reklama
CNN Prima News Kantar CZ

Kantar CZ

Výpis příspěvků ke štítku „Kantar CZ“

PRŮZKUM: Nejvíce lidí v republice fandí Slavii, u Pražanů je ale jasným vítězem Sparta

24. listopadu 2021 05:55

O víkendu Slavia navýšila náskok v čele ligové tabulky a zadělává na čtvrtý titul v řadě. Podle průzkumu agentury Kantar CZ by z toho mělo mít radost největší množství lidí, kteří v tuzemsku sledují fotbal. Právě „sešívání“ mají v České republice aktuálně nejvíce fanoušků. Zajímavé je, že z nich procentuálně nejvýraznější část nebydlí v Praze ani Středočeském kraji, ale v jižních Čechách.

Volební průzkumy PŘEHLEDNĚ: U kterých agentur se daří hnutí ANO či koalici Spolu?

4. října 2021 13:49

Předvolební dění se často točí kolem vývoje preferencí politických stran. Agentury se skrze průzkumy snaží co nejpřesněji ukázat, jak by dopadly volby, pokud by se konaly v daném měsíci. Redakce CNN Prima NEWS připravila přehledné interaktivní grafy, ze kterých je vidět, jak se za poslední rok a půl před volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2021 měnily preference u jednotlivých stran i agentur.

Průzkum: Nejvíce lidí zvažuje, že bude volit koalici Spolu, následuje ANO a PirSTAN

5. září 2021 22:55

Největší volební potenciál před říjnovými sněmovními volbami má podle průzkumu agentury Kantar koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL). Pokud by jí dali hlas všichni lidé, kteří její volbu v současnosti zvažují, získala by až 31,5 procenta. Vyplývá to z průzkumu pro Českou televizi. Druhý nejvyšší potenciál má vládní ANO, následované koalicí Pirátů a STAN.

Blatný i Maláčová jako nejlepší bojovníci s koronavirem. Kdo podle lidí neuspěl?

11. dubna 2021 17:03

Z politiků si v boji proti koronaviru podle průzkumu agentury Kantar CZ vedl nejlépe bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Pozitivně jeho konání a kroky hodnotila v březnu, kdy byl ještě ministrem, více než polovina respondentů, přesně 53 procent. Blatný jako jediný získal více pozitivních hodnocení než negativních. Naopak nejvíce negativních hodnocení dostali prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO). Za Blatným se umístila Jana Maláčová (ČSSD) nebo Ivan Bartoš (Piráti).

Kantar: Podpora Pirátů a Starostů upadá, volby do Sněmovny by ale vyhráli. ANO posílilo

11. dubna 2021 14:18

Volby do Sněmovny by vyhrála koalice Pirátů a STAN se 30 procenty, druhé by skončilo hnutí ANO s podporou 23,5 %. Vyplývá to z březnového průzkumu agentury Kantar CZ pro ČT. Koalice oproti předchozímu průzkumu ztratila čtyři procentní body, naopak ANO 1,5 % získalo. Stejné zlepšení si připsala koalice Spolu tvořená ODS, lidovci a TOP 09, obdržela by 19 %.

Mladí Češi tolerují marihuanu a nezávazný sex, Slováci zase alkoholiky a migranty

20. března 2021 12:35

Mladí Češi a Slováci se liší ve svých postojích k sexuálním, náboženským a etnickým menšinám. Ve vztahu k homosexuálům jsou tolerantnější Češi, kteří se zároveň staví pozitivněji k pití alkoholu, konzumaci marihuany, homosexuálnímu i nezávaznému sexu. Naopak k přistěhovalcům, muslimům či alkoholikům mají menší výhrady Slováci. Vyplývá to z průzkumu Hodnoty mladých, který na začátku léta loňského roku udělaly Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) a Rada mládeže Slovenska.

Piráti dohání ANO, se STAN by volby vyhráli. ČSSD má v průzkumu tři procenta

15. listopadu 2020 12:39

Podle nejnovějšího průzkumu agentury Kantar pro Českou televizi by volby do Poslanecké sněmovny v říjnu vyhrálo hnutí ANO, a to s 27,5 %. Dohání ho ale Piráti, kterým průzkum přisuzuje 21 %. Třetí je hnutí STAN, jehož preference se zvýšily na 11 %. Pětiprocentní hranici do Sněmovny by naopak nepřekročili komunisté, lidovci ani sociální demokraté.

reklama