KOMENTÁŘ Daniely Kovářové: Holky, neblbněte a mějte děti. Co nejdřív
klitoris
Výpis příspěvků ke štítku „klitoris“
Když mrtví učí živé: Anatomie přispěla k řešení života s únikem moči či útlakového syndromu
Anatomie není jen teoretickým oborem představujícím základní kámen při výuce mediků. Ve spolupráci s klinickými obory také pomáhá zlepšovat diagnostické a léčebné postupy. Díky dárcovskému programu je možné pracovat se skutečnými těly zemřelých, která jsou využívána jak k výuce studentů lékařství, tak právě ke klinicko-anatomickým studiím a dalšímu vzdělávání lékařů. Mezi úspěchy se řadí například nové strategie léčby, řešení inkontinence či náhrady klitorisu.
Vědci odhalili tajemství klitorisu. Objev by mohl pomoci při léčbě sexuálních poruch
Vědci zjistili, která konkrétní oblast mozku se aktivuje při stimulaci klitorisu. Došli také k závěru, že tato oblast je větší u žen, které mají častější pohlavní styk. Závěry studie zveřejněné ve vědeckém časopise JNeurosci by v budoucnu mohly pomoci s léčbou obětí sexuálního násilí nebo žen se sexuálními poruchami. O objevu informuje agentura AFP.
Mezinárodní den ženského orgasmu: Co jste o něm nevěděli a jak ho snadněji dosáhnout?
Že mužská a ženská těla fungují rozdílně, už vědí nejen vědci, ale i partneři. Tak jako se navzájem snažíme porozumět myšlenkovým pochodům druhého pohlaví, pokoušíme se pochopit i fyzické potřeby a vyvrcholení. Nad orgasmem, a především tím ženským, totiž stále visí spousta otazníků. Jaký je jeho důvod? Jak ho snadno dosáhnout? A proč jich můžeme mít několik?