reklama

lesby

Výpis příspěvků ke štítku „lesby“

Babiš: Homosexuálům pomůžeme schválením našeho zákona, ne EU s výzvou proti Maďarsku

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nepřipojí k výzvě lídrů Evropské unie na podporu sexuálních menšin v Maďarsku. Podle něj jeho podpis homosexuálům a dalším takřka v ničem nepomůže. Řešení vidí ve schválení tuzemského zákona na podporu komunity, na kterém ovšem v Poslanecké sněmovně zatím nepanuje shoda. Babiš to řekl před svým odletem do Slovinska.

Bráníte ženám v početí, udeřila Stehlíková. Lesby nás nezachrání, kontrovala Jochová

Lesbické páry nemají přístup k asistované reprodukci, dle zákona totiž potřebují souhlas muže. To podle lékařky Džamily Stehlíkové brání některým ženám počít dítě bezpečnou cestou. Na takovou skutečnost upozornila i nedávno vydaná příručka, která ale podle předsedkyně Aliance pro rodinu Jany Jochové nabádá ženy, aby zákon „obcházely“, uvedla v pořadu 360° Michala Půra na CNN Prima NEWS.

Homosexuální sňatky? Děti budou jako zboží, tvrdí Jochová. Pouhé mýty, říká Zachariášová

Ve čtvrtek by se mohl do Sněmovny dostat návrh zákona umožňující uzavřít manželství homosexuálům. Podle Jany Jochové z Aliance pro rodinu jde o takovou Pandořinu skřínku a požadavky LGBT komunity manželstvím nekončí. Lucie Zachariášová z iniciativy Jsme fér si nedokáže představit, jak by třeba její rodinu mohlo ohrozit, budou-li se moci vzít homosexuální páry. Společnost podle ní netuší, jak propastný je rozdíl mezi manželstvím a registrovaným partnerstvím.

Manželství je tu kvůli dětem, tvrdí Jochová. Máte nás za devianty, stěžuje si Cibulka

Ostrá hádka se strhla mezi Janou a Romanem Jochovými na jedné straně a registrovanými partnery, moderátorem Alešem Cibulkou a dabérem Michalem Jagelkou, na druhé, v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Důvodem byl spor, zda má být manželství pouze záležitostí mezi mužem a ženou, či nikoliv. Zatímco Jochovi tvrdí, že ano, Cibulka s Jagelkou se naopak ptají, čím jakožto gayové ohrožují „tradiční rodiny“.

reklama