reklama

Kupka: Automobilisté jsou lovnou zvěří Pirátů. Zelená ideologie nepřinese nic dobrého

Praha se stává neprůjezdnou, řešením ale není zelená ideologie, sdělil v pořadu 360° místopředseda ODS Martin Kupka. Kritizoval tak některé kroky primátora hlavního města Zdeňka Hřiba. Ve vysílání CNN Prima NEWS dále uvedl, že automobilisté jsou pro Piráty lovnou zvěří.

reklama

„Obávám se, že z kroků (Pirátů) je zřejmé, že automobilisté se stávají lovnou zvěří. Sám jsem se bál, zda do vysílání vůbec dorazím,“ sdělil s nadsázkou místopředseda ODS Martin Kupka. Situaci v Praze ale vnímá jako vážnou.

Na automobily určitě nezapomínáme, ujišťoval Pražany v pořadu 360° na CNN Prima NEWS pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Reagoval na kritiku některých politiků, že magistrát hlavního města prosazuje jízdu na kole a řidiče aut ignoruje.

Podle Kupky je ale doprava v hlavním městě velkou komplikací. „Praha se stává neprůjezdnou. Sám řídím auto, protože působím v celé oblasti Středočeského kraje, jinak se to zvládnout nedá. A přece platí, že lidé používají auto, aby zvládli pracovní povinnosti, ne aby se bavili,“ argumentoval dále Kupka.

Praze chybějí klíčové komunikace

Praha podle něj trpí tím, že není schopna řešit tranzitní tahy. „Ano, jejich stavby záleží na státu, ale je potřeba spojit síly, aby se klíčové tepny podařilo dostavět. Na automobilisty se zapomíná,“ zkritizoval Hřiba.

Pirátská strana si mimo jiné klade za cíl zlepšit životní prostředí nejen v metropoli. „Bráním se ideologiím včetně té zelené, zpravidla nic dobrého nenesou. Pojďme se na to podívat selským rozumem,“ dodal Kupka.

Ke zlepšení dopravní situace v Praze by doporučil přesunout dopravu pod zem po vzoru Barcelony. „Zároveň bychom měli zaměřit pozornost na kolejové tratě. To jsou priority pro další období, nikoli zákazové značky,“ řekl.

Kupka také hájil Hřibovy předchůdce z ODS, kteří se na rozvoji Prahy podíleli. „Když se podíváte do historie Prahy, tak klíčové stavby jsou díla primátorů ODS,“ podotkl.

Tagy:

Hlavní zprávy

Proč Bidenovi klesá popularita? Je málo kompetentní, slabý a unavený, říká Žantovský
360°

Proč Bidenovi klesá popularita? Je málo kompetentní, slabý a unavený, říká Žantovský

Joe Biden po pouhých osmi měsících ve funkci prezidenta USA výrazně ztrácí na podpoře. Podle posledního průzkumu je dokonce méně populární než jeho předchůdce Donald Trump. „Bidenova administrativa zatím nemá nic, co by mohla předložit jako úspěch. To přispívá k negativnímu obrazu prezidenta,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý velvyslanec ČR v USA Michael Žantovský.

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci
Volby 2021

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci

Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický (za ČSSD) vyrazili do boje za levnější bydlení. Cesta podle nich vede přes obnovu daně z převodu nemovitosti, zavedení progresivního zdanění i sankce za neobsazený byt. Svůj plán představili ve videu na sociální síti, kde ostře kritizovali současnou bytovou politiku a plány ostatních politických stran na řešení problému vysokých cen bytů.

Očkování těch nejmenších proti covidu? Neshodnou se odborníci, politici ani rodiče

Děti jsou ideální živé vakcíny, tvrdí imunolog Jiří Šinkora. Podle něj je zbytečné očkovat je proti koronaviru, protože pokud by někoho nakazily, mohlo by to být i výhodné, jelikož dospělého nakazí jen nižší virovou dávkou. Naproti tomu Ministerstvo zdravotnictví už předobjednalo pro ty nejmladší vakcíny Pfizer a BioNTech. Nyní čeká na schválení Evropskou lékovou agenturou.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Mami, nechci umřít. Dvacetiletá učitelka mateřské školy prohrála boj s covidem

Mami, já nechci umřít. Tak zněla poslední slova dvacetileté Cleo Shepherdové, která řekla své matce krátce předtím, než ji lékaři uvedli do umělého spánku. Dívka měla těžký průběh covidu. Nejdříve jí selhaly ledviny, později srdce. Z kómatu se už Shepherdová bohužel neprobudila. Její blízcí založili veřejnou sbírku. Vybrané peníze poslouží na pohřeb mladé ženy.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama