reklama

Liberecko má vysokou gastronomickou úroveň, řekl organizátor Prima Fresh festivalu

Ve čtvrtek se život v česku alespoň částečně vrátí do normálu. Koronavirová pauza dala mnohým podnikům v gastronomii prostor pro zlepšení služeb a zákazníci naopak mohli na gastronomické mapě objevovat zajímavé tipy. Na ně se zaměřil také Prima Fresh festival, který letos nabízí on-line tour. Podle organizátora je na pomyslné gastronomické špičce festivalu sever Čech.

reklama

S On-line tour Prima Fresh festivalu 2020 se každý může dostat do míst, kde se festivaly za normálních okolností každoročně konají a poznat nezajímavější gastronomické a turistické cíle  zaměřené na tradiční českou kuchyni.

K tématu

„Festival návštěvníky zavede do tří regionů. Do Plzně, Liberce a Pardubic. Přijeli jsme na opravdu zajímavá místa a máme tam spoustu hezkých doporučení,“ řekl organizátor festivalu Petr Jirásek, který láká nejen na tipy ohledně dobrého jídla a pití, ale i do turisticky zajímavých  míst.

Jirásek přiznal zajímavou informaci, kde se dá překvapivě užít skvělý gastronomický zážitek. „Teď půjdu trochu sám proti sobě, protože jsem Plzeňák, ale pro mě byl největším překvapením sever Čech, Liberecko. Mají tam neuvěřitelné množství skvělých kaváren, bister a restaurací a gastronomie je tam na velmi vysoké úrovni,“ prozradil organizátor festivalu Prima Fresh.

Některé restaurace mají označení „Czech Specials“, které má být užitečné hlavně pro zákazníky. „Slouží jako certifikace restaurací, které se nemusí zaměřovat jen na českou kuchyni, ale musí mít ve stálé nabídce dvě česká hlavní jídla a jednu polévku. Díky této certifikaci má pak zákazník jistotu, že jídlo bude kvalitní,“ objasnil zkušený kuchař a organizátor sympozia Culinary Prague Tomáš Kalina.

V pondělí vyšla první část Prima Fresh on-line tour, která mapuje Plzeň, a v pátek 4. 12. se zveřejní další díl mapující sever Čech. Poslední díl, a to o východních Čechách, bude zveřejněn v pondělí 7. 12. „Více informací lidé najdou na stránkách www.freshfestival.cz a pak na našem facebookovém profilu,“ doplnil Jirásek.

Tagy: gastronomie Prima FRESH online Tour česká jídla Petr Jirásek Tomáš Kalina

Další hlavní zprávy

Rusko

Česko jde cestou ničení vztahů, zní z Ruska. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat

Česko jde cestou ničení vztahů, zní z Ruska. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat

Česko se vydalo cestou ničení vztahů s Ruskem, odpověď Moskvy přijde brzy, uvedlo podle TASS ruské ministerstvo zahraničí v první reakci na kroky ČR. Po jednání s ruským ministerstvem zahraničí český velvyslanec Vítězslav Pivoňka řekl, že bude prozatím vykonávat svou funkci i nadále. Rusko nakonec podle ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) souhlasilo s narovnáním počtu lidí na ambasádách.

Vláda

Obchody a vybrané služby se otevřou 3. května, schválila vláda. Má to ale podmínku

Obchody a vybrané služby se otevřou 3. května, schválila vláda. Má to ale podmínku

Zbytek obchodů, trhů a vybrané služby vláda za pokračující příznivé epidemické situace uvolní od 3. května. Schválila to ve čtvrtek vláda, uvedl na Twitteru ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Pro rozvolňování vláda připravila šest balíčků, určující bude počet nakažených. Uvolnění bude kabinet upřesňovat v pondělí, ve čtvrtek potvrzovat.

Ve třech krajích bude moct do školek více dětí. V pondělí vláda rozhodne o druhém stupni
Razantní odpověď: Česko vyhostí dalších 22 ruských diplomatů a 48 pracovníků ambasády
Soud zrušil uzavření obchodů i omezení setkávání. Vláda postupovala špatně, rozhodl
Pátrání po Tomášovi z Brna: Rodina se nevzdává. S dobrovolníky vyrazila do obory Holedná
Triko na doma? Národní tým ukázal nové dresy, fanoušci rýpali jako u lipové sady
Skandál šéfa slovenské krajní pravice. Sebral mi syna, viní Kotlebu jeho exmanželka
reklama
reklama
Zpackaná operace ruské rozvědky, komentoval Vrbětice Kulhánek. Váží si podpory spojenců

360°

Domácí zpravodajství

Korupce na magistrátu? Kauza se točí kolem politika TOP 09 a pravé ruky Pospíšila
Vondra: Je to studená diplomatická válka. K silovým řešením ze strany Ruska nedojde
Další články
reklama
reklama