CNN Prima News katedrála

katedrála

Výpis příspěvků ke štítku „katedrála“

Ruští vojáci znovu kradli. Z Chersonu odvezli ostatky zakladatele města Potěmkina

Ruští vojáci si v průběhu evakuace civilistů z Chersonu odnesli ostatky knížete Grigorije Potěmkina, zakladatele města. Údajně chtějí kosti ochránit před poškozením a plánují je vrátit. Ruský prezident je velkým obdivovatelem ikonického šlechtice. Podle historika Montefioreho však důležité postavě dějin nerozumí. Okupační síly již dříve z města odvezly několik pomníků.

Na pohřeb s jaderným kufříkem? Putin se obával atentátu a nechal vyklidit katedrálu

V pátek 8. dubna se ruský prezident Vladimir Putin rozhodl vzdát hold zesnulému ruskému politikovi Vladimiru Žirinovskému, který podlehl dlouhodobé nemoci. Jeden z důstojníků doprovázející ruskou hlavu státu nesl zavazadlo – zahraniční média spekulovala, že mohlo jít o jaderný kufřík. Putin se podle nich obával atentátu, což měl dokazovat i příkaz, aby všichni smuteční hosté po jeho příchodu opustili katedrálu.

Rwanďan ve Francii zavraždil kněze. V hledáčku policie je už kvůli požáru katedrály

Ve vesnici Saint-Laurent-sur-Sèvre poblíž francouzského Nantes v pondělí ráno objevili tělo katolického kněze, který se stal obětí vraždy. Pravděpodobný pachatel trestného činu, rwandský občan, který žije ve Francii již několik let, se přišel sám udat na policejní stanici v nedaleké obci a byl zadržen. Podle prokuratury vražda nejspíše neměla teroristický motiv, informovala tisková agentura AFP.