CNN Prima News klášter

klášter

Výpis příspěvků ke štítku „klášter“

Svatba v Itálii skončila neštěstím. Pod hosty se propadl taneční parket, desítky zraněných

Měl to být nejkrásnější den v jejich životě, místo toho italští novomanželé prožili horor. Desítky hostů, včetně ženicha a nevěsty, si v sobotu užívaly svatební oslavu v bývalém klášteře Giaccherino v městě Pistoia. Najednou se lidé i s tanečním parketem propadli o patro níž. Nehoda si vyžádala 35 zraněných, z nichž pět je zraněno těžce, píše italský deník Corriere della Sera.

Na dudy tu hrával Satan a na objevení stále čeká poklad. Podívejte se do údolí říčky Šembery

Údolí říčky Šembery nedaleko středočeských Doubravčic sice nepatří mezi hojně vyhledávané turistické atrakce kraje, i tak má ale své kouzlo. Na své si tu přijdou jak milovníci krásné romantické přírody, tak dávné historie. A nejen to. Odjakživa bylo toto místo spjato i s trampingem a vůbec prvními trampy. Jak by taky ne. Právě tady se nachází jedna z nejstarších chatových osad v republice.

Slavný zpěvník královny Elišky Rejčky lze vidět na Špilberku. Výstava nabízí i další unikát

Dcera polského krále, manželka Václava II. a následně Rudolfa Habsburského. Královna česká a polská a už v osmnácti letech i dvojnásobná vdova. Dědička velkého jmění. Podnikavá, nekonvenční žena. Milenka šlechtice Jindřicha z Lipé. To vše byla Eliška Rejčka, kterou mimo jiné proslavil antifonář neboli liturgický zpěvník, který nechala zhotovit.

Vláda se pře o ochraně whistleblowerů. Zákon je horší než za Babiše, říká Bartoš

Postavení oznamovatelů protiprávní činnosti na pracovišti u nás zatím není legislativně ošetřeno, vláda proto na středečním zasedání projednává zákon na jejich ochranu. Ministři mají na programu i návrh ministerstva kultury na prohlášení osmi historických objektů národními kulturními památkami. Budou se zabývat také stanovisky ministerstev k závěrům Nejvyššího kontrolního úřadu. Tiskovou konferenci po jednání vlády můžete sledovat v tomto článku od 13:30.

Okupanti stěhovali vybavení nedaleko kláštera. Ukrajinský dron jim shodil bombu pod nohy

Ukrajinci se pochlubili dalším úspěšným útokem na ruské jednotky v Doněcké oblasti. Tentokrát pomocí dronu shodili bombu na nic netušící skupinku okupantů, kteří ve vesnici Pisky přenášeli vojenský materiál do jedné z budov nedaleko místního kláštera. Video, jehož pravost nelze nezávisle ověřit, koluje po sociálních sítích. Ukrajinci rovněž využili okolností incidentu a rýpli si do organizace Amnesty International (AI).

Klášter Plasy: Barokní skvost stojící na vodě. Bez ní by se stavba zřítila

Klášter Plasy na severním Plzeňsku je první panovnický cisterciácký klášter v Čechách, založený před více než 870 lety knížetem Vladislavem II. Mezi lety 1661 až 1785 bylo opatství velkolepě barokně přestavováno podle plánů Jana Blažeje Santiniho Aichela. Klášter je postavený na vodě, je v něm k vidění komplex podzemních chodeb i Santiniho samonosné schodiště.