CNN Prima News Ladislav Okleštěk

Ladislav Okleštěk

Výpis příspěvků ke štítku „Ladislav Okleštěk“

VOLBY 2021: Babiš chce znovu vládnout. Pomoci mu mají jeho ministři i žokej Váňa

8. října 2021 01:50

Před čtyřmi lety hnutí ANO doslova opanovalo parlamentní volby. Andrej Babiš se svojí partají získal téměř 30 procent a hlavně mu jeho nejbližší pronásledovatelé byli na míle vzdálení. Nyní je situace podle průzkumů jiná, očekává se lítý souboj o čelo. Uspěje Babiš i tentokrát? Pomoci mu může i nasazení hned několika svých ministrů či kandidatura známého žokeje Josefa Váni.

Kauza Faltýnkův deník: Olomoucký kraj kvůli poznámkám zadá audit správy silnic

20. dubna 2021 18:41

Olomoucký kraj zadá kvůli informacím z diáře šéfa poslanců vládního hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, které se týkají i zadávání veřejných dopravních zakázek v tomto regionu, externí forenzní audit krajské správy silnic. V úterý to řekl hejtman Josef Suchánek (Piráti a STAN), podle kterého má audit vnést světlo do zakázek této příspěvkové organizace kraje v uplynulých několika letech. Hejtmanství poté rozhodne o dalším postupu. Správa silnic Olomouckého kraje ročně investuje do oprav krajských silnic stovky milionů korun.

Uzavřené okresy si po neděli zřejmě neuleví. Omezení mohou nařídit i krajské hygieny

14. února 2021 06:01

Vláda po ukončení nouzového stavu přijde o možnost zavádět některá celoplošná opatření. V jednotlivých krajích však mohou určitá opatření nařizovat krajské hygienické stanice. Příkladem je uzavírání některých regionů, jako se to stalo momentálně na Trutnovsku, Chebsku a Sokolovsku. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS to připomněl bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Situace ve zmíněných okresech se tak zřejmě nemusí změnit ani po konci nouzového stavu.

Novým olomouckým hejtmanem byl zvolen Josef Suchánek ze STAN

30. října 2020 11:38

Novým hejtmanem Olomouckého kraje byl v pátek na ustavujícím zasedání zastupitelstva zvolen lídr Pirátů a STAN a ředitel Správy kolejí a menz Univerzity Palackého Josef Suchánek. V čele hejtmanství nahradil Ladislava Oklešťka z hnutí ANO, které po říjnových volbách zůstalo spolu s SPD v opozici. Olomoucký kraj v následujících čtyřech letech povede koalice Pirátů, STAN, Spojenců-Koalice pro Olomoucký kraj a ODS. V pětapadesátičlenném zastupitelstvu má 32 hlasů.

Kumulace funkcí hejtmanů? Čunkovi, Běhounkovi i Oklešťkovi to pomáhá, Půta má podmínku

28. června 2020 19:05

V říjnu čekají Česko krajské volby. Jiří Čunek (KDU-ČSL), Ladislav Okleštěk (ANO) a Jiří Běhounek (za ČSSD) kumulují momentálně pozici hejtmana s mandátem v Parlamentu České republiky. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN prima NEWS se shodli, že pokud má člověk dobrý tým, zvládnout to jde. Jejich kolega a hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK) je obdivuje.

Nárůst počtu nakažených není žádné drama, notovali si hejtmani v Partii

28. června 2020 14:20

V Česku od pátku opět narůstá počet nakažených koronavirem. Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiří Běhounka (za ČSSD) není ale situace nijak závažná a jde spíše o kontinuální stav. Uvedl to v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. S ním souhlasil i hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL), kterého rostoucí množství infikovaných lidí virem COVID-19 neznepokojuje.

Poslanci ANO se bouří. Vadí jim zákaz působit zároveň ve Sněmovně a v kraji

18. června 2020 04:59

Premiér a šéf ANO Andrej Babiš dlouhodobě kritizuje kumulaci funkcí, doposud proti ní ale nijak výrazně nebojoval. To se má změnit, vedení hnutí totiž plánuje, že dá poslancům „ultimátum“. Buď budou pracovat v krajích, nebo ve Sněmovně. Podle informací CNN Prima NEWS se proti tomu řada poslanců, kteří plánovali kandidovat v krajských volbách, bouří.