CNN Prima News kontaminace

kontaminace

Výpis příspěvků ke štítku „kontaminace“

Japonci čelí šikaně Číny, nemají mluvit nahlas. Odpad z Fukušimy vyvolal konflikt občanů

I když odborníci tvrdí, že vypouštění kontaminované vody z bývalé japonské jaderné elektrárny ve Fukušimě je bezpečné, Peking to považuje za nehoráznost a spouští masivní obviňující kampaň. Japonci teď často v Číně čelí šikaně, jejich vláda jim dokonce doporučila, aby na veřejných místech svou řečí nemluvili příliš nahlas, napsal britský list The Guardian.

Kontaminovanou vodu z jaderné elektrárny Fukušima chtějí Japonci vypustit do moře

Japonská vláda plánuje vypustit do moře kontaminovanou vodu z jaderné elektrárny Fukušima, kterou před devíti lety zničilo silné zemětřesení a následná vlna cunami. Informovala o tom agentura Kjódó s odvoláním na informované zdroje. Oficiální rozhodnutí by v Tokiu mohlo padnout už tento měsíc a ukončit tak sedmiletou debatu, jak naložit s vodou použitou k chlazení poškozených reaktorů.

Notre Dame rok po požáru: Rekonstrukce kvůli COVID-19 stojí, kontaminace i možný problém s financemi

Je tomu rok, co svět zachvátily děsivé obrazy hořícího chrámu Matky Boží v Paříži. Požár během zhruba 12 hodin zničil téměř celou střechu katedrály Notre Dame a způsobil zřícení novogotického sanktusníku (menší štíhlé věžičky). Cestu rekonstrukci plánované do roku 2024 zkřížila nejprve kontaminace stavby a roztavení lešení požárem a nyní pandemie onemocnění COVID-19.