CNN Prima News Kantar CZ

Kantar CZ

Výpis příspěvků ke štítku „Kantar CZ“

Souboj o Hrad jednoznačně ovládne Pavel, vyplývá z průzkumu. Babišovy šance klesají

Tento týden by druhé kolo prezidentské volby vyhrál armádní generál ve výslužbě Petr Pavel. Určitě by ho volilo 46 procent lidí a spíše ano dalších sedm procent. Jeho soupeře a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše by zcela jistě podpořilo 29 procent občanů a spíš ano devět procent. Vyplývá to z průzkumu agentur Data Collect a Kantar CZ pro Českou televizi. Podle nich zhruba devět procent respondentů zatím neví, koho v boji o Hrad podpoří.

PRŮZKUM: Nejvíce lidí v republice fandí Slavii, u Pražanů je ale jasným vítězem Sparta

O víkendu Slavia navýšila náskok v čele ligové tabulky a zadělává na čtvrtý titul v řadě. Podle průzkumu agentury Kantar CZ by z toho mělo mít radost největší množství lidí, kteří v tuzemsku sledují fotbal. Právě „sešívání“ mají v České republice aktuálně nejvíce fanoušků. Zajímavé je, že z nich procentuálně nejvýraznější část nebydlí v Praze ani Středočeském kraji, ale v jižních Čechách.

Volební průzkumy PŘEHLEDNĚ: U kterých agentur se daří hnutí ANO či koalici Spolu?

Předvolební dění se často točí kolem vývoje preferencí politických stran. Agentury se skrze průzkumy snaží co nejpřesněji ukázat, jak by dopadly volby, pokud by se konaly v daném měsíci. Redakce CNN Prima NEWS připravila přehledné interaktivní grafy, ze kterých je vidět, jak se za poslední rok a půl před volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2021 měnily preference u jednotlivých stran i agentur.

Průzkum: Nejvíce lidí zvažuje, že bude volit koalici Spolu, následuje ANO a PirSTAN

Největší volební potenciál před říjnovými sněmovními volbami má podle průzkumu agentury Kantar koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL). Pokud by jí dali hlas všichni lidé, kteří její volbu v současnosti zvažují, získala by až 31,5 procenta. Vyplývá to z průzkumu pro Českou televizi. Druhý nejvyšší potenciál má vládní ANO, následované koalicí Pirátů a STAN.

Blatný i Maláčová jako nejlepší bojovníci s koronavirem. Kdo podle lidí neuspěl?

Z politiků si v boji proti koronaviru podle průzkumu agentury Kantar CZ vedl nejlépe bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Pozitivně jeho konání a kroky hodnotila v březnu, kdy byl ještě ministrem, více než polovina respondentů, přesně 53 procent. Blatný jako jediný získal více pozitivních hodnocení než negativních. Naopak nejvíce negativních hodnocení dostali prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO). Za Blatným se umístila Jana Maláčová (ČSSD) nebo Ivan Bartoš (Piráti).

Mladí Češi tolerují marihuanu a nezávazný sex, Slováci zase alkoholiky a migranty

Mladí Češi a Slováci se liší ve svých postojích k sexuálním, náboženským a etnickým menšinám. Ve vztahu k homosexuálům jsou tolerantnější Češi, kteří se zároveň staví pozitivněji k pití alkoholu, konzumaci marihuany, homosexuálnímu i nezávaznému sexu. Naopak k přistěhovalcům, muslimům či alkoholikům mají menší výhrady Slováci. Vyplývá to z průzkumu Hodnoty mladých, který na začátku léta loňského roku udělaly Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) a Rada mládeže Slovenska.