CNN Prima News majitelé

majitelé

Výpis příspěvků ke štítku „majitelé“

Tohle jsou nejspolehlivější auta podle britských motoristů. Dařilo se i Škodovce

18. srpna 2021 14:32

Kupovat ojetý vůz je často jako kupovat zajíce v pytli. Mnohdy ani pořádně nevíte, jak je vámi vybraný model spolehlivý, a zda se jeho koupě vůbec vyplatí. Na internetu sice najdete spousty odborných recenzí, ale nikdo nedokáže daný vůz ohodnotit tak, jako jeho majitel. Proto se britský časopis Autoexpress každoročně dotazuje tisíců vlastníků, aby zjistil, jaký ojetý vůz je tedy doopravdy nejspolehlivější.

Tornádo zničilo i vzpomínky na blízké. Hroby ale pozůstalí nejspíš musí opravit ze svého

26. července 2021 08:43

Škody, které způsobilo tornádo na jihu Moravy, nejsou jen materiální. Lidé z postižených oblastí přišli i o vzpomínky na blízké. Opravit je třeba stovky hrobů, podle odhadů se pak škody budou pohybovat v řádech desítek milionů korun. Opravy ale budou lidé pravděpodobně muset zaplatit ze svého. Upozornil na to web iROZHLAS.cz.

Přes osm tisíc SUV Kia Sportage zamíří v Česku do servisů. Hrozí u nich požár

3. června 2021 14:40

Oblíbené kompaktní SUV Kia Sportage hlásí problémy se systémem ABS (Anti-lock Brake System). V některých případech hrozí riziko požáru v motorovém prostoru. Do servisů tak bude v Česku svoláno přes osm tisíc vozů. V celosvětovém měřítku se pak komplikace s možnou závadou dotknou více než 1,7 milionu automobilů. Jedná se o stejnou závadu, kvůli které v březnu svolával Hyundai na českém trhu 13 tisíc SUV Hyundai Tucson.

Zvířata v ZOO Plasy mrzla, některá uhynula. Odstřihli ji od plynu, majitelé nezaplatili

4. března 2021 18:21

Po dvou nezaplacených zálohách se celý areál v Plasích s téměř 250 zvířaty ocitl bez tepla. Exotické druhy přitom na něm byly existenčně závislé. Podle majitele zoologické zahrady Petra Neumana přišlo odpojení od plynu nečekaně, bez upozornění a jakéhokoliv varování. Dodavatel – Pražská plynárenská – takový postup ovšem odmítá.

Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem

20. ledna 2021 08:05

Mezi deseti největšími farmaceutickými společnostmi světa je hned pět amerických. Zbývající sídlí ve Švýcarsku, Francii a Velké Británii. Ačkoli každý rok vydělávají desítky miliard dolarů ročně a jejich tržby mnohdy převyšují roční výkon středně velké ekonomiky, málokdo ví, kam tyto peníze plynou. Komu tedy patří společnosti, které stojí za lukrativním byznysem s naším zdravím?

Vlci na Broumovsku útočí už i v blízkosti domů. Podlezli plot a napadli ovce

20. listopadu 2020 22:20

Trvající útoky vlků trápí obyvatele Broumovského výběžku na severovýchodě Čech v Královéhradeckém kraji. Tamní chovatelé si s nimi nevědí rady. Neustále nacházejí roztrhané ovce, stáda ale nemají jak efektivně ochránit, strachují se, protože vlci jsou stále útočnější. Poslední zaznamenaný případ se stal na zahradě u domu chovatelky ovcí.