reklama

Luxusní výletní lodě: Na kolik vás vyjde dovolená na té nejdražší z nich?

Současnou královnou mezi výletními loděmi je Symphony of the Seas. Její stavba trvala tři roky a vyšla majitele na více jak 25 miliard korun. Na jakých dalších luxusních lodích si můžete užít dovolenou?

reklama

Současnou královnou mezi výletními loděmi je Symphony of the Seas. Její stavba trvala tři roky a vyšla majitele na více jak 25 miliard korun. Dokáže pojmout až 6 680 cestujících, o které se stará 2 200 členů posádky. Týdenní pobyt na téhle krásce vás vyjde na minimálně 25 tisíc korun, ale kdo si chce připlatit za luxus, vyšplhá se klidně až na 400 tisíc.

K tématu

Důležité je zmínit, že na lodi je ještě navíc za co utrácet. Najdete na ní největší plovoucí kasino světa, divadlo, kde se hrají ta nejúspěšnější představení z Brodwaye, a najíst se můžete ve 20 restauracích a pokračovat pak do šesti barů. Mimo to se můžete zabavit ve 23 bazénech, zajezdit si na tobogánech, zahrát si basketbal, nebo se prolézt po lanové dráze. Kdo chce zapomenout, že je na oceánu, tak se jako bonus může projít po Central Parku, který je osázen 12 tisíci stromy.

Další krásky

S luxusem nezůstává pozadu ani další plovoucí obr Allure of the Seas, který se specializuje na plavby po Karibském moři. Až do roku 2015 se pyšnil titulem největší výletní lodí světa. Měří celkem 360 metrů a uveze 6 296 pasažérů. Ti si můžou zatančit v tanečním sále, který zabírá dvě paluby, zajít za kulturou do divadla s kapacitou 1 380 míst a užít si vodu v jiném skupenství – tedy zabruslit si na ledovém kluzišti. Na osvěžení v parních letních dnech ideální program.

A ještě do třetice luxusu vám představíme Quantum of the Seas původem z Německa. Na ní si  můžete ve vyhlídkové kabině vychutnat pohled na nekonečný oceán a ve dlouhých chvílích si zasurfovat na umělé vlně nebo si zalétat ve vzdušném tunelu. Tady se nudit prostě nebudete.

Další hlavní zprávy

USA

Nová videa ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah před smrtí George Floyda

Nová videa ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah před smrtí George Floyda

Kolem smrti Afroameričana George Floyda se stále vznáší mnoho otazníků. Nikdo zatím nebyl odsouzen a demonstranti dál demolují města a domáhají se spravedlnosti. První záběry natočené na mobilní telefon náhodným kolemjdoucím, kde Floydovi klečí na krku bělošský policista, hrály v celé kauze velkou roli. Další tři nově publikovaná videa teď ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah.

USA

Obama: Neomlouvejme násilí, hněv proměňme v mírovou a efektivní akci

Obama: Neomlouvejme násilí, hněv proměňme v mírovou a efektivní akci

Bývalý americký prezident Barack Obama odsoudil násilnosti, ke kterým dochází při protestech proti rasismu a policejní brutalitě. Demonstrace napříč Amerikou zažehla smrt Afroameričana George Floyda. Obama vyzval k politickému řešení a uvedl, že skutečná změna rasové nespravedlnosti začíná u volebních uren. Volba podle něj netkví mezi protestem a politikou, ale je třeba obojího a „ospravedlnitelný hněv“ je pak potřeba proměnit v mírovou, udržitelnou a efektivní akci.

reklama
Liberecká zoo slaví. Letos vypustila do přírody už čtrnáct mláďat orlosupa bradatého
Zkoušky v autoškole by se měly přesunout do větších měst, shodují se experti
reklama
reklama
Clooney: Rasismus je pandemií Ameriky, proti které jsme stále nenašli vakcínu

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama