CNN Prima News konference

konference

Výpis příspěvků ke štítku „konference“

Odklepnuto, v Egyptě byla schválena dohoda o klimatu. Aktivisté deklaraci tvrdě kritizují

20. listopadu 2022 08:19

Zástupci států světa se na klimatické konferenci COP27 v Egyptě shodli na závěrečné deklaraci ze summitu. Předseda konference a egyptský ministr zahraničí Samí Šukrí dal poklepáním kladívka najevo, že dokument reprezentující politickou shodu na konferenci byl jednomyslně schválen. Informovala o tom agentura Reuters. Důležitým dílčím výsledkem konference je dohoda na vzniku speciálního fondu pro kompenzace škod způsobených změnou klimatu zvláště zranitelným zemím.

Král sice ekologii řeší, ale je čas na činy. Aktivisté „Karlu III.“ rozplácli dort o obličej

24. října 2022 15:56

Dvojice aktivistů při protestní akci v muzeu Madame Tussaudové v Londýně rozplácla čokoládový dort o obličej voskové figuríny britského krále Karla III. K akci se přihlásila ekologická skupina Just Stop Oil (Zastavme ropu) s požadavkem, aby britská vláda zastavila vydávání nových licencí na těžbu ropy a zemního plynu.

Udílení cen HbbTV i nové služby. Blíží se pražské Sympozium o interaktivních televizích

6. října 2022 12:47

Asociace HbbTV oznámila program konference Sympozium a ceny HbbTV 2022. Každoroční klíčový summit odvětví CTV se uskuteční v Praze 9. a 10. listopadu 2022. Asociace HbbTV je globální iniciativa poskytující otevřené standardy pro pokročilé služby interaktivní televize, dodávané pomocí vysílání a širokopásmových sítí do televizorů připojených k internetu a set-top-boxů. Spolupořadatelem akce je česká Asociace komerčních televizí (AKTV).

Západ si rozdělil obnovu Ukrajiny. USA se postarají o Charkov, Česko má „černého Petra“

6. července 2022 17:19

Ukrajinský premiér Denys Šmyhal na konferenci ve Švýcarsku představil plán pro obnovu Ukrajiny. Kromě finanční pomoci by se na rekonstrukci poničeného území měly podílet partnerské země Západu. Na mapě, kterou ukrajinský premiér představil zástupcům jednotlivých zemí, je i rozdělení jednotlivých částí země. Česko si vytáhlo „černého Petra“, a to v podobě Luhanska, které nyní okupuje Rusko.

Strategie z Velké Moravy? V pořadu CNN Prima Gaming si ukážeme nejzajímavější české hry

20. června 2022 07:12

Že se píle českých herních vývojářů nezapře, ukázal letošní ročník mezinárodní herní konference Game Access. Tam se kromě velkých jmen tohoto průmyslu objevili i menší a méně známí čeští a slovenští tvůrci, kteří ukázali své rozpracované hry. V pořadu CNN Prima Gaming jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější a vyzpovídali jejich autory. Relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Zlaté české ručičky. Nový díl CNN Prima Gaming zamíří na konferenci tuzemských tvůrců her

9. června 2022 07:32

Jak se daří českému hernímu průmyslu? Už roky válcuje z hlediska obratů tuzemskou filmovou a seriálovou scénu a jak se zdá, v raketovém růstu nepolevuje. To ostatně naznačil i letošní ročník herní konference Game Access, kde se sešli čeští i zahraniční tvůrci videoher. A redakce pořadu CNN Prima Gaming u toho samozřejmě nemohla chybět. Relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS či na webových stránkách cnnprima.cz.

Musk otevřel téma free speech. WebExpo představí, kde se svoboda vyjadřování, bezpečnost a online identita dotýkají firem

30. května 2022 21:21

Elon Musk kupuje Twitter a najednou řešíme, co vlastně svoboda slova na internetu znamená a kam se může do budoucna ubírat. Do toho válka na Ukrajině znovu připomněla, jak důležitá je kyberbezpečnost. Svět je na pomezí nové etapy – jaké výzvy přinese a co si z nich vzít při budování kariéry či firmy? O tom pojímá letošní WebExpo 10.–12. června v pražské Lucerně.