reklama
CNN Prima News lékařka

lékařka

Výpis příspěvků ke štítku „lékařka“

Děti očkovat nebudu, vakcína je časovaná bomba. Lékařka si vylepila na ordinaci vzkaz

Od začátku července se po souhlasu rodičů k očkování proti covidu mohou registrovat děti od 12 let. Jsou ale lékaři, kteří od toho jejich zákonné zástupce zrazují. Jednou takovou je Anna Urbanová, která má ordinaci v Přešticích na jihu Plzeňska. Vakcína je podle ní experimentální a může dětem ublížit. Na dveře své ordinace proto nalepila papír s informací, že vakcínu aplikovat odmítá.

Kdo by nově nemusel nosit respirátory? Astmatikům zůstanou, vzkazuje lékařka

O výjimku z povinnosti nosit respirátor mohou žádat například lidé s chronickou obstrukční plicní nemocí, plicní fibrózou nebo srdečními nemocemi, které vyvolávají otok plic. Obecně pneumologové doporučují zohlednit možnost nenošení respirátorů u lidí, kteří jsou i v klidovém stavu dušní. Vláda v pátek schválila opatření, podle kterého od soboty 31. července nebudou muset mít ochranu dýchacích cest lidé, pro které představuje zdravotní riziko.

Lékařka zpražila Babiše, který sdílel její příběh o boji s covidem: Drzost a žvásty

Lékařka Martina Žižlavská ostře zpražila premiéra Andreje Babiše (ANO) za to, že využívá její děsivé příběhy z posledního roku koronavirové pandemie. Vláda podle ní dělala vše pro to, aby se mohl virus šířit, a nechápe, kde bere premiér drzost na to, aby teď psal, že ho z jejích příběhů mrazí. Právě tyto příběhy zveřejnila jako argumenty proti odmítačům očkování.

Zachraňte mého muže, už nás zemřelo moc. Zpověď lékařky o covidu se šíří jako lavina

Budou-li mít miliony očkovaných lidí skutečně závažné následky, sním svůj fonendoskop! Tento vzkaz poslala odpůrcům očkování lékařka Martina Žižlavská v příspěvku na Facebooku. Popsala v něm také zoufalství, se kterým se na covid oddělení setkala. Její zpověď získala na internetu pozitivní ohlas a mnozí jí za její práci i názor poděkovali.

Vlčková: Zní to nafoukaně, ale už máme vše. Dětským hospicem chceme lidi inspirovat

Katarína Vlčková má nálepku manželky miliardáře. Jejím chotěm je šéf společnosti Avast Ondřej Vlček, sama však v pomoci nezahálí. Jako lékařka pracuje v mobilním hospici, a tak podle ní bylo jasné, na co se Nadace rodiny Vlčkových zaměří a kam bude 1,5 miliardy korun cílit. „Máme dostatek finančních prostředků, abychom se uživili nejen my, ale pomohli i druhým,“ sdělila v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?

Ztráta čichu a chuti bývá velmi častým příznakem onemocnění COVID-19. Některým pacientům se chuť i čich vrátí během několika dnů, jiní ani po několika týdnech nic necítí a nedokážou si vychutnat jídlo tak jako dříve. Podle lékařky z ORL Azity Gebauerové dojde k úpravě těchto smyslových vjemů u většiny z nich spontánně. Pokud se tak ale nestane do tří týdnů, je na místě navštívit ordinaci ORL.

Tatínek zemřel. Prosím, ať maminka přežije. Lékařka z JIP popsala příběhy z nemocnice

Lékaři i zdravotní sestřičky jsou fyzicky i psychicky velice unavení. Pro CNN Prima NEWS o tom promluvila lékařka Renata Černá Pařízková, která pracuje na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice Hradec Králové a stará se o pacienty s nejtěžšími průběhy nemoci. „Každý z pacientů má svůj příběh a svoji rodinu,“ začíná vyprávět.

Covid může poškodit plíce i pacientovi bez příznaků, varuje expertka

O žádném lidském orgánu se v pandemické době nemluví tolik jako o plicích. Právě v nich se teď často odehrává souboj rozhodující o životě a smrti. Martina Vašáková z Pneumologické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze je respektovaná expertka na léčbu plicních nemocí, pracuje s nejtěžšími covidovými pacienty. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, co se děje v plicích i poté, co se člověk koronaviru zbaví.

reklama