CNN Prima News konference

konference

Výpis příspěvků ke štítku „konference“

Bývalý americký prezident Clinton dorazí do Prahy. Vystoupí na bezpečnostní konferenci

Do Prahy v březnu přijede bývalý americký prezident Bill Clinton. Bude hlavním vystupujícím na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost, která mimo jiné připomene 25. výročí vstupu Česka do NATO. Potvrdil to spolek Jagello 2000, který akci organizuje. Ta se uskuteční 12. března ve Španělském sále Pražského hradu. Vedle Clintona na ní vystoupí také nejvyšší čeští ústavní činitelé nebo bývalý generální tajemník NATO George Robertson.

Jurečka: Nejtěžší čtyři týdny v životě. Dopředu jsem nevěděl, jak hlasování o důvěře dopadne

Byly to pro mě nejtěžší čtyři týdny v životě, řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS k posledním týdnům, kdy se řešil večírek na jeho ministerstvu v době tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy i strmý pád lidoveckých preferencí k žalostným dvěma procentům. Jak dopadne hlasování na celostátní konferenci strany o jeho důvěře, prý nebyl schopen dopředu předvídat. Zároveň uvedl, že musí změnit několik věcí.

Nařčení ze šikany, čistek a klientelismu. Končící kancléřka Vohralíková budila kontroverze

Vedoucí kanceláře prezidenta Janu Vohralíkovou, která ve své funkci v únoru skončí, provází řada kontroverzí. Zdroje na Hradě zmiňovaly bossing a šikanu ze strany kancléřky, někteří o personálních změnách hovořili jako o čistkách. Rozruch vyvolala na podzim konference vyjednavačů, jež se konala na Pražském hradě. Její kritici se vymezovali proti podmínkám pro nájem a napojení Vohralíkové na pořadatele. Kancléřka veškerá obvinění odmítala.

Tady máš na alimenty, ty magnáte. Zadlužený Soukup neunesl urážky soka, co na to promotér?

Dotčená pýcha Jaromíra Soukupa. Tak by šlo popsat moment, kdy jeden z aktérů hlavního zápasu turnaje Clash of the Stars neustál slovní výpady svého soupeře. Právě šéf TV Barrandov se totiž představí v duelu s proslulým provokatérem Alešem Bejrem. Ten na tiskové konferenci vtipkoval na téma obřích dluhů stanice. „Lidi, můžete přispět panu Jaromírovi na elektriku…“ křičel na zadluženého podnikatele muž s přezdívkou Psychopat.

Nevíte dne ani hodiny, říká Jurečka k možné rezignaci. Znovu se omluvil za vánoční večírek

V politice nevíte dne ani hodiny. V pořadu Co na to ministr na CNN Prima NEWS to řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v souvislosti s tím, zda jej kauza kolem vánočního večírku a nízké preference lidovců nedonutí ke konci v čele rezortu i strany. Zároveň se za předvánoční setkání v době střelby a následné mlžení znovu omluvil. Vyjádřil se rovněž ke středečnímu rozhodnutí Ústavního soudu.

Naučil útulkáře počítat do čtrnácti: I takové trenérské eso vystoupí na MET konferenci

Američan, který učil synchronizovanému létání 10 tisíc motýlů, nizozemský odborník, který trénuje psy pro speciální policejní a záchranné operace, nebo slavná trenérka, jejíž pořad obletěl 120 zemí světa. Další ročník MET konference – tedy online konference moderního etického tréninku – opět představí českým divákům spoustu zajímavých řečníků ze světa kynologie.

Feminismus musíme mužům vštěpovat od dětství, říká britský velvyslanec. My jdeme příkladem

Myšlenky feminismu by měly být vštěpovány zejména malým chlapcům již od dětství, myslí si britský velvyslanec Matt Field, který to řekl během svého vystoupení na konferenci Innovations United pořádané platformou Startup Disrupt. Tématu žen ve vedení se ale zabývali také další diskutující. Ti podotkli, že ne ve všem jde Velká Británie příkladem.