král

Výpis příspěvků ke štítku „král“

OBRAZEM: Wimbledonu se poprvé účastnila princezna Charlotte. Finále sledovali i známí herci

V neděli se konal v londýnském All England Clubu poslední den letošního Wimbledonu. Finále mužské dvouhry mezi Novakem Djokovičem a Carlosem Alcarazem sledovala řada známých tváří. Opět nechyběla princezna z Walesu Kate, ke které se připojil i princ William. Královští manželé pak s sebou vzali i dvě nejstarší děti – prince George a princeznu Charlotte, která byla na Wimbledonu vůbec poprvé.

Princ Edward je v Česku. Bratr krále Karla ocení studenty, netypicky uctí zesnulého otce

Britský princ Edward v úterý přijel na návštěvu České republiky. Do Prahy na britské velvyslanectví dorazil autem z Německa kolem 16:00. Fotografii z příjezdu sdílel na svém Twitteru britský velvyslanec v ČR Matthew Field. Hlavním cílem princovy návštěvy bude Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) určená studentům mezi 14 a 24 lety. Setká se také s českým prezidentem Petrem Pavlem, navštíví obec Vestec u Prahy a pokloní se u Národního památníku hrdinů heydrichiády v Praze. V Česku nejmladší syn Alžběty II. pobude do čtvrtka.

Detaily korunovace, kterých si nikdo nevšiml. Co skrývaly šaty nové královny?

Čerstvě korunovaný král Karel III. a jeho choť Camilla se v neděli večer zúčastnili koncertu na hradě Windsor, jemuž přihlíželo na 20 000 lidí. Informovala o tom stanice BBC. Královský pár dříve během dne podle Buckinghamského paláce uvedl, že jej sobotní oslavy jejich korunovace hluboce dojaly. Slavnostní nálada v Británii pokračovala i v neděli, po celé zemi se konalo odhadem až 50 000 pouličních slavností. Média mezitím rozebírají detaily a perličky korunovace.

FOTO: Zívání, vyplazený jazyk i zmizení v půlce obřadu. Královské děti na korunovaci bavily

Na ostře sledované korunovaci Karla III. se hledáčky fotoaparátů zaměřily také na královské potomky. Děti prince Williama a jeho manželky Kate byly vděčným cílem. Princezna Charlotte držela za ruku o tři roky mladšího bratra Louise, jejich nejstarší sourozenec George měl speciální úkol –⁠ nesl dědečkovo královské roucho. Společné však měly děti jedno: občas neuhlídaly grimasy ve svých tvářích.