Kamera zachytila děsivou nehodu na Litoměřicku. Zdrogovaný řidič kamionu smetl autobus

Nebezpečný manévr kamionu

Policisté prověřují okolnosti děsivé nehody na Litoměřicku. Kamion s návěsem tam v prudké zatáčce vjel do protisměru a smetl projíždějící autobus. Střet zachytila jedna z palubních kamer. Řidič kamionu měl pozitivní test na drogy.

Záběry zachytily jízdu autobusu na trase z Libochovic do Evaně na Litoměřicku. Ze zatáčky se proti němu náhle vyřítil kamion s návěsem, který na mokré silnici dostal smyk. „Řidič kamionu jel příliš rychle. Roli asi sehrál i fakt, že byl návěs prázdný. Stačí, aby řidič přibrzdil, a prázdný návěs jde do smyku,“ komentoval střet dopravní expert Jan Pechout a dodal, že negativní vliv mohly mít i vyjeté koleje plné vody.

„Třicetiletý řidič tahače pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky a při projíždění zatáčkou zadní část návěsu přejela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím autobusem,“ potvrdila policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Autobus, ve kterém v době nehody naštěstí nebyl žádný cestující, skončil na krajnici se zdemolovanou kabinou. Jeho šofér utrpěl vážná zranění. „Řidič autobusu mohl v podstatě jenom šlápnout na brzdu a co nejvíce snížit následky nehody,“ vysvětlil Pechout.

Na policisty po příjezdu na místo čekalo nepříjemné zjištění. Šofér kamionu se totiž prý choval velmi podivně a policistům ani nepředložil řidičský průkaz. „Při komunikaci jevil známky, že je pod vlivem návykových látek. Tuto domněnku potvrdil provedený test na drogy, který byl pozitivní na pervitin,“ uvedla Hyšplerová a dodala, že řidič odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem krve.

Šofér kamionu nyní čelí podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu v případě prokázání viny hrozí až dva roky vězení.

Tagy: