reklama

Virtuální adopce: Pomoc pro psy v zahraničí z vašeho gauče. Jak moc jim může změnit život?

Co Čech, to pejskař. Dalo by se poupravit známé rčení. Právě láska ke psům je něco, za co na sebe může být český národ právem hrdý. A nejen láska, ale rovněž skutky to dokládají. Přestože i u nás se potýkáme třeba s problémy množíren nebo týrání psů, pořád jsme o dost velký krok napřed ve vztahu k psům oproti drtivé většině zemí světa. O přímé adopce, finanční či materiální dary pro útulky nebo účast na rozličných charitativních akcích je u nás velký zájem. Způsobů, jak pomoci pejskům, je skutečně celá řada. A právě u jedné z čím dál více oblíbených forem pomoci bychom se rádi zastavili – máme na mysli virtuální adopce.

reklama

Jak můžete pomoci z gauče v Česku psům v Rumunsku

Nepřímo – takzvaně na dálku – si můžete adoptovat pejska nejen z Česka, ale taktéž ze zahraniční. Jak výraznou pomoc pro pejska/pejsky v azylech může znamenat virtuální adopce, dokládá například spolek Heart for Romanian dogs. Uvedená organizace se zaměřuje na pomoc přímo na místě v Rumunsku prostřednictvím podpory místních záchranářů a azylů. Než totiž může pejsek z Rumunska odejít do adopce v některé z evropských zemí, předchází tomu dlouhá a náročná cesta.

Většina pejsků se do rumunských soukromých azylů dostává ve zbídačeném stavu. Náklady na vstupní léčbu, testy, krmení, kastraci, odčervení a odblešení atd. se mohou vyšplhat velmi vysoko a rovněž i pravidelné nezbytné financování chodu azylů, kde je průměrně najednou 70 až 400 psů, je velmi drahé. A právě virtuální adopce znamenají značnou pomoc, aby toto vše bylo vůbec reálné.

K tématu

Jak funguje virtuální adopce v praxi

Kupříkladu spolek Heart for Romanian dogs je realizuje tak, že zájemce o virtuální adopci dostane nabídku pejsků z azylů a vybere si toho, který se mu nejvíce zalíbí a ještě svou virtuální maminku či tatínka nemá. Pokud zájemce chce, získá zdarma certifikát o virtuální adopci s jeho jménem a obrázkem pejska. Následně rodič každý měsíc dostává foto či video „svého“ pejska z Rumunska. „Snažíme se i navzdory pracovní vytíženosti tamních spolupracujících záchranářů minimálně jednou za měsíc. V případě nemoci či jiných novinek je rodič informován a po přímé adopci je mu nabídnut jiný pejsek,“ popisuje zakladatelka spolku Heart for Romanian dogs Michaela Seifertová. A dodává: „Někteří adoptivní rodiče jsou takzvaně zázrační a ‚svým‘ pejskům nosí štěstí, protože se zrovna jejich pejsek velmi rychle po virtuální adopci adoptuje do té skutečné – a někdy i opakovaně.“

Kolik stojí virtuální adopce

Na dálku adoptovanému pejskovi můžete také poslat balíček dárků přímo do azylu – dobroty, pelíšek, deku, hračky apod. Předání spolek zdokumentuje a rodič dostane fotku nebo video z předání a vidí, jakou radost svému hafanovi udělal. Toto vše je realizováno za pravidelný dar na činnost ve výši minimálně 300 Kč měsíčně.

Pejsci, kteří už prošli virtuální adopcí Heart for Romanian dogs, jež jim pomohla dospět k psímu štěstí

Asi vás napadne, že 300 Kč je pro jednoho pejska málo, opak je ale pravdou. Kouzlo virtuálních adopcí spočívá ve dvou aspektech. Zaprvé vytváří krásné pouto mezi pejskařem a vzdáleným potřebným pejsek. A zadruhé poskytuje záchrannou síť a naději na lepší život spoustě pejskům v azylech. Dar za virtuální adopci – nejen u spolku Heart for Romanian dogs – totiž nikdy nesměřuje jen jednomu pejskovi. Nelze totiž nechat pejska v jednom kotci nemocného a hladového a druhého naopak zahltit krmením či dary. Z těchto velmi cenných finančních příspěvků je všude financován provoz azylů, náklady na pejsky v nich apod. Paralela virtuálních adopcí s velkou záchrannou sítí pro spoustu pejsků je tedy na místě. Bez pravidelných příjmů by azyly pomáhat nemohly. Avšak i virtuální adopce mají svá jasná pravidla a nelze je porušovat.

Adopce „na dálku“ má svá pravidla

„U nás například není možné nikdy dát do virtuální adopce pejska žijícího v Rumunsku na ulici nebo živořícího ve strašných podmínkách státních útulků. O takovém pejskovi bychom jen těžko získávali pravidelně přesné informace pro maminky a tatínky. Nemluvě o porušení přímo samotného smyslu virtuálních adopcí, a to je zabezpečení péče o psa/psy ve spolupráci spolku, azylu a dárců, k čemuž by fakticky vůbec nedošlo,“ říká Michaela.

Bez virtuálních adopcí by tedy byla podpora azylů výrazně menší, spolek Heart for Romanian dogs je realizuje již několik let a velmi se osvědčily, je o ně mezi dárci čím dál větší zájem. Hlavně mají smysl pro pejsky, jejichž šance na skutečnou adopci je kvůli problémovému chování nízká – zůstávají dlouho v azylu. Ostatním pejskům, kteří už našli nebo teprve najdou svůj skutečný milující domov a novou rodinu, zajistí veškerou předchozí cestu a vůbec šanci, aby domov našli a byli už navždy šťastní a milovaní."

Pejsci, kteří čekají na virtuální rodiče

Pokud byste se chtěli stát adoptivním rodičem některého pejska, právě vy, neváhejte kontaktovat spolek Heart for Romanian dogs, nejlépe se přihlásit pomocí facebookové skupiny, kde dostanete potřebné informace: Virtuální adopce pro rumunské pejsky.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

Sourozenci vjeli pod vlak, 15letý Daniel nepřežil. Rodiče se modlí za přežití dcery

Tragická nehoda na Frýdecko-Místecku si vyžádala život 15letého Daniela. Ten minulou neděli cestoval společně se svou starší sestrou Nikolou autem, když je na železničním přejezdu v obci Ropice srazil vlak. Sourozenci byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice. Zachránit chlapce se lékařům již nepodařilo. Jeho rodiče se teď rozhodli pro dobrý skutek a chlapcovi orgány poskytnou k dárcovství.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama