lodě

Výpis příspěvků ke štítku „lodě“

S obilnou dohodou může jít ke dnu i řada lodí. Expert popsal, kdo ze situace vytěží nejvíc

Situace v Černém moři je vážná a může dojít k eskalaci. Rusové a Ukrajinci si mohou začít navzájem ve velkém potápět lodě, upozornil ve vysílání CNN Prima NEWS bezpečnostní expert Lukáš Visingr. Reagoval tak na čtvrteční oznámení Ukrajiny, že bude všechny lodě plující do ruských a okupovaných přístavů považovat za vojenský cíl. Jde o reciproční opatření ke stejnému kroku Ruska. Dodal, že ze vzniklé situace mohou více než Rusko těžit Ukrajinci.

Americké válečné lodě propluly Tchajwanským průlivem. Čína je v pohotovosti

Dvě americké válečné lodě propluly mezinárodními vodami Tchajwanského průlivu. Stalo se tak poprvé od rozsáhlého vojenského cvičení, které Čína uspořádala po návštěvě předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové na Tchaj-wanu. Washington již dříve oznámil, že oblastí proplují jeho lodě či proletí jeho letadla, uvedla agentura AFP. Peking uvedl, že je připraven zareagovat na jakoukoliv provokaci.

Napětí se stupňuje. Čína vyslala směrem na Tchaj-wan raketu, ostrov zase pálil po dronech

Peking pobouřený návštěvou americké političky Nancy Pelosiové začal u Tchaj-wanu masivní vojenské cvičení. Při něm měl údajně pálit i odstrašující rakety směrem k ostrovnímu území, které si nárokuje. Tchaj-wan pak měl zaznamenat na nebi neznámé vzdušné objekty, prý čínské drony. Hlava americké Sněmovny reprezentantů navštívila demokratický ostrov po 25 letech.