reklama

Harry oklamal Alžbětu II. Babička mu schválila účast v show, teď je z výsledku pobouřená

Královna Alžběta II. sice princi Harrymu schválila odvysílat novou dokumentární sérii o psychických problémech, netušila ale, že její vnuk hned v prvním díle nařkne královskou rodinu z „úplného zanedbání“. Webu Daily Mail to řekly zdroje, které mají k britským panovníkům blízko.

reklama

Jeden ze zdrojů webu Daily Mail sdělil, že královna Alžběta a její syn princ Charles z Walesu jsou Harryho odhaleními v jeho novém pořadu „absolutně pobouření“. Jeho vztah s příbuznými prý nyní „visí na vlásku“.

Princ Harry v rozhovoru, který je součástí několikadílného dokumentu o duševním zdraví Mé já, které nevidíš (The Me You Can’t See), na němž spolupracoval s moderátorkou Oprah Winfreyovou, obvinil svou rodinu z „úplného zanedbání“ jeho duševního zdraví. Tvrdil také, že kvůli svému otci princi Charlesovi trpěl. Monarchii rovněž kritizoval, že se pokusila „pošpinit“ jeho ženu Meghan.

Zdroje z královského paláce uvedly, že Harry svou rodinu v minulosti informoval, že chce vytvořit několikadílný dokument o duševním zdraví. Žádost probral nejen s královnou, ale také s otcem Meghan, a to ještě předtím, než se vztah dcery a otce kompletně sesypal. Alžběta mu v roce 2018 měla dát svolení.

Způsob, jakým Harry smysl a obsah pořadu paláci představil, byl však podle zdrojů „jasně zavádějící“. Nikdo z členů monarchie by prý nesouhlasil s tím, co se ve skutečnosti na televizních obrazovkách odvysílalo. Rozhovor s vévodou ze Sussexu vnímají jako „osobní útok na jeho otce a instituci“.

„Lidé okolo královny a prince Charlese jsou absolutně pobouření tím, co se odehrálo. Je to otázka důvěry – a upřímně, ta teď visí na vlásku. Všichni v kruzích paláce chovají k Harryho traumatům a obtížím pochopení. Je ale smutné a nepříjemné, že je sdílel v mezinárodní televizní show,“ řekl jeden z blízkých zdrojů.

Šestatřicetiletý člen královské rodiny se v prvním díle několikrát opřel do svých příbuzných. Dokonce přiznal, že v minulosti pil a užíval drogy, aby unikl úzkostem. „Tyto intimní detaily jeho útrap rozhodně vykreslují velmi negativní obraz jeho rodiny a výchovy,“ konstatoval nejmenovaný zdroj.

Harry slíbil veterány, mluvil ale o svém dětství

Princ Harry totiž podle něj v minulosti řekl, že by rád promluvil o tom, jak je důležité, aby vojenští veteráni po návratu do civilu dostali správnou psychickou podporu. Neprozradil ale, jaké konkrétní informace hodlá před kamerou sdílet.

Princ Harry mimo jiné v dokumentu tvrdil, že kvůli otci trpěl. „Když jsem byl menší, táta mně i Williamovi říkával: ,No, takové to bylo pro mě, takže takové to bude i pro vás.‘ Ale to nedává smysl. Jen proto, že jsi trpěl, nemusí trpět i tvoje děti. Právě naopak. Pokud jsi trpěl, dělej všechno pro to, abys ze všech negativních zkušeností udělal pro své děti ty dobré,“ řekl.

To, o čem měl dokument původně být, a to, co Harry veřejně popsal, podle zdroje „odsunul stranou“, když „osobně zaútočil na svého otce a dětství“. „Harry má rozhodně právo na to, svobodně mluvit o své pravdě, vždy tu ale bylo nějaké pochopení a odpovědnost,“ dodal zdroj.

Vévoda ze Sussexu v roce 2019 oznámil, že chystá pětidílný dokument, který má vyzdvihnout a destigmatizovat psychické obtíže, jimž čelí mnozí lidé po celém světě. „Opravdu věřím, že dobré duševní zdraví je klíčem k silnému vedení, produktivním komunitám a mému účelnému já,“ napsal tehdy v prohlášení.

Dostalo se mi jen zanedbání, znělo z úst prince

Princ Harry se otázkám duševního zdraví věnuje již dlouho. V dokumentu odhalil i to, že čtyři nebo pět let docházel na terapii. Mluvil také o ženě Meghan a jejích psychických problémech. „Meghan se rozhodla, že se mi svěří se svými sebevražednými myšlenkami a způsoby, kterými se chystala svůj život ukončit. Nejděsivější pro ni bylo to, jak jasné měla myšlenky,“ sdělil vévoda ze Sussexu.

„Cítil jsem se zcela bezmocný. Myslel jsem, že mi rodina pomůže – ale na jakoukoliv žádost, prosbu, varování, cokoliv se mi dostalo jen úplného ticha nebo zanedbání,“ uvedl v rozhovoru.

Narazil i na téma rasismu, kterého byla podle něj Meghan v Británii terčem. V dokumentu se rozpovídal také o svých psychických problémech a traumatech, která ho doháněla po smrti matky, princezny Diany.

Uvedl, že byl stále ještě traumatizován poté, co musel kráčet za její rakví, a že v hlavě stále slyší zvuk kopyt koní z pohřebního průvodu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Okamurův mluvčí Hamáček a kulomety na hranicích. Politici perlili v superdebatě
360°

Okamurův mluvčí Hamáček a kulomety na hranicích. Politici perlili v superdebatě

Středeční Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS byl plný emocí, hádek a osobních urážek či konfliktů. Šéf SPD Tomio Okamura například vpálil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že by ho jako svého mluvčího nebral ani zadarmo. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček by proti migraci bojoval potápěním lodí a šéf Sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO opakoval, že Česko není pro uprchlíky cílovou zemí. Připravili jsme pro vás přehled nejsilnějších výroků čtyř zúčastněných politiků.

Hamáček: Nechceme dovézt 300 tisíc otroků, kteří budou brát našim lidem práci
360°

Hamáček: Nechceme dovézt 300 tisíc otroků, kteří budou brát našim lidem práci

Česku nepomůže levná pracovní síla z východních zemí, řekl ve Speciálu 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle něj není cílem dovézt do Česka lidi, kteří budou pracovat za minimální mzdu. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček podotkl, že Česko by si mělo pracovníky ze zahraničí vybírat už po střední škole a umožnit jim kvalitní vzdělání.

Je mu 60 a hledá ho Interpol. Viceprezident Surinamu nastoupil jako fotbalový kapitán
Fotbal

Je mu 60 a hledá ho Interpol. Viceprezident Surinamu nastoupil jako fotbalový kapitán

Žádný Messi nebo Ronaldo, fotbalový svět se v posledních hodinách baví 60letým viceprezidentem jihoamerického státu Surinam Ronniem Brunswijkem. V úterý nastoupil do prvního kola fotbalové Ligy CONCACAF, což je africká obdoba Evropské ligy. Týmu Inter Moengotapoe, jehož je majitelem i předsedou, navíc navlékl kapitánskou pásku. Na odvetu už ale nemůže, hrozí mu zatčení Interpolem.

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Co předcházelo sebevraždě hokejisty Prokopa? Partnerka udělala rázný krok a odjela

Co přesně stálo za odchodem mladého hokejisty Tomáše Prokopa? Nad tím si láme hlavu řada jeho známých, kolegů. Jak potvrdil mluvčí klubu Motor České Budějovice, šlo o nešťastnou lásku. Že spolu už netvoří pár dokazují i sociální sítě jeho přítelkyně Adély, která smrt bývalého partnera těžce nese. Mohl být motivem jeho sebevraždy opravdu rozchod?

reklama

Domácí zpravodajství

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Skočil spoluvězni koleny na hlavu. Když vyšel na svobodu, putoval vzápětí do vazby

Policisté a soudy v Královéhradeckém kraji se potýkají s agresivním recidivistou. Pětatřicetiletý muž byl odsouzen už dvanáctkrát a ve vězení strávil celkově 15 let. Naposledy byl propuštěn v úterý, ale hned ho zadrželi policisté a ve středu skončil u soudu. Ten ho poslal do vazby, aby nemohl utéct. Kvůli pokusu o vraždu spoluvězně, kterému skočil koleny na hlavu, může recidivista strávit za mřížemi dalších 18 let.

reklama