality historik Jan B. Uhlíř.
Nejen plakáty a nahrávky. Smrt Milady Horákové připomnělo i promítání na sídlo KSČM
V sobotu uplynulo přesně 70 let od komunistické popravy právničky Milady Horákové. Její portrét byl během noci promítán na pražské sídlo KSČM v ulici Politických vězňů. Po pátečních autentických zvukových záznamech z vykonstruovaného procesu, které zněly stanicemi metra, se tak jedná o jednu z dalších připomínek této justiční vraždy.
Milada Horáková by do exilu odejít nechtěla, říká publicista Daniel Anýž
„Jdu s hlavou vztyčenou,“ zněla věta v posledním dopise adresovaném nejbližším osobám, který Milada Horáková napsala tři hodiny před popravou. V sobotu si bude nejen Česko připomínat 70 let od jejího zavraždění komunisty. O životě ženy, která se stala symbolem odporu proti totalitě, jejím manželovi Bohuslavovi Horákovi a dceři Janě Kánské hovořil v pořadu K věci publicista a novinář Daniel Anýž.
Milada Horáková straší poslance KSČM. Může za to Kalousek, tvrdí komunisté
Během úterní tiskové konference někdo promítl vyobrazení Milady Horákové na řečnický pult poslancům KSČM. Aktivisté tím poukazují na nejznámější justiční vraždu spáchanou komunisty. Poslanci KSČM za provokaci viní Kalouska.