reklama

Neuskutečněné zájezdy: Proč je pro cestovky složité vracet peníze

Host pořadu Interview Jaroslav Lhota, spolumajitel cestovní kanceláře Adventura, vysvětloval kam „zmizely“ peníze za dovolené, které zákazníci už zaplatili.

reklama

Mnozí lidé se domáhají svých peněz za neuskutečněné zájezdy. Cestovky je ale často už nemají. Kde tyto peníze jsou, vysvětlil Lhota na příkladu zájezdu do Peru, který by mohl stát zhruba 75 tisíc.

„Cestovka vám koupila letenku do Limy za 25 tisíc korun a balíček služeb s návštěvou Machu Picchu za dalších 15 tisíc. To vše je na jméno a číslo pasu. Kancelář dále koupila vnitrostátní přelety v Peru a zarezervovala hotel a z těch 75 tisíc, které zákazník zaplatil, je většina už u dalších dodavatelů služeb,“ popsal Jaroslav Lhota.

Dále uvedl, že „na takzvanou vyšší moc se nevztahuje žádná pojistka“. Cestovka má po celém světě zaplacené zálohy, nakoupené letenky a podle Lhoty dostávají zpátky zhruba 15 % z celých částek. Zbytek se převádí na vouchery, které jsou platné další rok. S leteckými společnostmi je to ale složitější. Peníze se také nevrací, ale dá se domluvit jiný termín odletu.

„Dle zákona, který je zcela absurdní, bychom vám teď měli vrátit zpět těch 75 tisíc a zůstane nám koupený balíček služeb v Peru na vaše jméno, vnitrostátní letenky v Peru, a letenka z Prahy do Limy a zpět a oči pro pláč,“ vysvětlil spolumajitel cestovní kanceláře, který si naopak pochvaluje vstřícnost svých klientů. Uvádí, že většina z nich se s vouchery spokojila a těší se na posunutou dovolenou.

Celý rozhovor najdete v přiloženém videu.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama