kina

Výpis příspěvků ke štítku „kina“

Kazmův film vidělo přes půl milionu lidí. Řadě kin zachránil sezonu, říká distributor

Přes 500 tisíc diváků už vidělo během pouhých 20 dnů promítání v kinech celovečerní film ONEMANSHOW: The Movie. Snímek se stal během srpna extrémně diskutovanou událostí, vzbudil nebývalou vlnu ohlasů a kontroverzí, někteří lidé ho milují, zatímco jiní kritizují. Jisté je, že se stal jedním z divácky nejúspěšnějších filmů poslední doby.

Kazma zboural česká kina. Že na to šel někdo už jedenáctkrát? Lidi jsou blázni, směje se

Filmový svět je místem plným názorů, interpretací a často i prudkých debat. Když Kazma ohlásil svůj nový film, mnozí filmoví kritici se nemohli dočkat, až ho roztrhají na kousky. Nicméně když se závěrečné titulky promítly první den na stříbrných plátnech po celém Česku, situace byla diametrálně odlišná. Kazma svým filmem nejen pohřbil veškerou kritiku, ale zároveň stanovil nový standard v českém filmovém průmyslu. Jeden z diváků prý film navštívil dokonce jedenáctkrát. Všichni ale tak nadšení nebyli. Například zpěvák Jan Bendig prý čekal víc.

Společnost Cineworld dočasně uzavře kina kvůli koronaviru. Bez práce bude 45 tisíc lidí

Britská společnost Cineworld kvůli dopadům šíření koronaviru dočasně uzavře všechna svá kina ve Spojených státech a ve Velké Británii. Firma v pondělí uvedla, že bez práce tak prozatím zůstane až 45 tisíc lidí, informovala agentura Reuters. Akcie podniku krátce po zahájení obchodování na londýnské burze ztrácely více než polovinu své hodnoty, než ztráty zmírnily asi na 35 procent.