král

Výpis příspěvků ke štítku „král“

U operace olašského krále v Olomouci se modlí 200 Romů, včetně princezny

10. října 2022 19:31

Za úspěch vážné srdeční operace olašského krále Roberta Beneše ve Fakultní nemocnici v Olomouci se od rána modlí až 200 olašských Romů. „U těžkých operací je to náš rituál. Snažíme se být nemocnému co nejvíce na blízku a předávat mu energii. Modlitbami, ale také tím, že jsme tady s ním,“ vypráví pro CNN Prima NEWS králův bratr Josef. Dcera a princezna Sabrina Benešová dodává: „Pánbůh nás určitě vyslyší. Je to strašně těžký zákrok, který naštěstí dělají nejlepší lékaři v republice.“

Trump šokoval jordánského krále. Nemohl jsem dýchat a svíjel jsem se, přiznal monarcha

15. září 2022 11:21

Bývalý americký prezident Donald Trump kdysi nabídl jordánskému králi Abdalláhovi II. kontrolu nad palestinským Západním břehem Jordánu. Monarchu tento návrh natolik šokoval, že si připadal, jako kdyby právě prodělal infarkt. S odvoláním na úryvky z nové knihy o Trumpově působení v úřadu prezidenta, která vyjde příští týden, o tom napsal americký list The Washington Post (WP). Podle britského listu The Guardian se v knize také objevuje tvrzení, že se Trump obával atentátu ze strany Íránu.

Z nepopulárního k uznávanému: Británie má nového krále. Jaké přijme Charles jméno?

8. září 2022 21:35

Ve věku 96 let ve čtvrtek zemřela britská královna Alžběta II., oznámil Buckinghamský palác, na kterém byla spuštěna vlajka. Šlo o nejdéle vládnoucí panovnici v britských dějinách. Novým britským králem se stal její nejstarší syn, princ Charles. Do povědomí veřejnosti se zapsal také jako manžel princezny Diany. V období jejich rozchodu se Charlesova popularita rapidně propadla. Uznání si však znovu získal.

Marocký král se opilý potácel Paříží, na nohou ho držela ochranka. Alkohol má zakázaný

25. srpna 2022 21:44

Že život panovníka nemusí být vždy plný slastí, poznali mnozí králové a císaři napříč historií. Ustláno na růžích nemají ani v dnešní době, kdy jsou vládnoucí linie mnohdy už podstatně omezeny konstitucí. Své o tom ví i marocký král Mohamed VI., který zjevně své strasti utápí v alkoholu. Panovník byl totiž ve středu v noci přistižen, jak se opilý potácel po ulicích francouzské Paříže. Doprovod mu dělala jeho ochranka.

Monarchista: Úroveň prezidentských kandidátů je bídná. Nastal čas pro českého krále

22. května 2022 15:02

Jindřich Holub ze Spolku pro obnovu Českého království v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětluje, proč je právě teď nejlepší čas na návrat k monarchii. Mít krále místo prezidenta by podle něj Čechy zkultivovalo, s důstojnou hlavou státu by nehrozily trapasy typu krádeže chilského pera či virózy nad korunovačními klenoty. S výběrem vhodného adepta by podle Holuba nebyl problém, rodové kořeny jeho favorita Karla Habsburského přece sahají až k Přemyslovcům.

Před sto lety zemřel poslední český král. Karel I. skonal v pouhých 34 letech

1. dubna 2022 20:52

Od roku 1526 seděl na českém trůně jeden z nejslavnějších evropských šlechtických rodů – Habsburkové. Posledním z nich, nekorunovaným českým králem a rakouským císařem a korunovaným králem uherským byl v letech 1916 až 1918 Karel I., který zemřel 1. dubna 1922. Tento panovník, který se marně pokoušel zastavit nevyhnutelný rozpad Rakouska-Uherska, zemřel v pouhých 34 letech v portugalském exilu na Madeiře, kde je i pohřben.

Král Juan Carlos měl dostávat injekce ženských hormonů. Jeho libido bylo národní hrozbou

23. října 2021 10:32

Bývalý španělský král Juan Carlos dostával injekce ženských hormonů, které měly snížit jeho sexuální apetit. Královo obrovské libido se totiž pro Španělsko údajně stalo národní bezpečnostní hrozbou. Tvrdí to bývalý šéf španělských policistů, podle kterého podávali injekce monarchovi příslušníci španělské tajné služby.