CNN Prima News Krajská veterinární správa

Krajská veterinární správa

Výpis příspěvků ke štítku „Krajská veterinární správa“

Smutný konec týraného pejska: Luckyho museli uspat. I přes zubožený stav nezanevřel na lidi

Europoslanec Jiří Pospíšil prostřednictvím sociální sítě informoval, že případ týraného pejska Luckyho, který byl odebrán majiteli v Praze ve zcela zuboženém stavu, má bohužel špatný konec. „Náš bojovník Lucky dnes přešel přes duhový most,“ napsal Pospíšil s tím, že pejsek musel být uspán. Přes veškerou snahu a ohromné úsilí útulku AniDef se zvíře nepodařilo zachránit.

Tygřice zabavená u Vémoly měla odstraněné drápy. Zápasník odmítá podezření z týrání zvířat

Ministerstvo životního prostředí v úterý 5. prosince odebralo Karlosu Vémolovi nelegálně získanou bílou tygřici Rambu. V následně vydané tiskové zprávě ministerstvo odhalilo, že zvíře má chirurgicky odstraněné všechny drápy na předních končetinách, upozornilo proto Státní veterinární správu, která prověří podezření na týrání zvířete. Zápasník argumentuje tím, že šelma měla v drápech zánět, a proto je bylo nutné odstranit.

Nemohoucí seniorka z Orlové žila mezi psími výkaly, teď má nový domov. Zvířátka miluji, říká

Příběh nemohoucí seniorky z Orlové, která zůstala zamčená v obrovském nepořádku v domě plném hladových psů, vyvolal u diváků CNN Prima NEWS bouřlivé reakce. Díky sousedům a vnučce se dostala žena do bezpečí. Reportérka CNN Prima NEWS zjišťovala, jak se jí dnes daří i jak jsou na tom týraní psi. Policie totiž případ zatím odložila.

Desítky psů v mrazu a špíně? Sousedé si stěžují na majitele, mluví i o nelegálních zápasech

Hlasitý štěkot, špína, špatné životní podmínky zvířat i účast v nelegálních psích zápasech. To všechno přičítají sousedé chovateli zhruba čtyřiceti psů v brněnské městské části Komín. Případem se zabývá policie, vedení městské části i veterinární správa. Ta konstatovala, že několik desítek psů teď trpí ve venkovních kotcích zimou.

Ve 2+1 nás bylo 7, k tomu 16 psů. Promluvila dcera chovatelky, která nechala matku žít ve výkalech

O otřesném případu seniorky z Orlové, kterou v domě plném hladových psů a psích výkalů nechávala zamčenou její dcera, jsme vás informovali minulý týden. Po odvysílání reportáže se začali ozývat lidé, kteří dceru paní Ďuracké a majitelku zanedbaných psů znali už dříve. Podle nich se chovatelka o své psy nestarala už v minulosti.

Detaily otřesného případu Zdeňky, kterou našli ve výkalech. Stařenka strádala dlouhé měsíce

Otřesný případ seniorky z Orlové, která žila zamčená ve zpustošeném domě spolu se smečkou zubožených psů, už CNN Prima NEWS představila. Nechala ji tam dcera, která se o ni měla starat. Reportérka Adriana Kubisová zjistila, že stařenka strádala dlouhé měsíce, a to i přesto, že na její situaci několikrát upozorňovali sousedé.

Zdeňka žila týdny zamčená se smečkou hladových psů. Mezi výkaly ji nakonec našla vnučka

Otřesný případ řeší Krajská veterinární správa a odbor sociální práce v Orlové na Karvinsku. Vnučka našla svou 84letou babičku zamčenou v domě se smečkou hladových psů. Po celém domě byly psí výkaly a silný zápach, podle všeho tak stará paní žila několik měsíců. Zanedbaní psi patřili její dceři, která své matce občas přinesla jídlo.