CNN Prima News katedrála

katedrála

Výpis příspěvků ke štítku „katedrála“

Ruští vojáci znovu kradli. Z Chersonu odvezli ostatky zakladatele města Potěmkina

28. října 2022 16:53

Ruští vojáci si v průběhu evakuace civilistů z Chersonu odnesli ostatky knížete Grigorije Potěmkina, zakladatele města. Údajně chtějí kosti ochránit před poškozením a plánují je vrátit. Ruský prezident je velkým obdivovatelem ikonického šlechtice. Podle historika Montefioreho však důležité postavě dějin nerozumí. Okupační síly již dříve z města odvezly několik pomníků.

Trapný moment na bohoslužbě. Meghan a Harry chtěli lepší místa, uvaděčka je zpražila

30. července 2022 06:56

Je tomu už téměř dva měsíce, co britská královna Alžběta II. oslavila svých 70 let na trůnu. Ze Spojených států přiletěli platinové jubileum oslavit i princ Harry a jeho manželka Meghan. Až nyní přitom vyšlo najevo, že se snažili získat lepší místa na ceremonii v katedrále. To však u Jejího veličenstva neprošlo, píší britské weby.

Na pohřeb s jaderným kufříkem? Putin se obával atentátu a nechal vyklidit katedrálu

8. dubna 2022 20:41

V pátek 8. dubna se ruský prezident Vladimir Putin rozhodl vzdát hold zesnulému ruskému politikovi Vladimiru Žirinovskému, který podlehl dlouhodobé nemoci. Jeden z důstojníků doprovázející ruskou hlavu státu nesl zavazadlo – zahraniční média spekulovala, že mohlo jít o jaderný kufřík. Putin se podle nich obával atentátu, což měl dokazovat i příkaz, aby všichni smuteční hosté po jeho příchodu opustili katedrálu.

Rwanďan ve Francii zavraždil kněze. V hledáčku policie je už kvůli požáru katedrály

9. srpna 2021 16:43

Ve vesnici Saint-Laurent-sur-Sèvre poblíž francouzského Nantes v pondělí ráno objevili tělo katolického kněze, který se stal obětí vraždy. Pravděpodobný pachatel trestného činu, rwandský občan, který žije ve Francii již několik let, se přišel sám udat na policejní stanici v nedaleké obci a byl zadržen. Podle prokuratury vražda nejspíše neměla teroristický motiv, informovala tisková agentura AFP.

Požár katedrály v Nantes: Shořely varhany nevyčíslitelné hodnoty. Zřejmě šlo o úmysl

18. července 2020 10:05
Aktualizováno

Katedrála svatého Petra a Pavla z 15. století ve francouzském Nantes je od rána v plamenech. Gotická stavba, která je od roku 1862 chráněnou historickou památkou, je sídlem nanteských biskupů. Podle Le Monde na místě zasahuje okolo 100 hasičů, příčina požáru, který už hasiči dostali pod kontrolu, prozatím není přesně známa. Vyšetřovatelé se ale kloní k tomu, že katedrálu někdo zapálil úmyslně.