CNN Prima News kroužky pro děti

kroužky pro děti

Výpis příspěvků ke štítku „kroužky pro děti“

Test, nebo rouška? Podmínky pro účast dětí na kroužcích budou přísnější než ve škole

Nástup dětí do škol znamená pro řadu z nich i návštěvy kroužků a volnočasových aktivit po konci výuky. Pro účast na nich budou platit základní hygienické podmínky stejně jako ve třídě, ovšem s jedním zásadním rozdílem. Pokud děti nebudou očkované, testované nebo po prodělání covidu, nebude jim stačit nasadit roušku. Kroužek nebudou smět navštěvovat vůbec.

Arenberger: Kde to jde, rozvolňujeme kroužky pro děti. Otevření zahrádek je blízko

Opatření se uvolňují na různých úrovních, především samozřejmě v krajích, kde je příznivá epidemická situace. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger CNN Prima NEWS sdělil, že se postupně otevírají například kroužky pro děti. Naopak otevření zahrádek restaurací nemá vláda v plánu uspěchat. Arenberger však ubezpečuje, že uvolnění tohoto opatření je takřka za rohem.

Děti přicházejí o zlomové okamžiky života. Navždy je to poznamená, říká vedoucí kroužků

Rok s koronavirem děti na rozdíl od dospělých vnímají jako obrovský kus života. Řada z nich si ani nedokáže představit návrat do škol a myslí si, že to tak zůstane na vždy, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitelka Domu dětí a mládeže Ulita na Praze 3 Kateřina Jarošová. Děti i dospívající podle ní přichází o zásadní životní okamžiky, fungování se spolužáky v kolektivu i přijímání různých sociálních rolí a některé to může navždy ovlivnit.