CNN Prima News kolaps zdravotnického systému

kolaps zdravotnického systému

Výpis příspěvků ke štítku „kolaps zdravotnického systému“

Továrna na nové mutace koronaviru: Brazílie je hrozbou pro celý svět, varují vědci

11. dubna 2021 06:11

Koronavirová tragédie v Brazílii je hrozbou pro celý svět, míní experti. Oběti dopravních nehod nebo lidé, kteří prodělali srdeční infarkt, mají jen malou šanci dostat se na jednotky intenzivní péče. Předpokládá se, že v počtu úmrtí tato latinskoamerická země předčí Spojené státy v červenci, ačkoliv má zhruba o třetinu menší populaci.

Do kolapsu zdravotnictví zbývá pět dnů. Lockdown musí přijít hned, říká Flegr

10. října 2020 14:57

Česko má pět dnů na to, aby se vyhnulo absolutnímu kolapsu zdravotnických zařízení, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr. Podle něj musí do té do doby vláda vyhlásit lockdown, protože jinak Českou republiku už nic nezachrání. Za zhoršenou epidemickou situaci, kdy každým dnem rapidně přibývá počet nově nakažených, prý mohou politici, kteří chtěli uspět v říjnových krajských a senátních volbách a problém před těmito volbami schválně zametali pod koberec.

Profesor Pafko: Za východní peníze v Česku nelze udržet západní péči

5. května 2020 22:41

Pokud chceme, aby český občan dostal stejnou péči, jako v zemích na západ od nás, musíme srovnat příjmy do zdravotnictví v přepočtu na hrubý domácí produkt adekvátně takovým procentům, jaká jsou v těchto státech. V opačném případě je současná kvalita péče udržitelná odhadem už jen dva roky. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se na tom shodly dvě výrazné osobnosti českého lékařského stavu, profesoři Pavel Pafko a Luboš Petruželka.