CNN Prima News kalamita

kalamita

Výpis příspěvků ke štítku „kalamita“

Sněhová kalamita zkomplikovala dopravu na jihu Čech. Zastavily se autobusy i vlaky

6. prosince 2022 07:20

I v úterý zasypal české území čerstvý sníh. Zejména na Českomoravské vrchovině a ve východních a severovýchodních Čechách může místy napadnout kolem pěti centimetrů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Mokrý sníh od rána komplikoval dopravu na mnoha místech ČR. Například na jihu Čech zastavil provoz některých vlaků. Problémy nastaly i na silnicích, došlo k četným autonehodám.

Tragická kalamita v Pákistánu. Přes dvacet lidí umrzlo v koloně, někteří se dusili

8. ledna 2022 16:21

Na 21 turistů umrzlo v autech cestou do oblíbeného sportovního střediska na severu Pákistánu, kde napadlo nezvyklé množství sněhu. Podle agentury DPA to uvedly tamní úřady, které oblast prohlásily za zasaženou kalamitou a další cesty do ní zakázaly. Středisko Marrí leží 64 kilometrů severovýchodně od hlavního města Islámábád v nadmořské výšce 2 300 metrů.

Počasí bylo příčinou desítek nehod. Silnice na Ústecku jsou s opatrností sjízdné

9. prosince 2021 09:21

Sněhová nadílka a námraza v Česku způsobily dopravní kolaps. Několik částí republiky bylo zcela ochromených sněhem, v těch dalších nabádali meteorologové k opatrnosti. Po celé republice došlo k desítkám nehod, které se naštěstí ve většině obešly bez obětí na životě. Meteorologové vydali výstrahu před vysokým sněhem. Nad nepříznivým počasím nemáme ještě zdaleka vyhráno.

ČEZ vyhlásil kalamitní stav. Bez elektřiny zůstaly po vichřici desítky tisíc domovů

21. října 2021 20:33

Společnost ČEZ Distribuce kvůli následkům silného větru vyhlásila kalamitní stav v celém Středočeském kraji a v okresech Děčín, Česká Lípa, Chrudim, Pardubice, Trutnov, Náchod a Havlíčkův Brod. K 19:00 firma evidovala ještě 85 tisíc odběrných míst bez elektřiny a pracovala na opravě 189 poruch na vedení vysokého napětí. Oznámila to mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

Kůrovce v Čechách likviduje i chladné počasí. Lesníci chystají obnovu zničených cest

16. října 2021 10:06

Kůrovcová kalamita, která v českých lesích naplno vypukla v roce 2018, je za svým vrcholem a ustupuje. Na Moravě již odezněla a pod kontrolu ji lesníci dostávají i na Vysočině. K útlumu kůrovcové kalamity, která je největší v historii Česka, kromě intenzivních těžeb napadeného dřeva a dalších obranných opatření přispělo i letošní velmi chladné a deštivé jaro.

Kalamitu jsme zvládli na jedničku, chlubí se silničáři. Dopravci tak nadšení nejsou

9. února 2021 15:59

Podle zástupce sdružení automobilových dopravců Vojtěcha Hromíře zvládli silničáři sněhovou kalamitu z neděle na pondělí na „opatrnou dvojku“, jejich reakce však podle něj byly rychlejší než v prosinci 2018. Naproti tomu vedoucí komunikace ŘSD Jan Rýdl označil práci silničářů za heroický výkon a vyzdvihl, že se podařilo udržet dálnice v provozu.

Živě
Kalamita v Česku. Domácnosti bez elektřiny, sníh ochromil i městskou dopravu

8. února 2021 06:56
Aktualizováno

Česko pokryl nový sníh, který značně komplikuje dopravu. Dálnice D1 byla v noci na pondělí z důvodu ledovky a sněhové kalamity na několika místech uzavřena, na dálnici D8 hrozí kolaps. Přerušena byla i řada vlakových spojení, autobusů a problémy hlásí například i Pražská integrovaná doprava. Cestující mají počítat s výrazným zpožděním.

Bestie už řádí. Část Německa se potýká s prudkým sněžením a výpadky dopravy

7. února 2021 05:52

Část Německa v noci na neděli zasáhlo silné sněžení, kvůli němuž státní železniční dopravce Deutsche Bahn preventivně zrušil některé regionální spoje. Nejdříve prudké srážky udeřily podle očekávání na jižní část Dolního Saska kolem města Göttingen, ale podle policie po půlnoci sněžilo i v Hannoveru a Osnabrücku, informovala agentura DPA. Provoz na železnici zimní počasí částečně ochromilo také ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko.