CNN Prima News lékařská fakulta

lékařská fakulta

Výpis příspěvků ke štítku „lékařská fakulta“

Univerzity jsou proti povolání studentů do nemocnic. Bojí se o jejich zdraví

5. března 2021 20:22

České univerzity se staví proti vládnímu nařízení povolat studenty do nemocnic. Například Masarykova univerzita v Brně jej hodnotí jako nesystémové řešení, které může ohrozit zdraví nejen povolaných studentů, ale rovněž celé akademické obce. Děkani lékařských fakult dodávají, že povolání studentů negativně ovlivní kvalitu jejich studia.

Medici se vrátí do škol. Jejich pracovní povinnost skončí ve čtvrtek

7. prosince 2020 21:31

Medikům skončí pracovní povinnost ve zdravotnických zařízeních, kterou jim v polovině října uložila vláda kvůli druhé vlně koronaviru. Oznámil to po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný. Ministr školství Robert Plaga na Twitteru uvedl, že pracovní povinnost studentů lékařských fakult v oboru všeobecného lékařství skončí ve čtvrtek. V nemocnicích tak zůstanou pomáhat dobrovolníci.

Lékařská fakulta v Ostravě nebude přijímat nové studenty, nemá je kdo učit

9. července 2020 14:47

Lékařská fakulta Ostravské univerzity nebude moci přijímat nové studenty do magisterského programu Všeobecného lékařství. Důvodem je její nedostatečné personální obsazení. Dosavadní posluchači mohou ve studiu pokračovat. Rozhodla o tom dnes nepravomocně na svém mimořádném zasedání rada Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství (NAÚ). Fakulta se může odvolat. Ostravská univerzita ale zároveň sama požádala NAÚ o přerušení projednávání žádosti o akreditaci programu Všeobecné lékařství na její Lékařské fakultě, řekl rektor univerzity Jan Lata.

Příznakem koronaviru mohou být covidové prsty, říkají čeští lékaři. Co to je?

4. května 2020 19:35

Jediným příznakem onemocnění COVID-19 mohou být podle lékařů Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) a 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy tzv. covidové prsty. Je to vyrážka, která se objevuje zvláště u dětí a mladistvých pacientů jako první příznak onemocnění. Informovala o tom v pondělí mluvčí FNKV Tereza Romanová.