kuře

Výpis příspěvků ke štítku „kuře“

Obránci zvířat bojují proti rychlokuřatům. Za uši dostal i Jágr s Babišem

24. října 2022 15:30

Obránci zvířat z organizace OBRAZ natočili pokračování tehdejší vtipné reklamy na „kuřecí křídlo“, ve které vystupoval hvězdný hokejista Jaromír Jágr spolu s majitelem firmy Andrejem Babišem. „Jak to bylo s kuřetem z televizní reklamy, co si chtělo zahrát s Jardou Jágrem na křídle? Zákulisní video z natáčení odhaluje šokující pravdu,“ píše OBRAZ k příspěvku. Video „za zákulisí“ má ukázat smutný život rychlokuřat, které neunesou vlastní nohy a má tak podpořit celou kampaň proti špatným životním podmínkám ve velkochovech.

Chodící řízky nechceme. Obchody končí s nákupy „rychlokuřat“, kampaň podporují celebrity

18. srpna 2022 11:19

Kampaň ochránců zvířat proti chovu „rychlokuřat“ již nese své ovoce. V návaznosti na ni se již některé obchody odhodlaly upustit od koupě této drůbeže, která je dle představitelů spolku OBRAZ chována v hrozivých podmínkách. Kampaň počítá i s podporou některých celebrit, jako je například zpěvačka Marta Jandová či herci Hynek Čermák s Václavem Neužilem. Naopak farmy zaměřující se na velkochov drůběže kritiku odmítají.

Zlomené kosti a pak smrt? Aktivisté natočili „rychlokuřata“. Nic jim nechybí, tvrdí farmář

30. července 2022 07:48

Těla příliš těžká, aby mohla chodit, polámané kůstky a mnohdy i smrt uprostřed velkochovu, který je provozován ve výkalech. Tak podle obránců zvířat ze spolku OBRAZ žijí a umírají kuřata z velkochovů na maso na farmách v České republice. Samotnou drůbež zde označují jako „rychlokuřata“. Ty navíc tajně natočili a záběry nyní zveřejnili. Farmáři z míst, kde se natáčelo, však tvrzení obránců zvířat rozporují.

Když nohy neunesou vlastní tělo: Utrpení rychlokuřat mohou pomoct ukončit řetězce

27. července 2022 09:00

Kuřata, která stěží unesou vlastní nohy a pod náporem mohutných těl se jim lámou kosti. Často umírají hladem či žízní. Takhle to podle záběrů ze tří českých farem, zveřejněných na sociálních sítích spolku OBRAZ – Obránci zvířat, vypadá v standardních českých chovech kuřat na maso. Obránci zvířat v nové kampani Rychlokuřata upozorňují na utrpení kuřat, která se vlivem šlechtění zvětšila za posledních 50 let čtyřnásobně. OBRAZ vyzývá supermarkety a další firmy, aby přestaly prodávat maso z přešlechtěných kuřat.

Sledujte Hlavní zprávy: Kuře se za 50 let čtyřikrát zvětšilo. Co vlastně jíme?

3. června 2022 18:34

Co to vlastně jíme? Takovou otázku si můžeme pokládat po zjištění, že velikost kuřat se za 50 let zvětšila čtyřikrát. Chovatelé se brání, že žádné hormony nepoužívají, naopak se prý zlepšila kvalita krmných směsí. Výživoví poradci by to ale s konzumací kuřecího masa nepřeháněli. Nejen to bude téma pátečních Hlavních zpráv, které můžete sledovat od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Potravinový kolotoč zdražuje maso. Proč farmáři prodávají do Polska a my kupujeme zpět?

30. května 2022 20:09

Odchováno v Česku, zpracováno v Polsku, prodáno opět v Česku. To je potravinový kolotoč, který se stává realitou otevřeného evropského trhu. Sousední země například za naše kuřata a skot nabízí více peněz a farmáři se nebrání. Podle ekonomů i odborových svazů proto kupujeme dražší maso a o peníze do rozpočtu přichází i stát.

Proč jedí Japonci na Vánoce kuřata z KFC? Za „tradicí“ stojí marketing i nevinná lež

24. prosince 2021 18:08

Co je pro Čechy smažený kapr, to je pro Japonce kyblík s kuřaty z KFC. Země vycházejícího slunce se k vánočním svátkům postavila po svém, za což může silná marketingová kampaň ze 70. let. Skrze ni vznikla v Japonsku poněkud kuriózní tradice, kdy na vánočním menu nechybí smažená kuřata či čokoládový dort tohoto amerického fastfoodového řetězce.

Ruský starosta zastřelil chovatelku kuřat, ženu si na nočním lovu spletl s liškou

9. prosince 2020 18:55

Chovatelka Dilyara Valiullinová žijící v ruské obci Kulanga čelila v nedávné době četným útokům lišky, která zabíjela ženinu drůbež. Dilyara se proto obrátila na starostu vesnice Fidaila Nigmatzyanova, který se spolu s dalšími politiky, strážníky i dobrovolníky zúčastnil honu na lišku. Starosta ale během nočního lovu místo lišky omylem zastřelil Dilyaru.