kina

Výpis příspěvků ke štítku „kina“

Producent #martyisdead: Chtěli jsme natočit důležité téma zábavně. Bude pokračování

1. prosince 2020 16:00

Seriál #martyisdead, který poukazuje na rizika kyberšikany a je inspirovaný realitou, získal televizního Oscara, tedy cenu Emmy. Do jaké míry je Martyho příběh pravdivý? A jaký je recept na úspěch za hranicemi? Na tyto a další otázky zodpovídal filmový a televizní producent Bionaut Films Vratislav Šlajer v pořadu Interview CNN Prima NEWS.

Tom a Jerry míří do kin. Film počítá s obvyklou dávkou kresleného násilí a naschválů

19. listopadu 2020 07:54

Známá animovaná dvojice se na obrazovkách snaží vzájemně zabít už osmdesát let. Nyní se příběh netradičního přátelství kocoura Toma a myšáka Jerryho přesune na plátna kin. Nový stejnojmenný film od hollywoodského studia Warner Bros. Pictures by měl mít v USA premiéru na jaře 2021, pokud to dovolí epidemická situace, píše web CNN.

Společnost Cineworld dočasně uzavře kina kvůli koronaviru. Bez práce bude 45 tisíc lidí

5. října 2020 10:11

Britská společnost Cineworld kvůli dopadům šíření koronaviru dočasně uzavře všechna svá kina ve Spojených státech a ve Velké Británii. Firma v pondělí uvedla, že bez práce tak prozatím zůstane až 45 tisíc lidí, informovala agentura Reuters. Akcie podniku krátce po zahájení obchodování na londýnské burze ztrácely více než polovinu své hodnoty, než ztráty zmírnily asi na 35 procent.

Ondřej Trojan: S bratrem jsme jako dva kohouti. Naše ega do sebe naráží neustále

12. června 2020 11:01

Kvůli pandemii koronaviru muselo mnoho tvůrců přesunout premiéry svých filmů na pozdější termíny. Jedním z nich je také režisér a producent Ondřej Trojan, jehož film Bourák mohli diváci vidět v kinech až 11. června. O svém novém snímku, filmovém průmyslu obecně, i o svém vztahu s bratrem Ivanem si Trojan povídal s Marií Bastlovou v pořadu CNN Prima NEWS K věci.

Vláda povolila akce pro 500 lidí. Kina nemusí dodržovat rozestupy v hledištích

1. června 2020 19:48

V další vlně uvolňování pravidel přijatých kvůli epidemii koronaviru vláda rozhodla, že od 8. června se budou moci konat akce pro maximálně 500 osob. Divadla, kina či koncertní sály budou moci zrušit rozestupy v hledištích, kdy musela mimo jiné nechávat neobsazované celé řady. Uvedl to dnes po jednání kabinetu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).