reklama
CNN Prima News kalamita

kalamita

Výpis příspěvků ke štítku „kalamita“

ČEZ vyhlásil kalamitní stav. Bez elektřiny zůstaly po vichřici desítky tisíc domovů

21. října 2021 20:33

Společnost ČEZ Distribuce kvůli následkům silného větru vyhlásila kalamitní stav v celém Středočeském kraji a v okresech Děčín, Česká Lípa, Chrudim, Pardubice, Trutnov, Náchod a Havlíčkův Brod. K 19:00 firma evidovala ještě 85 tisíc odběrných míst bez elektřiny a pracovala na opravě 189 poruch na vedení vysokého napětí. Oznámila to mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

Kůrovce v Čechách likviduje i chladné počasí. Lesníci chystají obnovu zničených cest

16. října 2021 10:06

Kůrovcová kalamita, která v českých lesích naplno vypukla v roce 2018, je za svým vrcholem a ustupuje. Na Moravě již odezněla a pod kontrolu ji lesníci dostávají i na Vysočině. K útlumu kůrovcové kalamity, která je největší v historii Česka, kromě intenzivních těžeb napadeného dřeva a dalších obranných opatření přispělo i letošní velmi chladné a deštivé jaro.

Kalamitu jsme zvládli na jedničku, chlubí se silničáři. Dopravci tak nadšení nejsou

9. února 2021 15:59

Podle zástupce sdružení automobilových dopravců Vojtěcha Hromíře zvládli silničáři sněhovou kalamitu z neděle na pondělí na „opatrnou dvojku“, jejich reakce však podle něj byly rychlejší než v prosinci 2018. Naproti tomu vedoucí komunikace ŘSD Jan Rýdl označil práci silničářů za heroický výkon a vyzdvihl, že se podařilo udržet dálnice v provozu.

Živě
Kalamita v Česku. Domácnosti bez elektřiny, sníh ochromil i městskou dopravu

8. února 2021 06:56
Aktualizováno

Česko pokryl nový sníh, který značně komplikuje dopravu. Dálnice D1 byla v noci na pondělí z důvodu ledovky a sněhové kalamity na několika místech uzavřena, na dálnici D8 hrozí kolaps. Přerušena byla i řada vlakových spojení, autobusů a problémy hlásí například i Pražská integrovaná doprava. Cestující mají počítat s výrazným zpožděním.

Bestie už řádí. Část Německa se potýká s prudkým sněžením a výpadky dopravy

7. února 2021 05:52

Část Německa v noci na neděli zasáhlo silné sněžení, kvůli němuž státní železniční dopravce Deutsche Bahn preventivně zrušil některé regionální spoje. Nejdříve prudké srážky udeřily podle očekávání na jižní část Dolního Saska kolem města Göttingen, ale podle policie po půlnoci sněžilo i v Hannoveru a Osnabrücku, informovala agentura DPA. Provoz na železnici zimní počasí částečně ochromilo také ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko.

Bestie z východu je v Evropě: Metrové závěje sněhu, v ČR hrozí kalamita na silnicích

6. února 2021 21:41
Aktualizováno

Řidiči pozor, prudká změna počasí, meteorology pojmenovaná Bestie z východu (Beast from the East), se už pomalu dostává do Evropy. Silné sněžení a ledovku hlásí Anglie, Skotsko nebo Německo. První komplikace mohou řidiči zaznamenat už i na českých silnicích. Situace se má podle varování Jana Rýdla z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ještě dále zhoršovat.

Desítky nehod. Sníh komplikuje dopravu, kalamita zpozdila i vlaky

6. ledna 2021 19:46

„Z důvodu sněhové kalamity je omezený provoz v železničních stanicích Praha-Veleslavín, Praha-Ruzyně a Hostivice. Dochází ke zpoždění vlaků,“ informovala v podvečer Pražská integrovaná doprava (PID) na svém Twitteru a webu. Sněžení a špatná viditelnost komplikují už od rána dopravu na mnoha místech v Česku. Kvůli počasí se stala i řada nehod.

Italský Milán zasypal sníh. Padaly stromy i markýzy kaváren

29. prosince 2020 10:43

Italský Milán se v pondělí ocitl pod silnou vrstvou sněhu. Komunální pracovníci v rouškách odklízeli asi 15centimetrovou nadílku na náměstí Piazza del Duomo před slavnou katedrálou Narození Panny Marie. Pod tíhou sněhu padaly stromy i markýzy nad zahrádkami kaváren, popsala situaci agentura AP. Sníh podle ní udělal radost dětem, ale komplikoval cestu do zaměstnání po přísné vánoční uzávěře kvůli COVID-19.

reklama