reklama

Luxusní výletní lodě: Na kolik vás vyjde dovolená na té nejdražší z nich?

Současnou královnou mezi výletními loděmi je Symphony of the Seas. Její stavba trvala tři roky a vyšla majitele na více jak 25 miliard korun. Na jakých dalších luxusních lodích si můžete užít dovolenou?

reklama

Současnou královnou mezi výletními loděmi je Symphony of the Seas. Její stavba trvala tři roky a vyšla majitele na více jak 25 miliard korun. Dokáže pojmout až 6 680 cestujících, o které se stará 2 200 členů posádky. Týdenní pobyt na téhle krásce vás vyjde na minimálně 25 tisíc korun, ale kdo si chce připlatit za luxus, vyšplhá se klidně až na 400 tisíc.

K tématu

Důležité je zmínit, že na lodi je ještě navíc za co utrácet. Najdete na ní největší plovoucí kasino světa, divadlo, kde se hrají ta nejúspěšnější představení z Brodwaye, a najíst se můžete ve 20 restauracích a pokračovat pak do šesti barů. Mimo to se můžete zabavit ve 23 bazénech, zajezdit si na tobogánech, zahrát si basketbal, nebo se prolézt po lanové dráze. Kdo chce zapomenout, že je na oceánu, tak se jako bonus může projít po Central Parku, který je osázen 12 tisíci stromy.

Další krásky

S luxusem nezůstává pozadu ani další plovoucí obr Allure of the Seas, který se specializuje na plavby po Karibském moři. Až do roku 2015 se pyšnil titulem největší výletní lodí světa. Měří celkem 360 metrů a uveze 6 296 pasažérů. Ti si můžou zatančit v tanečním sále, který zabírá dvě paluby, zajít za kulturou do divadla s kapacitou 1 380 míst a užít si vodu v jiném skupenství – tedy zabruslit si na ledovém kluzišti. Na osvěžení v parních letních dnech ideální program.

A ještě do třetice luxusu vám představíme Quantum of the Seas původem z Německa. Na ní si  můžete ve vyhlídkové kabině vychutnat pohled na nekonečný oceán a ve dlouhých chvílích si zasurfovat na umělé vlně nebo si zalétat ve vzdušném tunelu. Tady se nudit prostě nebudete.

Další hlavní zprávy

Daně

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Poslanci schválené zrušení superhrubé mzdy představuje obrovskou úlevu hlavně pro dvacet procent nejvýdělečnějších Čechů. Ti na snížení daní vydělají přes 32 miliard korun ročně, zatímco dolních dvacet procent jen kolem tří miliard. Daňový balíček tedy nejbohatším přinese desetinásobné zvýšení čistých výdělků v porovnání s těmi nejchudšími. Vyplývá to z analýzy think tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd České republiky.

Koronavirus

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Zdravotní sestra Kathryn sdílela na sociální síti Twitter fotografie, které zachycují, jakou vizuální změnu prodělala od té doby, kdy na jaře absolvovala zdravotnickou školu a poté začala pracovat s pacienty nakaženými koronavirem. Její příspěvek se velmi rychle začal šířit po sociálních sítích. Ke sdílení podobných fotografií se přidávají i další sestřičky v nemocnicích.

reklama
Atoly plodnosti s magickými silami? Italské ostrovy jako sexuální poutní místa
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama