reklama

Neuskutečněné zájezdy: Proč je pro cestovky složité vracet peníze

Host pořadu Interview Jaroslav Lhota, spolumajitel cestovní kanceláře Adventura, vysvětloval kam „zmizely“ peníze za dovolené, které zákazníci už zaplatili.

reklama

Mnozí lidé se domáhají svých peněz za neuskutečněné zájezdy. Cestovky je ale často už nemají. Kde tyto peníze jsou, vysvětlil Lhota na příkladu zájezdu do Peru, který by mohl stát zhruba 75 tisíc.

„Cestovka vám koupila letenku do Limy za 25 tisíc korun a balíček služeb s návštěvou Machu Picchu za dalších 15 tisíc. To vše je na jméno a číslo pasu. Kancelář dále koupila vnitrostátní přelety v Peru a zarezervovala hotel a z těch 75 tisíc, které zákazník zaplatil, je většina už u dalších dodavatelů služeb,“ popsal Jaroslav Lhota.

Dále uvedl, že „na takzvanou vyšší moc se nevztahuje žádná pojistka“. Cestovka má po celém světě zaplacené zálohy, nakoupené letenky a podle Lhoty dostávají zpátky zhruba 15 % z celých částek. Zbytek se převádí na vouchery, které jsou platné další rok. S leteckými společnostmi je to ale složitější. Peníze se také nevrací, ale dá se domluvit jiný termín odletu.

„Dle zákona, který je zcela absurdní, bychom vám teď měli vrátit zpět těch 75 tisíc a zůstane nám koupený balíček služeb v Peru na vaše jméno, vnitrostátní letenky v Peru, a letenka z Prahy do Limy a zpět a oči pro pláč,“ vysvětlil spolumajitel cestovní kanceláře, který si naopak pochvaluje vstřícnost svých klientů. Uvádí, že většina z nich se s vouchery spokojila a těší se na posunutou dovolenou.

Celý rozhovor najdete v přiloženém videu.

Další hlavní zprávy

Politika

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek bude na svůj post ve straně rezignovat. CNN Prima NEWS to potvrdil důvěryhodný zdroj ze Sněmovny. K rezignaci Faltýnka vyzval šéf hnutí a premiér Andrej Babiš poté, co se Faltýnek sešel ve středu večer v restauraci na Vyšehradě s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Ten má na svůj post podle výzvy Babiše rezignovat také.

reklama
Advokátka: Prymulovi jako politikovi hrozí vyšší sankce než běžným lidem
Zázračný beton v Neapoli. Alkmaar si připsal skalp i bez 13 nakažených fotbalistů
Vláda ruinuje státní kasu. Exprezident Klaus: Hlavním viníkem je ministryně Maláčová
reklama
reklama
Byla to moje chyba, kaje se Faltýnek. S Prymulou probírali v restauraci misi zdravotníků

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Papaláši, kteří myslí, že pro ně pravidla neplatí, píše Kalousek o Prymulovi a Faltýnkovi
Další články
reklama
reklama