reklama

Kuba: Židovské hvězdy odpůrců vakcíny jsou strašidelné. Žijeme v krásné době

Odpůrce očkování, kteří nosí Davidovu hvězdu, ostře zkritizoval i jihočeský hejtman a šéf Asociace krajů Martin Kuba (ODS). V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS řekl, že žijeme v krásné době oproti tomu, co zažívali Židé během holokaustu.

reklama

Někteří z odpůrců očkování nosí na protest na bundách žluté hvězdy s nápisy „neočkovaný“. Hvězdy připomínají Davidovy hvězdy, které Židé museli nosit během druhé světové války na území okupovaném Němci. Demonstranty s hvězdami už odsoudila řada politiků.

K tématu

„Je to pro mě strašidelný pohled. Bohužel to ukazuje, jak ti lidé dokáží srovnávat nesrovnatelné věci. To, co zažívali Židé za holokaustu a co prožili za druhé světové války, je úplně něco nesrovnatelného. Je to absurdní,“ řekl v Partii jihočeský hejtman.

„Žijeme v době, která je oproti tomu, co Židé zažívali během holokaustu, krásná,“ zdůraznil Kuba. Odpůrci vakcíny by si měli podle hejtmana uvědomit, že se možná narodili právě proto, že někdo z jejich předků neumřel díky očkování na nemoc, která „kosila“ lidstvo.

Demonstranty s hvězdami už odsoudila řada politiků. Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) takové lidi označil doslova za „debily“. „Bože, to jsou debilové... Je fuk, proč nebo co ‚ušlechtilého‘ je vede k domněnce, že je to namístě,“ uvedl na Twitteru.

„Lidé, kteří si plácli žlutou šesticípou hvězdu s nápisem netestován na oblečení a šli protestovat proti opatřením, testování a očkování, tímhle gestem znehodnotili úplně všechno, co snad chtěli říct. Všimli jsme si jich, to ano. Ale porovnání s největší hrůzou lidských dějin je chucpe,“ napsal šéf hnutí STAN Vít Rakušan.

Fiala z SPD zneužívání židovských hvězd odsoudil

V druhé části Partie diskutovali o potenciálním zvýhodňování očkovaných poslanci Jiří Mašek (ANO), Petr Gazdík (STAN), Ondřej Veselý (ČSSD) a Radim Fiala (SPD).

Právě poslanec SPD v diskuzi krátce zkritizoval odpůrce očkování, kteří využívají symbol židovské hvězdy. „Určitě jsem proti tomu, aby vznikli z neočkovaných lidí občané druhé kategorie. Kdyby náhodou takoví lidé nemohli do kostela, do kina, to by byl problém. Ale absolutně vůbec nechci porovnávat hrůzy druhé světové války a to, co se děje nyní,“ řekl Fiala.

K tématu

Tagy: holokaust očkování vakcína Martin Kuba koronavirus covid odpůrci očkování žlutá hvězda jihočeský hejtman

Další hlavní zprávy

MS v hokeji

Škoda nebude sponzorovat hokejové MS v Bělorusku. Zastává se lidských práv

Škoda nebude sponzorovat hokejové MS v Bělorusku. Zastává se lidských práv

Automobilka Škoda Auto nebude sponzorovat mistrovství světa v hokeji, pokud se turnaj bude konat v Bělorusku. Pro automobilku je důležité dodržovat, chránit a prosazovat všechny předpisy, které ochraňují lidská práva. V sobotu to řekl vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera. O podobném kroku již v pátek informovala například společnosti Nivea.

Reportáž

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Žijí ve stínu dohasínajících Vítkovických železáren v Ostravě a sami mají pocit, že jsou na odpis. „Vakcínu odmítám, chtějí nás zlikvidovat. Babiš lže, očkoval se jen jako, jehla nebyla vidět. Vláda chce, aby lidi poumírali,“ zaznamenal reportér CNN Prima NEWS mezi vítkovickými Romy smršť negativních názorů na vakcinaci proti covidu. Příkop mezi minoritou a majoritou je příliš hluboký. A co nařídí vláda, je ve vyloučené lokalitě automaticky bojkotováno.

Koronavirus

Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující

Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující

Většina seniorů se během pátečního dne marně snažila získat termín pro očkování proti koronaviru. Ze zjištění CNN Prima NEWS napříč kraji ale plyne, že řada nemocnic do systému žádné volné termíny ani neuvolnila, protože nemá vakcíny a neví, kdy přijdou. V dodávkách šlo podle nich o pouhé desítky až stovky vakcín na celé kraje. Musí to být pro seniory strašně frustrující, zlobí se předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS).

Zima pokračuje. Česko čeká mrazivý víkend, přes noc bude až −18 °C
Německá vládní CDU má nového předsedu. Armin Laschet se může ucházet i o post kancléře
Česko je v počtu nakažených nejhorší z Unie. Za námi je i Slovensko či Itálie
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam
reklama
reklama
Po vakcíně zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Novinka v tunelu Blanka? Systém pro neztracení signálu navigace příliš nefunguje
Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Další články
reklama
reklama