reklama

lodě

Výpis příspěvků ke štítku „lodě“

Skupina PPF má nový byznys. Bude pronajímat plachetnice turistům

28. července 2021 23:04

Skupina PPF vytvoří společný podnik s francouzským výrobcem menších rekreačních plavidel a plachetnic Groupe Beneteau. Ve společném podniku zaměřeném na pronájem rekreačních lodí bude mít česká finanční skupina podíl 59 procent. Transakce by měla být vypořádaná do konce září po splnění obvyklých regulatorních a právních podmínek, uvedla ve středu PPF. Hodnotu transakce nezveřejnila.

V přístavu v Hongkongu propukl požár. Plameny zasáhly šestnáct lodí, deset potopily

27. června 2021 13:09

V přístavu v Hongkongu v neděli brzy ráno propukl požár, oheň se šířil zejména přes plné palivové nádrže kotvících lodí. Než se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu, zasáhl oheň šestnáct lodí, deset se jich potopilo. Jeden člověk se nadýchal zplodin a byl převezen do nemocnice. Příčiny požáru zatím nejsou jasné, napsala agentura Reuters.

Válka o rybolov u Jersey: Francie hrozí vypnutím elektřiny, Británie vyslala vojenské lodě

6. května 2021 11:48
Aktualizováno

Británie a Francie vyslaly k ostrovu Jersey v Lamanšském průlivu svá vojenská hlídková plavidla kvůli sporu o práva francouzských rybářů lovit v britských vodách. U přístavu St. Helier ve čtvrtek na moři protestovaly posádky zhruba šesti desítek francouzských rybářských člunů a britský premiér Boris Johnson se rozhodl povolat námořnictvo kvůli zprávám o tom, že Francouzi plánují důležitý přístav zablokovat. Vojenská plavidla pak vyslala i Paříž. Odpoledne se rybáři vrátili do Francie.

Rusko má u hranic s Ukrajinou více vojáků než před invazí na Krym. USA chystají lodě

10. dubna 2021 13:47

Rusko nepřestává ve shromažďování vojáků a armádní techniky na hranicích s Ukrajinou. Kreml už má v současnosti u hraniční linie k dispozici více vojenské síly, než se kterou v roce 2014 anektoval Krym. Také Ukrajina při zjevném strachu z války obrňuje své pozice poblíž Donbasu, kde se její vojáci ostřelují s proruskými separatisty. USA mezitím uvažují, že pošlou do Černého moře válečné lodě.

reklama