CNN Prima News Karla Šlechtová

Karla Šlechtová

Výpis příspěvků ke štítku „Karla Šlechtová“

Konec kojeneckých ústavů. Děti už se do nich umísťovat nebudou, rozhodla Sněmovna

6. srpna 2021 13:16

Odměny pěstounů zřejmě vzrostou a budou se odvíjet od minimální mzdy. Zvýší se také státní příspěvky na dítě pro klokánky a podobné azylové domy. Ve vládní novele o sociálně-právní ochraně dětí to v pátek schválila Sněmovna hlasy 99 ze 113 přítomných poslanců. Na návrh skupiny zákonodárců v čele s Pirátkou Olgou Richterovou dolní komora předlohou prakticky zrušila takzvané kojenecké ústavy, když stanovila věkovou hranici pro ústavní péči o děti. Novelu nyní dostanou k posouzení senátoři.

Babiš označil senátora Wagenknechta za psychopata. Musí se omluvit, rozhodl soud

13. června 2021 19:09
Aktualizováno

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to v neděli uvedl na Twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil novinářům v textové zprávě.

Šlechtová chtěla hlasovat proti státnímu rozpočtu. Klub ANO jí v tom ale zabránil

18. prosince 2020 21:40

Vládě premiéra Andreje Babiše (ANO) se nakonec podařilo návrh státního rozpočtu pro příští rok odhlasovat. Musela však kvůli podpoře přistoupit na požadavek KSČM – přesunout částku 10 miliard korun z armádní kapitoly do rozpočtové rezervy. S tím mimo jiné nesouhlasí ministr obrany Lubomír Metnar a jeho předchůdkyně Karla Šlechtová (oba za ANO). Ta avizovala, že by se proti škrtům u armády postavila. Klub hnutí ANO jí však nedovolil hlasovat.