reklama
CNN Prima News Ladislav Mrklas

Ladislav Mrklas

Výpis příspěvků ke štítku „Ladislav Mrklas“

Někdy mi přijde, že si Babiš útoky na sebe vymýšlí sám, říká komentátor

5. října 2021 20:31

Komentátor MF Dnes Petr Kolář a politolog Ladislav Mrklas se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli, že kauza Pandora Papers hnutí ANO nijak zvlášť neuškodí. V té figuruje mimo jiné i premiér Andrej Babiš (ANO), který je podezřelý z toho, že zakládal offshorové firmy a přes ně měl nakupovat nemovitosti ve Francii. To však předseda vlády popírá.

Narušení začátku kampaně ANO Babišem juniorem bylo zinscenované, má jasno politolog

3. září 2021 11:10

Nevím, jak moc jsou čeští voliči zvědaví na vyřizování účtů v premiérově rodině, řekl ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS politolog Ladislav Mrklas. Reagoval tím na skutečnost, že čtvrteční zahájení kampaně hnutí ANO narušil Andrej Babiš mladší a začal zde svého otce zuřivě osočovat. Co se týče samotné kampaně, podle Mrklase v ní žádný posun oproti minulým volbám není.

Politologové: Babiš si nechává koalici Spolu do finále. Piráty a STAN už si zpacifikoval

28. srpna 2021 05:46

Zatímco doteď Andrej Babiš (ANO) se svým týmem soustředil většinu energie do ostřelování koalice Pirátů a STAN, útok na koalici Spolu (ODS, lidovci, TOP 09) podle politologů teprve přijde. Podle Ladislava Mrklase z CEVRO Institutu už si koalici Pirátů a STAN zpacifikoval a Spolu je pro něj nyní největším vyzyvatelem, a to i proto, že usilují o rozdílné voliče. Podle politologa Jana Kubáčka už Babiš „nakoupil“ voliče, které mohl právě u Pirátů a na konfrontační kampaň ze strany koalice Spolu odpoví až v samotném finále, tedy v posledních čtrnácti dnech před volbami.

Šlachtovi jsem nevěřil. Děsím se, že Přísaha bude ve vládě, říká komentátor

4. července 2021 13:58

Podle předvolebních průzkumů opět posiluje hnutí ANO, naopak ČSSD nebo KSČM se postupně propadají. Pro komentátora Petra Kamberského jsou překvapením zejména rostoucí preference hnutí Přísaha pod vedením Roberta Šlachty, které se pohybuje nad pětiprocentní hranicí potřebnou pro vstup do Sněmovny. Na téma průzkumů nebo vlivu prezidenta Miloše Zemana na říjnové volby debatoval ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS kromě Kamberského ještě politolog Ladislav Mrklas.

Politolog: Téma migrace je pro SPD a ANO klíčové. Okamura může rozhodnout o další vládě

4. července 2021 12:28

Migrace v Česku prakticky není, přesto se o ní před říjnovými volbami do Poslanecké sněmovny opět začíná mluvit. Téma vytahuje nejen SPD, ale také hnutí ANO. Podle politologa Ladislava Mrklase je strašení migrací způsob, jak dostat občany k volebním urnám. Prospěch to může přinést zejména Tomiu Okamurovi (SPD), o kterém Mrklas ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že to není neúspěšný politik a může dokonce rozhodovat, kdo bude další čtyři roky v Česku vládnout.

Politologové: Hamáček by měl rezignovat. Škodí sobě, straně i České republice

10. května 2021 11:44

Předseda ČSSD Jan Hamáček by měl rezignovat na své politické funkce, jelikož se příliš zamotal v kauze Vrbětice. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli politologové Ladislav Cabada z Metropolitní univerzity a Ladislav Mrklas z Cevro institutu. Reagovali tak na výzvu ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO), podle níž by měl Hamáček rezignovat, pokud se prokáže, že o své cestě do Moskvy lhal.

Politologové: Piráty a STAN může role favoritů poškodit, Babiše zachrání jen očkování

16. března 2021 12:56

Piráti a STAN se po nedělních výsledcích průzkumu společnosti Kantar sedm měsíců před parlamentními volbami stali favoritem na vítězství. Podle politologů pro ně ale toto postavení vůbec nemusí být výhodné. Bude na ně totiž od konkurenčních stran vyvíjen obrovský tlak a cesta k volbám je ještě dlouhá. Zároveň se shodují v tom, že dominance Andreje Babiše je u konce. Jediné, co ho může ještě zachránit a přinést mu možné vítězství, je zvládnuté očkování.

Koalice proti Babišovi jsou upečené. Kde mohou narazit a mají šanci vydržet?

10. prosince 2020 16:35

Bok po boku vystupují s úsměvy na tiskových konferencích, vyhlašují jako cíl vyhrát volby a porazit hnutí ANO Andreje Babiše. Dva volební bloky, jeden liberální v podobě Pirátů a STAN, druhý konzervativní ve složení ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, mají své obrysy. Zbývá ale doladit podoby kandidátek a detaily programu. Co může být pro partaje problémem?

reklama