reklama
CNN Prima News kalamita

kalamita

Výpis příspěvků ke štítku „kalamita“

Živě
Kalamita v Česku. Domácnosti bez elektřiny, sníh ochromil i městskou dopravu

Aktualizováno

Česko pokryl nový sníh, který značně komplikuje dopravu. Dálnice D1 byla v noci na pondělí z důvodu ledovky a sněhové kalamity na několika místech uzavřena, na dálnici D8 hrozí kolaps. Přerušena byla i řada vlakových spojení, autobusů a problémy hlásí například i Pražská integrovaná doprava. Cestující mají počítat s výrazným zpožděním.

Bestie už řádí. Část Německa se potýká s prudkým sněžením a výpadky dopravy

Část Německa v noci na neděli zasáhlo silné sněžení, kvůli němuž státní železniční dopravce Deutsche Bahn preventivně zrušil některé regionální spoje. Nejdříve prudké srážky udeřily podle očekávání na jižní část Dolního Saska kolem města Göttingen, ale podle policie po půlnoci sněžilo i v Hannoveru a Osnabrücku, informovala agentura DPA. Provoz na železnici zimní počasí částečně ochromilo také ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko.

Bestie z východu je v Evropě: Metrové závěje sněhu, v ČR hrozí kalamita na silnicích

Aktualizováno

Řidiči pozor, prudká změna počasí, meteorology pojmenovaná Bestie z východu (Beast from the East), se už pomalu dostává do Evropy. Silné sněžení a ledovku hlásí Anglie, Skotsko nebo Německo. První komplikace mohou řidiči zaznamenat už i na českých silnicích. Situace se má podle varování Jana Rýdla z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ještě dále zhoršovat.

Desítky nehod. Sníh komplikuje dopravu, kalamita zpozdila i vlaky

„Z důvodu sněhové kalamity je omezený provoz v železničních stanicích Praha-Veleslavín, Praha-Ruzyně a Hostivice. Dochází ke zpoždění vlaků,“ informovala v podvečer Pražská integrovaná doprava (PID) na svém Twitteru a webu. Sněžení a špatná viditelnost komplikují už od rána dopravu na mnoha místech v Česku. Kvůli počasí se stala i řada nehod.

Italský Milán zasypal sníh. Padaly stromy i markýzy kaváren

Italský Milán se v pondělí ocitl pod silnou vrstvou sněhu. Komunální pracovníci v rouškách odklízeli asi 15centimetrovou nadílku na náměstí Piazza del Duomo před slavnou katedrálou Narození Panny Marie. Pod tíhou sněhu padaly stromy i markýzy nad zahrádkami kaváren, popsala situaci agentura AP. Sníh podle ní udělal radost dětem, ale komplikoval cestu do zaměstnání po přísné vánoční uzávěře kvůli COVID-19.

reklama