reklama

KOMENTÁŘ Ivy Volkové: Při pohledu na tu nešťastnou a zdevastovanou psí bábinku mi tekly slzy

Iva Volková je zakladatelka organizace Rafael o.p.s. Místa, kde se léčí zlomené psí duše a nejen ty, ale i jejich nemocná těla. Iva nám prostřednictvím článků vypráví příběhy pejsků, kterým pomohla. Díky své neskutečné vůli dokáže opravdové zázraky, jako v případě Elišky: Když k nám Eliška přijela, tak při pohledu na tu nešťastnou a zdevastovanou psí bábinku mi tekly slzy, a zas a znova jsem přemýšlela nad tím, kam až lidstvo se svojí zlobou, krutostí a nenávistí došlo.

reklama

V půlce května jsem přebrala do péče stařičkou a ochrnutou fenečku z útulku v Mariánských Lázních, kde nemají podmínky na péči o takto postiženého pejska, a chtěli jí uspat. Fenka byla nalezena u čističky v Lázních Kynžvart. Nemohla se postavit na zadní nohy, tam by sama nedošla. Někdo se jí takto krutým způsobem zbavil.

Chtěli ji uspat

Poprosila jsem útulek, aby jí ještě dali šanci. Vyšlo to, a převzala jsem jí do péče. A ta šance se vyplatila. Pan Kindl, který ji k nám z útulku převezl jí dal jméno Eliška. Od příjezdu k nám se ke mně chovala velmi přátelsky. Dostala jenom lehký oběd a pomaličku jsem ji rozkrmovala.

CT vyšetření prokázalo těžkou formu degenerativní artrózy meziobratlových kloubů hrudní a lumbální páteře a pokročilé degenerativní změny lumbosakrálního spojení. Prokázaly se staré zlomeniny. Celkově byla zanedbaná a podvyživená. Měla atrofii svaloviny trupu a pánevních končetin. Páteř pohmatem při manipulaci byla bolestivá a byla inkontinentní. Už dříve prodělala mozkovou příhodu. Tato bábinka musela být hodně bita, kopána a pravděpodobně dlouhodobě někde zavřená.

Stal se zázrak

A tak jsem se zase pustila do každodenní velmi náročné rehabilitace, podávala léky na bolest a výživové doplňky, Stále se na zadní nohy nepostavila. Počůrávala se a pokakávala, protože nedokázala jít ven. Věděla jsem, že se musí hýbat, jinak se už nikdy na ty zadní nohy nepostaví. A tak jsem zatnula zuby a na popruzích jsem jí tahala ven. U velkého nechodícího psa je to opravdu dřina. Jistila jsem jí zadní nohy popruhy, aby nepadala, a měla snahu chodit, a co nejvíce posilovat zadní svalstvo. Když visela na popruzích, tak jsem jí procvičovala nohy. Krůček po krůčku, několikrát denně. A zázrak se dostavil. Pomaličku se Eliška začala stavět na nohy.

Co dělá Eliška dnes

Eliška chodí a miluje každodenní procházky na louce v ranní rose, vidím na ní, jak je šťastná, že si může přečíst všechny novinky, co se udály. A že jich tu je. Kolem nás jsou daňci, srny, zajíci a nad hlavami nám tu krouží vládci nebes - orli mořští. Máme tady ráj pro všechny zlomené psí dušičky.

Ano, dokázala jsem to a neumím popsat, jaké štěstí prožívám.

Můžete se stát Eliščinymi virtuálními rodiči

Pokud budete chtít být její virtuální majitelé, můžete jí finančně přispívat na její léky, injekce a výživové doplňky, které stojí měsíčně přes 7.000 Kč. Má vše, abychom jí ulevili od bolesti a udrželi na nohou co nejdéle. Informace o Elišce najdete na stránkách organizace Rafael o.p.s.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených
Očima reportéra

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Z karibské bouře Sam už je hurikán třetí kategorie. Očekává se, že ještě zesílí

Aktualizováno

Tropická bouře Sam na začátku víkendu postupně zesílila na hurikán třetí kategorie na pětistupňové škále. Ukazují to hlášení amerického Národního střediska pro hurikány (NHC), které předpokládá, že živel ještě o něco zesílí. Zatím se však pohybuje daleko na otevřeném moři a nečeká se, že by v nejbližších dnech výrazněji zasáhl obydlené oblasti.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama