CNN Prima News Kramářova vila

Kramářova vila

Výpis příspěvků ke štítku „Kramářova vila“

Fiala umocnil střet s Ficem. Víme, kdo je agresor a oběť, notoval si s šéfem slovenské opozice

Premiér Petr Fiala (ODS) pokračuje ve výpadech směrem ke svému slovenskému protějšku Robertu Ficovi (Směr-SD). Poté, co oznámil přerušení konzultací na vládní úrovni kvůli proruské rétorice šéfa slovenské vlády, se v Praze setkal s jeho arcirivalem, lídrem slovenské opozice a předsedou Progresivního Slovenska (PS) Michalem Šimečkou. Český předseda vlády uvedl, že je pojí fakt, že ví, „kdo je agresor a oběť“.

Slušný Zeman, vtipný Klaus a příjemný Babiš. Jak probíhalo setkání Fialy s expremiéry?

Premiér Petr Fiala (ODS) se v pondělí u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky setkal v Kramářově vile s devíti svými předchůdci ve funkci. Jak schůzka probíhala a jaká byla atmosféra? O neobvyklé akci, na které chyběli jen expremiéři Sobotka a Tošovský, se rozhořela živá debata. Fiala za svůj nápad získal vesměs pozitivní ohlasy.

Politická elita, soupeři i kolegové u jednoho stolu. Fiala uspořádal večeři bývalých premiérů

Premiér Petr Fiala (ODS) se setkal v pondělí v podvečer v pražské Kramářově vile s devíti svými předchůdci ve funkci předsedy vlády. Pozval je s jejich doprovodem na slavnostní večeři u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky. Z akce se podle Úřadu vlády omluvili první úřednický premiér Josef Tošovský a někdejší sociálnědemokratický ministerský předseda Bohuslav Sobotka. Aktéři setkání se večer zúčastní v Rudolfinu koncertu, který Úřad vlády připravil ve spolupráci s Českou filharmonií.

Fašisto, křičeli na Orbána demonstranti. Spolu s Babišem dorazil na sever Čech

Aktualizováno

Premiér Andrej Babiš (ANO) se svým maďarským protějškem dorazili ve středu odpoledne do Ústí nad Labem. Orbánova pracovní návštěva se odehrává zhruba týden před českými sněmovními volbami, které budou 8. a 9. října. V Ústeckém kraji vede Babiš volební kandidátku svého hnutí ANO a po skončení pracovního programu se oba politici, kteří udržují dobré vztahy a kritizují migraci do EU, sejdou v ústeckém divadle s příznivci a členy hnutí. Večer přijme Orbána prezident Miloš Zeman v Lánech na Kladensku.