CNN Prima News Karla Šlechtová

Karla Šlechtová

Výpis příspěvků ke štítku „Karla Šlechtová“

Parazit a nula? Ministr Dvořák si naběhl na vidle, Babišovi jsem fandil, říká Vondráček

Že expremiér Andrej Babiš (ANO) nazval ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka (STAN) „parazitem“ a „nikým nevolenou nulou“? Druhý jmenovaný si pouze naběhl na vidle po svých výrocích. Tak komentoval roztržku mezi politiky místopředseda ANO Radek Vondráček ve vysílání Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Dvořák se ohradil, že těmito slovy se rozhodně nepřispěje ke kultivaci politické scény.

Konec kojeneckých ústavů. Děti už se do nich umísťovat nebudou, rozhodla Sněmovna

Odměny pěstounů zřejmě vzrostou a budou se odvíjet od minimální mzdy. Zvýší se také státní příspěvky na dítě pro klokánky a podobné azylové domy. Ve vládní novele o sociálně-právní ochraně dětí to v pátek schválila Sněmovna hlasy 99 ze 113 přítomných poslanců. Na návrh skupiny zákonodárců v čele s Pirátkou Olgou Richterovou dolní komora předlohou prakticky zrušila takzvané kojenecké ústavy, když stanovila věkovou hranici pro ústavní péči o děti. Novelu nyní dostanou k posouzení senátoři.

Babiš označil senátora Wagenknechta za psychopata. Musí se omluvit, rozhodl soud

Aktualizováno

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to v neděli uvedl na Twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil novinářům v textové zprávě.

Šlechtová chtěla hlasovat proti státnímu rozpočtu. Klub ANO jí v tom ale zabránil

Vládě premiéra Andreje Babiše (ANO) se nakonec podařilo návrh státního rozpočtu pro příští rok odhlasovat. Musela však kvůli podpoře přistoupit na požadavek KSČM – přesunout částku 10 miliard korun z armádní kapitoly do rozpočtové rezervy. S tím mimo jiné nesouhlasí ministr obrany Lubomír Metnar a jeho předchůdkyně Karla Šlechtová (oba za ANO). Ta avizovala, že by se proti škrtům u armády postavila. Klub hnutí ANO jí však nedovolil hlasovat.