CNN Prima News lékařka

lékařka

Výpis příspěvků ke štítku „lékařka“

Dojemná slova lékařky Elišky: Při nehodě na D5 přišla o muže i děti. Zmizeli během vteřiny

Začátkem srpna otřásla Českem děsivá nehoda. Kamion na dálnici D5 u Benešovic na Tachovsku prorazil svodidla, vjel do protisměru a srazil se s osobním autem. Při nehodě přišel o život manžel lékařky Elišky a jejich dvě děti – Ruben a Ester. Eliška teď v rozhovoru pro Českou televizi vylíčila chvíle, které se před tragédií odehrály. Se ztrátou blízkých se jen těžko vyrovnává.

Beckham předal účet se 70 miliony sledujících ukrajinské lékařce. Ukázala drsné záběry

Někdejší fotbalový idol David Beckham předal dočasně kontrolu nad svým účtem na Instagramu ukrajinské lékařce z porodnického oddělení nemocnice v Charkově, aby svým fanouškům ukázal realitu války. Jeho 71,5 milionu sledujících tak mělo možnost vidět, jak nastávající matky a jejich novorozené děti žijí v provizorních podmínkách ve sklepě porodnice ve městě, které bombarduje ruská armáda.

Spor o očkování dcery skončil u soudu. Roli hraje i názor dítěte, upozorňuje advokátka

Rozvedení manželé se neshodli na tom, jestli mají nechat svou nezletilou dceru očkovat proti covidu. Případ skončil až u soudu, který rozhodl ve prospěch vakcinace. Ta je podle něj v nejlepším zájmu dítěte. Podle advokátky Evy Ondřejové soudci každý případ zkoumají individuálně a dokonce berou v potaz i názor dítěte. To potvrzuje i soudní rozhodnutí v tomto sporu. Devítiletá dívka totiž u soudu řekla, že by se ráda naočkovat nechala.