konec

Výpis příspěvků ke štítku „konec“

Hněv Izraelců narůstá. Netanjahua čeká soudný den bez ohledu na výsledek v Gaze, píší média

Jednomu z ministrů izraelské vlády byl odepřen vstup na nemocniční návštěvu. Na osobní strážce dalšího ministra chrstl kávu pozůstalý. Třetí ministryni lidé nadávali do „zrádkyň“ a „hlupaček“, když přišla utěšit rodiny evakuované během hrůzných chvil. Šokující masakr, který 7. října spáchali ozbrojenci Hamásu, Izraelce vzájemně sblížil. Vládě, která je všeobecně obviňována z toho, že upustila od ostražitosti a zatáhla zemi do války v Gaze, která otřásá celým regionem, však projevují jen málo náklonnosti. Ať už to dopadne jakkoli, premiéra Benjamina Netanjahua po rekordně dlouhé politické kariéře čeká soudný den, napsala agentura Reuters.

PŘEHLEDNĚ: Skončí víc než třetina finančních úřadů. Podívejte se, kde všude se zruší

Ministerstvo financí od července zruší 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů. 56 z nich už nyní fungovalo v omezeném režimu. Místo zrušených úřadů Finanční správa lidem nabídne zvláštní linky pro telefonické konzultace, v době podávání daňových přiznání také rozšíří výjezdy do obcí. Odborní pracovníci rušených úřadů se přesunou do jiných lokalit. Resort neupřesnil, zda bude rozhodnutí znamenat i propouštění.

Špatná zpráva pro miliony lidí. Stát ukončí podporu stavebního spoření, jak se změní smlouvy?

Vládní koalice se shodla na konci státní podpory stavebního spoření. Ta má v České republice téměř třicetiletou tradici, přesto v současné době už neplní svůj účel. Jedná se o jedno z mnoha opatření, se kterými vládní strany souhlasí. Tento krok navíc podporují i odborníci a Národní ekonomická rada vlády (NERV). Klesnout by mohla podpora i u stávajících smluv. Ministerstvo financí spolu s dalšími úřady ale ještě řeší poslední překážky.

Žádný hollywoodský konec války. Západ si hraje na Churchilla, varuje profesor z Harvardu

Pro USA a Evropu je válka na Ukrajině téma číslo jedna, druhá půlka světa má ale docela jiné starosti. Některé státy Západu dokonce vyčítají, že se o osud Kyjeva zajímá až příliš. Na zásadní rozkol v pohledu na konflikt upozornil profesor mezinárodních vztahů z Harvardovy univerzity Stephen Walt ve sloupku pro časopis Foreing Policy. Podle něj si navíc západní politici myslí o válce něco jiného, než veřejně ventilují.

Marketingový mág Marek Prchal končí u Babiše. Šéfa ANO propagoval 10 let

Marketér Marek Prchal a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) ukončili spolupráci, která trvala deset let. Prchal to potvrdil serveru Info.cz. Důvodem podle něj není výsledek prezidentských voleb, konec v marketingovém týmu hnutí ANO byl naplánován už před nimi. Prchala nedávno ze svých řad vyloučilo sdružení reklamních profesionálů Art Directors Club Czech Republic (ADC). Babišovu kampaň před druhým kolem prezidentské volby totiž považovalo za neetickou.

Konec Putina není v této fázi dobrý scénář. Po něm přijde ještě něco horšího, varuje expert

Vladimir Putin se v novém roce zřejmě dostane pod ještě větší tlak svého okolí. To si myslí britský bezpečnostní expert Ed Arnold z britského think-tanku Královský institut pro obranné a bezpečnostní služby. Odborník v souvislosti s tím varoval před další eskalací konfliktu. Zároveň je ale toho názoru, že konec Putina v čele Ruska by v současné době nebylo tím nejlepším řešením.