reklama

Liberecko má vysokou gastronomickou úroveň, řekl organizátor Prima Fresh festivalu

Ve čtvrtek se život v česku alespoň částečně vrátí do normálu. Koronavirová pauza dala mnohým podnikům v gastronomii prostor pro zlepšení služeb a zákazníci naopak mohli na gastronomické mapě objevovat zajímavé tipy. Na ně se zaměřil také Prima Fresh festival, který letos nabízí on-line tour. Podle organizátora je na pomyslné gastronomické špičce festivalu sever Čech.

reklama

S On-line tour Prima Fresh festivalu 2020 se každý může dostat do míst, kde se festivaly za normálních okolností každoročně konají a poznat nezajímavější gastronomické a turistické cíle  zaměřené na tradiční českou kuchyni.

K tématu

„Festival návštěvníky zavede do tří regionů. Do Plzně, Liberce a Pardubic. Přijeli jsme na opravdu zajímavá místa a máme tam spoustu hezkých doporučení,“ řekl organizátor festivalu Petr Jirásek, který láká nejen na tipy ohledně dobrého jídla a pití, ale i do turisticky zajímavých  míst.

Jirásek přiznal zajímavou informaci, kde se dá překvapivě užít skvělý gastronomický zážitek. „Teď půjdu trochu sám proti sobě, protože jsem Plzeňák, ale pro mě byl největším překvapením sever Čech, Liberecko. Mají tam neuvěřitelné množství skvělých kaváren, bister a restaurací a gastronomie je tam na velmi vysoké úrovni,“ prozradil organizátor festivalu Prima Fresh.

Některé restaurace mají označení „Czech Specials“, které má být užitečné hlavně pro zákazníky. „Slouží jako certifikace restaurací, které se nemusí zaměřovat jen na českou kuchyni, ale musí mít ve stálé nabídce dvě česká hlavní jídla a jednu polévku. Díky této certifikaci má pak zákazník jistotu, že jídlo bude kvalitní,“ objasnil zkušený kuchař a organizátor sympozia Culinary Prague Tomáš Kalina.

V pondělí vyšla první část Prima Fresh on-line tour, která mapuje Plzeň, a v pátek 4. 12. se zveřejní další díl mapující sever Čech. Poslední díl, a to o východních Čechách, bude zveřejněn v pondělí 7. 12. „Více informací lidé najdou na stránkách www.freshfestival.cz a pak na našem facebookovém profilu,“ doplnil Jirásek.

Tagy: gastronomie Prima FRESH online Tour česká jídla Petr Jirásek Tomáš Kalina

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

V Česku bylo zatím naočkováno přes 80 tisíc zdravotníků. I když podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) většina nemocnic zaznamenala zájem svých zaměstnanců o očkování, přibývá zdravotníků, kteří vakcínu odmítají. Podle Milana Kubka je zájem zdravotníků dostatečný. Šéf České lékařské komory vidí problém spíš v nedostatku dávek vakcíny, za což viní vládu.

Kultura

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Čtvrtý stupeň systému PES by mohl podle chystané úpravy protiepidemického plánu znovu otevřít kulturní život. Člověk, který by se však chtěl během čtvrtého stupně vypravit například do kina, to nebude mít tak jednoduché. Komplikovaný systém vede také k přesvědčení pořadatelů, že za daných podmínek nemá ani smysl otevírat.

Boj Navalného s Putinem pokračuje. Natočil a ukázal prezidentův palác za 29 miliard
Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
PŘEHLEDNĚ: Vědci odhalili šest rozdílných průběhů covidu. Jaké jsou jejich příznaky?
ON-LINE: Policie vtrhla do otevřených podniků. Byl zatčen první majitel restaurace
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová. Podlehla covidu, bylo jí 70 let
Podívejte se, jak bude vypadat modernizovaná železnice z Prahy do Kladna
Další články
reklama
reklama