reklama
CNN Prima News konference

konference

Výpis příspěvků ke štítku „konference“

Svět ustoupil Číně a Indii. Summit v Glasgow schválil novou klimatickou dohodu

13. listopadu 2021 22:36

Představitelé téměř 200 zemí světa se v sobotu na konferenci COP26 ve skotském Glasgow shodli na společném znění dohody o dalším postupu v boji s klimatickými změnami. Země souhlasily s postupným odklonem od používání uhlí k výrobě elektrické energie. Formulace závazku ale byla pod tlakem Číny a Indie na poslední chvíli oslabena a namísto původně navrhovaného postupného zavržení uhlí hovoří jen o postupném omezení jeho používání.

Greta sepsula klimatickou konferenci. Vaše bla, bla, bla nás unavuje, vzkázala lídrům

5. listopadu 2021 18:24

Tisíce převážně mladých lidí v pátek v Glasgow demonstrují za rychlejší kroky k ochraně klimatu. Děje se tak necelý týden poté, co v tomto skotském městě začala klimatická konference COP26. Účastníci páteční demonstrace volají po „systémových změnách“ a klimatické spravedlnosti, zejména pro chudší státy. Na transparentech jsou k vidění slogany jako „Kapitalismus zabíjí planetu“, „Jednejte ihned!“ či „Dinosauři si také mysleli, že jim zbývá čas“, píše agentura DPA. Švédská aktivistka Greta Thunbergová v projevu po pochodu městem označila klimatickou konferenci za neúspěšnou a poznamenala, že světoví lídři usilují o zachování stávajícího pořádku. Dodala, že mladí lidé nestojí o prázdné sliby.

Elektromobilita podle Huawei – technologický gigant představil své vize a inovace na konferenci v oblasti čisté mobility

5. listopadu 2021 10:52

Automobilový průmysl prochází rapidní transformací. Rostoucí nároky na udržitelnost, které jsou hnány dopředu obavami z postupující klimatické krize, staví výrobce technologií, energetické lídry i vlády všech zemí před nelehký úkol. Naštěstí s sebou také nesou celou škálu příležitostí, které jen čekají, až se jich v oboru chopí ti nejvíce inovativní hráči.

Johnson seděl bez roušky vedle miláčka Británie, nejspíš i usnul. Schytal ostrou kritiku

3. listopadu 2021 16:24

Fanoušci britského moderátora, režiséra a přírodovědce Davida Attenborougha jsou pobouřeni. Své rozhořčení dali najevo poté, co byl premiér Boris Johnson vyfotografován, jak sedí na klimatickém summitu OSN vedle pětadevadesátiletého veterána dokumentaristiky divoké přírody, aniž by měl na obličeji roušku. Na Johnsona navíc padlo podezření, že během konference usnul. Podobné faux pas již před ním řešil i americký prezident Joe Biden.

Sledujte ZÁZNAM: Jak se podle Schillerové a Havlíčka budou vyvíjet ceny bytů v roce 2022?

14. září 2021 08:58

V úterý ráno se uskuteční konference ředitelů projektových společností. Té se zúčastní mimo jiné i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) či ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Klíčovými tématy jednání bude strategie vlády pro přípravu staveb v roce 2022 i plánované změny ohledně nového stavebního zákona. Konferenci můžete sledovat od 9 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Arenberger: Kongresů a konferencí se bude moci od 31. května účastnit 250 lidí

24. května 2021 18:42
Aktualizováno

Kongresů a konferencí se bude podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) moci od 31. května zúčastnit 250 lidí uvnitř i venku. Současně ale bude moci být kapacita naplněna jen na 50 procent. Stejná pravidla platí pro pořadatele vzdělávacích akcí a zkoušek. Na veletrzích budou povoleny skupinové prohlídky. Arenberger to v pondělí řekl na tiskové konferenci po jednání vlády. Už od úterý 25. května se také rozšíří okruh lidí, kteří budou moci využít ubytování v hotelech či penzionech.

Koktavost: Vada řeči, která člověku způsobuje psychická muka, častěji postihuje muže

30. října 2020 09:40

Každý rok v říjnu se připomíná Mezinárodní den porozumění koktavosti. Lidí s touto poruchou řeči je kolem nás mnoho. A vězte, že každodenní mluva, která je pro většinu z nás naprosto přirozená, je pro koktajícího člověka psychicky nesmírně náročná. Tito lidé bojují nejen sami se sebou, ale mnohdy také s nepochopením nebo neadekvátním chováním okolí.

reklama