Karolína Plíšková exkluzivně: Sestra mě svým těhotenstvím neinspirovala. Mám plán

Světové tenisové eso Karolína Plíšková se ukázala po dlouhé době na veřejnosti a poskytla redakci Showtime exkluzivní rozhovor. Po zlomenině pravé ruky se prý dostává do formy a nemůže se dočkat, až znovu vlítne na kurty. Prozradila, jestli už touží po dítěti nebo proč nevaří.

Karolíno, máš ráda luxusní věci?
Mám. Asi jako každá ženská.

Za co nejvíc utrácíš?
Mám štěstí, že hodinky dostávám, takže tady ušetřím. Jinak asi za šperky a kabelky. U kabelek teď už doplňuji jenom barvy. Za boty moc ne, nenosím podpatky.

Na soustředění ve Španělsku sis zlomila pravou ruku a přišla jsi tak o Australian Open. Jak jsi to psychicky snášela?
Musím říct, že těžce. Hlavně na začátku, protože jsem pořád doufala, že to je jen naprasklé nebo tak. Když mi ale řekli, že je to zlomené a že je to na šest týdnů, tak jsem si říkala, že Austrálie asi nebude. A myslím, že nestihnu ani všechno teď v únoru, že naskočím až v březnu na turnaje v Americe. Austrálii jsem oplakala a teď už je to dobré a jsem blíže k návratu.

Kde přesně jsi to měla zlomené?
Měla jsem vřetenní kost, co vede k loktu. Říkali, že jsem šikovná, že jsem si to zlomila hezky, že to byla čistá zlomenina. Nehrozila operace.

A teď už je to dobré? Cítíš to ještě?
Už jsem tam i hodinky nasadila, takže je to dobré a začínám pomaličku, ale nesmím to přehnat. Já bych nejraději vlítla na kurty a byla tam dvě hodiny. Nebolí to, jen to občas oteče.

Teď je tvoje sestra Kristýna, též tenistka, těhotná. Neinspirovalo tě to, že byste třeba spolu hrály a děti vychovávaly spolu?
Ne, neinspirovalo. Já jsem šťastná, kde jsem. Mám život ve svých rukách a až budu chtít dítě, tak snad bude. Chci hrát, mám teď takové postavení. Raději skončím jednu věc a pak budu dělat druhou, než abych dělala obojí. Míša (manžel Michal Hrdlička – pozn.red.) má svoje děťátko, takže já jsem teď v klidu, on na mě netlačí. Časem to určitě přijde.

Ty vůbec nevaříš?
Já na to nemám vlohy, i když jsem to zkoušela. Ale až bude jednou dítě, asi budu muset. My jídlo objednáváme a jíme z plastových krabiček. Nebo na něj chodíme. V tomhle jsem asi špatná manželka.

Vy jste se s Michalem vzali 19. července 2018 v Monaku.
Já si to datum nepamatuji.

A změnilo se něco?
Pro mě se nezměnilo vůbec nic. Vztah máme furt krásný a jsem ráda, že skloubíme práci s osobním životem, což není lehké. Řešíme práci, Michalovo dítě, i další naše věci, ale už jsme se naučili komunikovat. Jsem ráda, že nám to funguje.

Tagy: