CNN Prima News Marek Petráš

Marek Petráš

Výpis příspěvků ke štítku „Marek Petráš“

Mutovat covid kvůli vakcínám? Americké elity chtějí vysvětlení, Pfizer skandální videa popírá

Vrcholní představitelé USA si chtějí posvítit na farmaceutickou společnost Pfizer. Důvodem je nedávná nahrávka, na které údajný představitel firmy hovoří o možnosti vytváření umělých mutací koronaviru. Tématu se na základě veřejného prohlášení zákonodárců věnuje i deník The Spectator. Muž na videu popisuje, že by firma následně mohla cíleně produkovat nové vakcíny na jí známé varianty. Nahrávku, o které referovala mimo jiné televizní stanice Sky News, pořídili aktivisté z kontroverzní skupiny Project Veritas. Farmaceutická firma nařčení důrazně odmítá. Vakcinolog Marek Petráš pro CNN Prima NEWS vyjádřil pochybnosti, že by byl Pfizer mutování koronaviru schopen.

Dilema rodičů: Očkovat dítě, či nikoliv? A je Pfizer bezpečný? Odpovídají experti

Očkovat či neočkovat své dítě? Otázka, kterou v posledních dnech řeší každý zodpovědný rodič. Jenže se na tom neshodnou ani přední čeští epidemiologové a vakcionologové. Souhlasí spolu jedině v tom, že rozhodnutí bude na samotných rodičích. Abyste si mohli udělat co nejlepší obrázek, přinášíme odpovědi jak odborníků, tak i bývalých a budoucích ministrů zdravotnictví.

Očkovat se, nebo prodělat nemoc? Zlatou cestou k protilátkám by mohla být kombinace

Je lepší se nechat očkovat, nebo covid prodělat a získat imunitu přirozeně? Takovou otázku si klade nejen celá řada Čechů, ale také odborníci a politici. Odpověď přitom není tak jednoznačná. Zatímco někteří vyzdvihují délku imunity po prodělání nemoci COVID-19, jiní varují před zdravotními problémy, které může koronavirus způsobit neočkovaným. Ne všem se proto takový risk může vyplatit.

Petráš: Cesta Británie nás čeká taky. Třetí dávku by měly dostat jen rizikové skupiny

Postup států jako Velká Británie či Singapur v boji s covidovou pandemií, kdy přestávají počítat pozitivní případy, čeká dříve či později i Evropskou unii, řekl ve Zprávách PLUS vakcinolog Marek Petráš. Upozornil, že je potřeba naučit se s koronavirem žít. Hovořil také o možném podávání třetích dávek vakcíny, které by se však mělo týkat pouze vybraných rizikových skupin.

Očistěte tělo od nanobotů z vakcíny. Inspekce šetří podezřelý e-shop s doplňky stravy

Internetový obchod Zdraví od Slovanů nabízí sortiment potravinových doplňků, které mají „detoxikovat tělo od toxických látek a nanobotů“ z vakcíny proti koronaviru. Balíček složený z pěti přípravků si lidé mohou pořídit za více než tři tisíce korun. V něm najdou například zinek, jód či kvercetin. Na podezřelý obchod má však políčeno potravinová inspekce i Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Se slibovanými účinky nabízeného balíčku pak nesouhlasí ani vakcinolog.

Všechny vakcíny jsou nové a neznáme jejich bezpečnost, hájí expert AstraZenecu

Všechny vakcíny proti covidu jsou nové a nevíme, jak jsou bezpečné, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS vakcinolog Roman Petráš. U komplikací typu krevních sraženin už ale musíme být obezřetnější. I přesto, že vakcinaci právě látkou AstraZeneca pozastavilo již více než deset evropských států, si Petráš a virolog Libor Grubhoffer notovali a ostatním zemím rozumí.