reklama

konec

Výpis příspěvků ke štítku „konec“

Končí další dodavatel elektřiny a plynu. Zákazníci musí jednat rychle, píší majitelé

16. listopadu 2021 14:46

Po Bohemia Energy (BE) a menších firmách Kolibřík Energie a A-Plus ohlásil konec další dodavatel energií. Společnost Ray Energy oznámila, že ukončí činnost během úterý. Zákazníci nepřejdou k dodavateli poslední instance, jako tomu bylo v případě BE, ale osloví je společnost SPP CZ. Do pátku by měla poslat indikativní nabídku a následně zajistit převod odběrného místa.

Dvě tragická úmrtí srazila Bratislavu Capitals. Hokejisté předčasně končí sezonu

8. listopadu 2021 22:04

Po tragických událostech a úmrtí dvou svých členů nedohrají hokejisté Bratislavy Capitals sezonu. Klub požádal vedení rakouské soutěže ICE Hockey League, v níž působí i Znojmo, o přerušení účasti v dalších zápasech. V minulém týdnu se Capitals museli vypořádat se ztrátou útočníka Borise Sádeckého, jemuž selhalo srdce při zápase, i generálního ředitele Dušana Paška.

USA po roce a půl otvírají hranice pro cestující z Evropy. Podmínkou je očkování

8. listopadu 2021 05:20

Spojené státy ruší omezení cest pro vybrané země, včetně České republiky a většiny Evropy. Restrikce, přijaté kvůli pandemii nemoci COVID-19, platily rok a půl. Od zahraničních návštěvníků budou nyní USA při příjezdu vyžadovat očkování s výjimkou osob mladších 18 let a lidí, kteří se nemohou nechat naočkovat ze zdravotních důvodů.

V USA schválili vakcínu pro děti od 5 let. Klíčový okamžik v boji s pandemií, míní Biden

3. listopadu 2021 05:55

Zhruba 28 milionů dětí ve věku od 5 do 11 let má nyní ve Spojených státech nárok na vakcínu od společností Pfizer a BioNTech. Zelenou dala očkovací látce pro tuto věkovou skupinu ředitelka tamního Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) Rochelle Walenská jen pár hodin poté, co ji doporučila poradní komise orgánu. Podle amerického prezidenta Joea Bidena jde „rozhodující okamžik“ v boji s epidemií.

Volby v Norsku vyhrála Dělnická strana. Zemi by měl vládnout středolevý blok

14. září 2021 05:28

Norsko míří po parlamentních volbách od vládnoucí středopravicové koalice ke středolevicovému kabinetu. Stávající premiérka Erna Solbergová z Konzervativní strany Höyre dnes po zveřejnění oficiálních předběžných výsledků voleb uznala svou porážku a prohlásila, že její vláda odstoupí. Přesvědčivě zvítězila sociálnědemokratická Dělnická strana (AP).

Po Fabii Combi nejspíš skončí i nová Scala. Škoda plánuje škrty kvůli elektrifikaci

2. září 2021 17:25

Evropská unie skrze přísné emisní normy pomalu, ale jistě zahání výrobce automobilů do kouta. Těm pak nezbývá nic jiného než platit vysoké pokuty, nebo pohřbít spalovací modely a nahradit je elektrickými. Takový osud zřejmě čeká i mladoboleslavský bestseller Fabia ve verzi Combi a nejspíše nemine ani další oblíbený hatchback – Scala.

Definitivní konec afghánské mise. Poslední američtí vojáci odletěli po 20 letech z Kábulu

30. srpna 2021 22:55

Z Afghánistánu v noci na úterý tamního času odletěli poslední američtí vojáci. Agentuře Reuters to potvrdil generál Frank McKenzie, který velí americkým silám na Blízkém východě, v Perském zálivu a severní Africe. Na palubě posledního amerického letadla, které odstartovalo z kábulského mezinárodního letiště, byl podle něj také americký velvyslanec.

Ryba po deseti letech končí v čele hasičů. Pro sbor je to ztráta, prohlásil Hamáček

16. července 2021 10:24

Drahoslav Ryba k neděli na vlastní žádost skončí po téměř deseti letech na pozici generálního ředitele hasičského záchranného sboru. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce oznámit jméno nástupce na pondělní tiskové konferenci, bude zároveň uveden do funkce. Ryba podle ministra odchází na základě zákona, neboť mu uplynulo druhé pětileté funkční období.

Konec telefonních budek v Česku. 110 let sloužily, teď šla k zemi poslední

17. června 2021 15:18

V Česku definitivně skončila éra telefonních budek, v Hlubyni na Příbramsku ve čtvrtek dělníci odstranili poslední, která ještě v zemi sloužila. Rada Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) loni rozhodla, že stát budky přestane dotovat. Operátor O2 je v takovém případě nechce dál provozovat. Telefonování z budek nahradily postupem času podle operátora mobilní telefony. Naposledy někdo z budky v Hlubyni volal před dvěma lety. Telefonní automaty sloužily v českých městech a na vesnicích 110 let.

reklama