reklama

Liberecko má vysokou gastronomickou úroveň, řekl organizátor Prima Fresh festivalu

Ve čtvrtek se život v česku alespoň částečně vrátí do normálu. Koronavirová pauza dala mnohým podnikům v gastronomii prostor pro zlepšení služeb a zákazníci naopak mohli na gastronomické mapě objevovat zajímavé tipy. Na ně se zaměřil také Prima Fresh festival, který letos nabízí on-line tour. Podle organizátora je na pomyslné gastronomické špičce festivalu sever Čech.

reklama

S On-line tour Prima Fresh festivalu 2020 se každý může dostat do míst, kde se festivaly za normálních okolností každoročně konají a poznat nezajímavější gastronomické a turistické cíle  zaměřené na tradiční českou kuchyni.

„Festival návštěvníky zavede do tří regionů. Do Plzně, Liberce a Pardubic. Přijeli jsme na opravdu zajímavá místa a máme tam spoustu hezkých doporučení,“ řekl organizátor festivalu Petr Jirásek, který láká nejen na tipy ohledně dobrého jídla a pití, ale i do turisticky zajímavých  míst.

Jirásek přiznal zajímavou informaci, kde se dá překvapivě užít skvělý gastronomický zážitek. „Teď půjdu trochu sám proti sobě, protože jsem Plzeňák, ale pro mě byl největším překvapením sever Čech, Liberecko. Mají tam neuvěřitelné množství skvělých kaváren, bister a restaurací a gastronomie je tam na velmi vysoké úrovni,“ prozradil organizátor festivalu Prima Fresh.

Některé restaurace mají označení „Czech Specials“, které má být užitečné hlavně pro zákazníky. „Slouží jako certifikace restaurací, které se nemusí zaměřovat jen na českou kuchyni, ale musí mít ve stálé nabídce dvě česká hlavní jídla a jednu polévku. Díky této certifikaci má pak zákazník jistotu, že jídlo bude kvalitní,“ objasnil zkušený kuchař a organizátor sympozia Culinary Prague Tomáš Kalina.

V pondělí vyšla první část Prima Fresh on-line tour, která mapuje Plzeň, a v pátek 4. 12. se zveřejní další díl mapující sever Čech. Poslední díl, a to o východních Čechách, bude zveřejněn v pondělí 7. 12. „Více informací lidé najdou na stránkách www.freshfestival.cz a pak na našem facebookovém profilu,“ doplnil Jirásek.

Tagy:
gastronomie Prima FRESH online Tour česká jídla Petr Jirásek Tomáš Kalina
KOMENTÁŘ: Proč se ČSSD nedostane do Sněmovny a ODS neporazí Babiše
Názory

KOMENTÁŘ: Proč se ČSSD nedostane do Sněmovny a ODS neporazí Babiše

Je léto, politika nikoho stejně nezajímá, řekli si zřejmě šéfové některých partají a odjeli na dovolenou. Není o nich vidu ani slechu. A co dělá premiér Andrej Babiš? Otvírá D1, jezdí do krajů. Navíc ohlásil, že letos zůstane v úřadu i o vládních prázdninách. A potom se opozice diví a fňuká, že nemá v médiích dostatek prostoru a ANO stále kraluje předvolebním průzkumům.

Tenisové hrdinky z Tokia vzpomínaly na zemřelé trenérky: Bez nich bychom tu nebyly
OH 2021

Tenisové hrdinky z Tokia vzpomínaly na zemřelé trenérky: Bez nich bychom tu nebyly

Už při fenomenálním tažení Roland Garros Barbora Krejčíková opakovaně ve svých pozápasových rozhovorech vzpomínala na ženu, která ji nasměrovala na absolutní vrchol – tenisovou legendu Janu Novotnou. Když teď po boku Kateřiny Siniakové vybojovala olympijské zlato, opět se pozastavila u své mentorky. Bohužel i Siniaková postrádá ve svém životě osobu, která ji v kariéře ohromně pomohla – Helenu Fuchsovou.

Kritizovala Lukašenkův režim. Běloruskou běžkyni funkcionáři nutí vrátit se z OH domů

Běloruská běžkyně, kritička režimu prezidenta Alexandra Lukašenka Kryscina Cimanouská byla podle svých slov donucena vrátit se z olympijských her v Tokiu do vlasti. Cimanouská měla závodit v pondělí v běhu na 200 metrů, ale běloruský tým ji odvezl na letiště. Agentuře Reuters sprinterka řekla, že byla z olympijského týmu vyhozena po stížnostech na trenéry.

Živě
ON-LINE desátý den olympiády: České tenistky braly zlato. Králem sprintu se stal Ital

Aktualizováno

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková to dokázaly. Ovládly finále čtyřhry a stávají se olympijskými vítězkami. Duel o zlato proti švýcarské dvojici Belinda Bencicová-Viktorija Golubicová vyhrály díky dvěma získaným setům. První po urputném boji vybojovaly poměrem 7:5. Druhý set již Češky přepnuli na vyšší výkonnostní stupeň a ovládly jej 6:1. Do jisté míry tak Bencicové vrátily sobotní finále dvouhry, které švýcarská tenistka vyhrála proti jiné české reprezentantce Markétě Vondroušové.

Zlaté deblistky: Můžeme být na sebe jen pyšné. Krejčíkové se z Tokia vůbec nechce

Společně se staly světovými jedničkami, dvakrát vyhrály Roland Garros, jednou Wimbledon. A teď i olympijské hry v Tokiu. Tenisové deblistky Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou si za velkého dojetí navzájem předaly zlaté medaile. „Budeme si to připomínat. Na každém turnaji si řekneme: Pamatuješ si, zlato, jak jsme byly na olympiádě? Doufám, že nás to bude spojovat dál,“ vyprávěla Krejčíková.

reklama

Domácí zpravodajství

Tragická nehoda u Karlových Varů má dvě oběti. Zemřela matka s dítětem, další jsou zranění

Při tragické nehodě dvou osobních aut u Karlových Varů v neděli zemřelo dítě a jeho matka. Další tři lidé se při střetu zranili, dva z nich přepravil vrtulník do plzeňské nemocnice. Silnice číslo 6 směrem na Prahu u střelnice je kvůli nehodě v obou směrech uzavřená, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Podle webu dopravniinfo.cz bude silnice uzavřena přibližně do 14:30.

reklama