Mám své favority, rozhodnou televizní debaty. Zeman řekl, koho podpoří v boji o Hrad

Pražský hrad

PARTIE s prezidentem Milošem Zemanem 3.7.2022

Miloš Zeman vidí přinejmenším dva silné kandidáty na prezidenta České republiky. Již dříve řekl, že pokud vyhraje jeden z nich, bude spokojený. „Pro mě budou rozhodující televizní debaty těchto dvou. Jak mezi sebou, tak s ostatními, kteří se tam ještě přifaří,“ naznačil Miloš Zeman v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Není tajemstvím, že pro Miloše Zemana jsou mezi dosavadními kandidáty na funkci českého prezidenta nejsilnější Josef Středula a Andrej Babiš. Je si však vědom, že má jen jeden hlas, a tak se bude muset rozhodnout, kterému z nich jej dá. „Podle výsledků televizních debat,“ odpověděl na dotaz moderátorky, co bude pro něho klíčovým kritériem.

Současný prezident odmítl, že by si hodil korunou. Nevyloučil, že některého z uvedených kandidátů veřejně podpoří. „Ale spíše to pokládám za nepravděpodobné,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Nechce prý voliči příliš manipulovat. „Už tím, že týdny svým voličům říkám, že tyto dva kandidáty považuji za nejsilnější, jimi, doufám v tom dobrém slova smyslu, manipuluji. Abych ještě řekl: ‚Volte toho, nebo onoho,‘ to by jeden z těch dvou musel udělat šílenou chybu. Což ovšem nelze vyloučit,“ dodal Zeman.

Podle prezidenta republiky není příliš moudré, že Andrej Babiš objíždí zemi v karavanu, ale dosud jasně neřekl, zda do boje o Hrad půjde, či nikoli. „Přikládám to špatné taktice. Podle mého názoru může tu kandidaturu oznámit dříve, protože pak bude jeho kampaň věrohodnější. Objíždění republiky obytným vozem není nic špatného. Já jsem také republiku objížděl autobusem Zemákem,“ podotkl Miloš Zeman.

Hlava státu také prozradila, že o prezidentském kandidátu hovořila i s premiérem Petrem Fialou (ODS). Koalice Spolu prý svého adepta na Hrad oznámí někdy začátkem září. „Nevidím tam ale žádnou výraznou osobnost. Byl bych rád, kdybych se mýlil, protože výrazných osobností není nikdy dost,“ řekl Zeman v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Tagy: