reklama

lodě

Výpis příspěvků ke štítku „lodě“

Skupina PPF má nový byznys. Bude pronajímat plachetnice turistům

Skupina PPF vytvoří společný podnik s francouzským výrobcem menších rekreačních plavidel a plachetnic Groupe Beneteau. Ve společném podniku zaměřeném na pronájem rekreačních lodí bude mít česká finanční skupina podíl 59 procent. Transakce by měla být vypořádaná do konce září po splnění obvyklých regulatorních a právních podmínek, uvedla ve středu PPF. Hodnotu transakce nezveřejnila.

Válka o rybolov u Jersey: Francie hrozí vypnutím elektřiny, Británie vyslala vojenské lodě

Aktualizováno

Británie a Francie vyslaly k ostrovu Jersey v Lamanšském průlivu svá vojenská hlídková plavidla kvůli sporu o práva francouzských rybářů lovit v britských vodách. U přístavu St. Helier ve čtvrtek na moři protestovaly posádky zhruba šesti desítek francouzských rybářských člunů a britský premiér Boris Johnson se rozhodl povolat námořnictvo kvůli zprávám o tom, že Francouzi plánují důležitý přístav zablokovat. Vojenská plavidla pak vyslala i Paříž. Odpoledne se rybáři vrátili do Francie.

Rusko má u hranic s Ukrajinou více vojáků než před invazí na Krym. USA chystají lodě

Rusko nepřestává ve shromažďování vojáků a armádní techniky na hranicích s Ukrajinou. Kreml už má v současnosti u hraniční linie k dispozici více vojenské síly, než se kterou v roce 2014 anektoval Krym. Také Ukrajina při zjevném strachu z války obrňuje své pozice poblíž Donbasu, kde se její vojáci ostřelují s proruskými separatisty. USA mezitím uvažují, že pošlou do Černého moře válečné lodě.

Vzácný moment: Delfíni plavali centrem Benátek. Zpátky jim pomohli záchranáři

Obyvatele italských Benátek měli v pondělí nevšední zážitek. Až na okraj Velkého kanálu, který je hlavní dopravní tepnou tohoto města na laguně, připlul párek delfínů. Informovala o tom agentura ANSA i další média. Podle nich sice delfíni v benátské laguně nejsou úplnou novinkou, dosud ale nebyli spatřeni tak blízko centra. Podle místních médií se párek delfínů v tomto romantickém městě objevil až u muzea Punta della Dogana. Zpátky na otevřené moře jim museli pomoci záchranáři.

reklama