CNN Prima News Ladislav Mrklas

Ladislav Mrklas

Výpis příspěvků ke štítku „Ladislav Mrklas“

Spolupráce Fialy a Babiše? Asi se jí nevyhnou, premiérem by byl ale někdo jiný, míní experti

Přestože jsou sněmovní volby až za dva roky, stratégové jednotlivých stran již musí začít přemýšlet, jak se postavit k případnému skládání nové koalice. Nejnovější volební model Medianu totiž ukazuje, že volební výsledky možná neposkytnou jiné řešení než nějakou formu spolupráce hnutí ANO s ODS. Oba subjekty by se mohly podle expertů dohodnout na vládě vedené premiérem z odborných kruhů. V kabinetu by tak nezasedl ani současný premiér Petr Fiala (ODS), ani jeho předchůdce Andrej Babiš (ANO).

Zeman nevykročil ze svého stínu, shodli se politici. Je to buran, dodal kriticky Pospíšil

Když Miloš Zeman nově zvolenému prezidentovi nenavrhl jako první termín společné schůzky, nevykročil ze svého stínu, shodli se poslanec Robert Králíček (ANO) a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Ačkoliv se oba prezidenti na společném jednání nakonec dohodli, netradičně ho inicioval Petr Pavel. Pospíšil v pořadu 360° také doplnil, že se dosluhující hlava zachovala buransky.

Babiš v roli oběti může aktivizovat voliče. Experti řekli, jak debata ovlivní mínění lidí

Kontaktní kampaně prezidentských kandidátů končí. Zatímco generál ve výslužbě Petr Pavel velkou část programu zrušit kvůli zdraví, expremiér Andrej Babiš (ANO) z důvodu údajných výhrůžek. Ovlivnit občany se tak na poslední chvíli pokusí ještě v televizních debatách. Superdebata na CNN Prima NEWS se uskuteční již ve středu večer od 20:15.

Jak sněmovní bitva s vládou ovlivní prezidentskou volbu? Experti naznačili Babišův plán

Česko čeká další velká politická bitva – hlasování o nedůvěře vládě. Jeho výsledek je sice předem jasný, protože vládní koalice disponuje pohodlnou většinou hlasů. Tradičně vyhrocené politické divadlo však může zasáhnout do prezidentských voleb. Podle expertů si od něj hnutí Andreje Babiše slibuje mimo jiné proměnu hradního klání v referendum o Fialově kabinetu. A nejen to.

OBRAZEM: Dvojkolo i pečení cukroví. Kandidáti na Hrad tasí rodiny, jak jim to pomůže?

Partneři, děti, vnoučata, ale i sestřenice nebo rodiče. Prezidentští kandidáti v poslední době v kampaních na sociálních sítích čím dál tím častěji „tasí“ své rodiny, a snaží se tak zapůsobit na voliče. Nejvíce své nejbližší ukazuje Danuše Nerudová, méně pak Andrej Babiš nebo kandidáti z posledních příček průzkumů. Proč a jak jim to může ve volbách pomoci?

Drtivá prohra i konec v politice. Čeho se Babiš bojí a proč na Hrad možná kandidovat nebude?

Bojí se drtivé prohry, která by znamenala konec v politice, svou roli hraje i probíhající soud, věk nebo vidina premiérského křesla. Češi už několik měsíců spekulují o tom, zda poslanec, bývalý premiér a šéf ANO Andrej Babiš bude v lednových volbách kandidovat na prezidenta. Poslední dobou totiž přibývá hlasů, podle nichž se do boje o Hrad nakonec nezapojí. Proč by se tak mohl rozhodnout?

Kuba Fialu nenahradí, nemá výtlak. Babiš by se měl soustředit na své kauzy, tvrdí Schmarcz

Jméno Martina Kuby aktuálně opět rezonuje tuzemskou politickou scénou. Poté, co v tomto týdnu jihočeský hejtman a šéf Asociace krajů ČR zkritizoval vládu premiéra Petra Fialy, ačkoliv jsou oba členy ODS, si vysloužil chválu od opozičního lídra Andreje Babiše (ANO). Ten pronesl, že Kuba by byl skvělým předsedou vlády právě místo Fialy. Šance Kuby však politický komentátor Martin Schmarcz i politolog Ladislav Mrklas považují prakticky za nulové.

Je termín soudu s Babišem účelový? Voliče ANO komunální volby nezajímají, míní komentátor

Městský soud v Praze začne již 12. září projednávat obžalobu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo. Někdejší premiér tento termín považuje za účelový, a to vzhledem ke komunálním a senátním volbám, které se uskuteční necelé dva týdny poté. Podle politologa Ladislava Mrklase však soud s Babišem na volby příliš velký vliv mít nebude.