reklama

Krok od tragédie. Na kolejích si hrály malé děti, zachránil je muž z ostrahy

Na sociálních sítích koluje video, na kterém se dvě malé děti toulají po kolejišti bez dozoru rodičů. Zachránil je muž z bezpečnostní služby, chlapce odvedl pryč. Děti měly štěstí, chvíli poté, co poodstoupily od kolejiště, projel vlak.

reklama

K incidentu došlo na začátku listopadu poblíž Sokolova, od té doby video koluje po sociálních sítích a má více než tři tisíce sdílení. Stovky lidí rozhořčeně komentovaly vzniklou situaci. „Každý rodič by měl vědět, kde má svoje děti, zvlášť když jsou takhle malé. Je vůbec normální, že si děti hrají na kolejišti a rodiče jsou doma? Díkybohu, že se poblíž ocitl pán z ostrahy,“ stálo v jednom komentáři pod příspěvkem.

Mezi dalšími se vyjádřil i sám zachránce dětí, nechtěl však být jmenován. „Nebojte se, podal jsem si i maminku, která vůbec nevěděla, kde ty malé děti má, a video jsem poslal starostce města, která okamžitě reagovala a poslala to na sociální péči a na policii,“ napsal muž, jenž je nyní nejen na sociálních sítích hrdinou.

Tagy:
Facebook bezpečnostní služby koleje děti nezletilé děti ostraha

Hlavní zprávy

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře
Koronavirus

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Zkrachují další menší dodavatelé energií. Záleží, jak tuhá bude zima, varuje ekonom

Situace na trhu s energiemi se vyhrocuje. Po krachu společnosti Bohemia Energy ukončují činnost i další dodavatelé. Podle ekonoma Lukáše Kovandy je potřeba se připravit na krach dalších menších společností. Záleží ale na tom, jak tuhá bude letošní zima. Kovanda v Novém dni na CNN Prima NEWS varoval budoucí vládu, která to podle něj bude mít z ekonomického hlediska strašně těžké.

Škoda zastaví na 14 dní výrobu, v provozu nechá jednu linku. Může za to nedostatek čipů

Automobilka Škoda Auto od pondělí na následující dva týdny zcela zastaví výrobu ve všech třech svých tuzemských závodech, výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při této odstávce chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut, informoval vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama

Domácí zpravodajství

To, co si dlouhodobě dovoluje prezidentův mluvčí, nemá v Evropě obdoby, říká Štěch

Bývalý šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) se ostře pustil do chování Kanceláře prezidenta republiky. Podle něj je to, co si dovoluje tiskový mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček, nemá v Evropě obdoby, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové. Do ustavující schůze Poslanecké sněmovny není ze strany Miloše Zemana nic potřeba, problém by ale nastal ve chvíli, pokud by nebyl schopný přijmout demisi současné vlády, dodal na CNN Prima NEWS.

reklama