reklama

Kamera zachytila děsivou nehodu na Litoměřicku. Zdrogovaný řidič kamionu smetl autobus

Policisté prověřují okolnosti děsivé nehody na Litoměřicku. Kamion s návěsem tam v prudké zatáčce vjel do protisměru a smetl projíždějící autobus. Střet zachytila jedna z palubních kamer. Řidič kamionu měl pozitivní test na drogy.

reklama

Záběry zachytily jízdu autobusu na trase z Libochovic do Evaně na Litoměřicku. Ze zatáčky se proti němu náhle vyřítil kamion s návěsem, který na mokré silnici dostal smyk. „Řidič kamionu jel příliš rychle. Roli asi sehrál i fakt, že byl návěs prázdný. Stačí, aby řidič přibrzdil, a prázdný návěs jde do smyku,“ komentoval střet dopravní expert Jan Pechout a dodal, že negativní vliv mohly mít i vyjeté koleje plné vody.

„Třicetiletý řidič tahače pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky a při projíždění zatáčkou zadní část návěsu přejela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím autobusem,“ potvrdila policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Autobus, ve kterém v době nehody naštěstí nebyl žádný cestující, skončil na krajnici se zdemolovanou kabinou. Jeho šofér utrpěl vážná zranění. „Řidič autobusu mohl v podstatě jenom šlápnout na brzdu a co nejvíce snížit následky nehody,“ vysvětlil Pechout.

Na policisty po příjezdu na místo čekalo nepříjemné zjištění. Šofér kamionu se totiž prý choval velmi podivně a policistům ani nepředložil řidičský průkaz. „Při komunikaci jevil známky, že je pod vlivem návykových látek. Tuto domněnku potvrdil provedený test na drogy, který byl pozitivní na pervitin,“ uvedla Hyšplerová a dodala, že řidič odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem krve.

Šofér kamionu nyní čelí podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu v případě prokázání viny hrozí až dva roky vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Legendární zpěvák Omegy podlehl covidu. Neexistují slova, zůstává ticho, truchlí kapela

Nemoci COVID-19 podlehl zpěvák jedné z nejúspěšnějších kapel bývalého východního bloku. Legendární János Kóbor z kapely Omega zemřel v důsledku komplikací spojených s koronavirem ve věku 78 let. O jeho úmrtí informovala kapela na svém facebookovém účtu. Maďarská legendární skupina se proslavila především hitem Gyöngyhajú lány, který do češtiny přezpíval pod názvem Dívka s perlami ve vlasech Aleš Brichta.

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama

Domácí zpravodajství

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

Řidiče museli vystříhat, oživovali ho marně. Na Českolipsku mu nedal přednost sypač

Aktualizováno

Na silnici I/9 u Sosnové na Českolipsku zemřel v pondělí ráno senior za volantem osobního auta. Narazil do sypače, který vjížděl z vedlejší silnice a nedal mu přednost. Muž na místě svým zraněním podlehl, řekla ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Kvůli nehodě byla na několik hodin uzavřena silnice I/9 u Sosnové.

reklama