reklama
CNN Prima News kožešiny

kožešiny

Výpis příspěvků ke štítku „kožešiny“

Stovky milionů pro kožešinové farmy zřejmě neprojdou. Něco ale dáme, zní Sněmovnou

17. června 2020 17:37

Kontroverze budící návrh poslankyně hnutí ANO Margity Balaštíkové na kompenzace zrušeným kožešinovým farmám Poslanecká sněmovna zřejmě nepodpoří. Podporu totiž podle zjištění CNN Prima NEWS nezíská od vládních ANO a ČSSD ani od kabinet tolerující KSČM či opoziční ODS. Samotný princip kompenzací pro farmy ale poslanci podporují s tím, že jsou na místě, když stát celé jedno odvětví podnikání zakázal.

Stát zakázal kožešinové farmy, dostanou odškodné? Poslanci vyberou ze dvou návrhů

10. června 2020 16:59

Tři roky poté, co stát zakázal chov kožešinových zvířat, stále není jasné, jak a zda vůbec budou kožešinoví farmáři odškodněni. Kompenzace znovu řešili poslanci v zemědělském výboru. Ti poslali do Sněmovny se svým kladným stanoviskem zároveň dva zcela rozdílné návrhy. Poslanci by měli definitivně v této věci rozhodnout příští týden.

Tučné odškodné pro zakázané kožešinové farmy napočítal sám farmář. Poslanci to nevěděli

2. června 2020 18:04

Odškodnění ve výši zhruba 180 milionů korun by měli od státu dostat majitelé kožešinových farem jako kompenzaci za své zrušení. Počítá s tím návrh poslankyně ANO Margity Balaštíkové, s nímž souhlasilo i ministerstvo zemědělství. Výpočet odškodnění ale budí pochybnosti. Není totiž jasné, kdo a jak ho spočítal. Investigativní tým CNN Prima NEWS zjistil, že návrh kompenzace pochází ze znaleckých posudků jediné farmy. Její majitel má shodou okolností získat největší odškodné. Poslanci se cítí podvedeni a budou požadovat vysvětlení.

reklama