CNN Prima News Machu Picchu

Machu Picchu

Výpis příspěvků ke štítku „Machu Picchu“

Test odvahy nad propastí: Visutý most z trávy musí ročně obnovovat. Roli hrají víly i šaman

Vysoko nad soutěskou řeky Apurimac domorodí obyvatelé Peru rok co rok opravují ručně tkaný visutý most, poslední svého druhu na světě. Břehy tu spojuje po několik staletí už od dob Inků. Lidé z kmene Kečuů se každoročně v červnu scházejí a obnovují most Q'eswachaka, který tvoří pouze silná lana svázaná z andské trávy, a testují svou odvahu vysoko nad propastí, když po roce vyměňují opotřebovaný materiál, napsala agentura AFP.

CNN: Už přes 100 let nese Machu Picchu špatný název. Historici odhalili jeho pravé jméno

Jedna z nejvýznamnějších archeologických památek na světě už více než 100 let nese špatný název. Machu Picchu, bájná incká pevnost v peruánských Andách, se totiž jmenovalo celou dobu jinak. Po objevení pradávných ruin původní expedicí totiž zřejmě došlo k chybnému překladu, uvedla americká televizní stanice CNN s odkazem na objev badatelů z Institutu andských studií. K oficiální změně názvu už ale zřejmě nedojde.

Komplex Machu Picchu se otevřel pro jediného turistu. Japonec čekal sedm měsíců

Pandemie koronaviru zhatila mnoha cestovatelům jejich plány. Mezi nimi byl i Japonec Jesse Katajama, který přijel do Peru, aby navštívil kultovní místo Machu Picchu v peruánských Andách. Jenže... Úředníci kvůli koronaviru oblast uzavřeli. Mladík to ale nevzdal a o sedm měsíců později si svůj sen splnil. Navíc je jediným turistou, který se do komplexu Machu Picchu mohl od jeho uzavření podívat.