reklama

Luxusní výletní lodě: Na kolik vás vyjde dovolená na té nejdražší z nich?

Současnou královnou mezi výletními loděmi je Symphony of the Seas. Její stavba trvala tři roky a vyšla majitele na více jak 25 miliard korun. Na jakých dalších luxusních lodích si můžete užít dovolenou?

reklama

Současnou královnou mezi výletními loděmi je Symphony of the Seas. Její stavba trvala tři roky a vyšla majitele na více jak 25 miliard korun. Dokáže pojmout až 6 680 cestujících, o které se stará 2 200 členů posádky. Týdenní pobyt na téhle krásce vás vyjde na minimálně 25 tisíc korun, ale kdo si chce připlatit za luxus, vyšplhá se klidně až na 400 tisíc.

K tématu

Důležité je zmínit, že na lodi je ještě navíc za co utrácet. Najdete na ní největší plovoucí kasino světa, divadlo, kde se hrají ta nejúspěšnější představení z Brodwaye, a najíst se můžete ve 20 restauracích a pokračovat pak do šesti barů. Mimo to se můžete zabavit ve 23 bazénech, zajezdit si na tobogánech, zahrát si basketbal, nebo se prolézt po lanové dráze. Kdo chce zapomenout, že je na oceánu, tak se jako bonus může projít po Central Parku, který je osázen 12 tisíci stromy.

Další krásky

S luxusem nezůstává pozadu ani další plovoucí obr Allure of the Seas, který se specializuje na plavby po Karibském moři. Až do roku 2015 se pyšnil titulem největší výletní lodí světa. Měří celkem 360 metrů a uveze 6 296 pasažérů. Ti si můžou zatančit v tanečním sále, který zabírá dvě paluby, zajít za kulturou do divadla s kapacitou 1 380 míst a užít si vodu v jiném skupenství – tedy zabruslit si na ledovém kluzišti. Na osvěžení v parních letních dnech ideální program.

A ještě do třetice luxusu vám představíme Quantum of the Seas původem z Německa. Na ní si  můžete ve vyhlídkové kabině vychutnat pohled na nekonečný oceán a ve dlouhých chvílích si zasurfovat na umělé vlně nebo si zalétat ve vzdušném tunelu. Tady se nudit prostě nebudete.

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Praktický lékař: Očkování stagnuje, vakcínu jsme začali rozvážet ze zoufalství
Dětské oblečení ani obuv od pondělí nenakoupíte. Které obchody zůstanou otevřené
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
reklama
reklama
První pokuty za nenošení respirátorů už padly. Strážníci objevili stovky hříšníků

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Česko podalo žalobu na Polsko. Požaduje zastavení těžby ve hnědouhelném dole Turów
Další články
reklama
reklama