reklama
CNN Prima News Marek Petráš

Marek Petráš

Výpis příspěvků ke štítku „Marek Petráš“

Dilema rodičů: Očkovat dítě, či nikoliv? A je Pfizer bezpečný? Odpovídají experti

2. prosince 2021 05:21

Očkovat či neočkovat své dítě? Otázka, kterou v posledních dnech řeší každý zodpovědný rodič. Jenže se na tom neshodnou ani přední čeští epidemiologové a vakcionologové. Souhlasí spolu jedině v tom, že rozhodnutí bude na samotných rodičích. Abyste si mohli udělat co nejlepší obrázek, přinášíme odpovědi jak odborníků, tak i bývalých a budoucích ministrů zdravotnictví.

Očkovat se, nebo prodělat nemoc? Zlatou cestou k protilátkám by mohla být kombinace

11. srpna 2021 11:28

Je lepší se nechat očkovat, nebo covid prodělat a získat imunitu přirozeně? Takovou otázku si klade nejen celá řada Čechů, ale také odborníci a politici. Odpověď přitom není tak jednoznačná. Zatímco někteří vyzdvihují délku imunity po prodělání nemoci COVID-19, jiní varují před zdravotními problémy, které může koronavirus způsobit neočkovaným. Ne všem se proto takový risk může vyplatit.

Petráš: Cesta Británie nás čeká taky. Třetí dávku by měly dostat jen rizikové skupiny

9. srpna 2021 11:41

Postup států jako Velká Británie či Singapur v boji s covidovou pandemií, kdy přestávají počítat pozitivní případy, čeká dříve či později i Evropskou unii, řekl ve Zprávách PLUS vakcinolog Marek Petráš. Upozornil, že je potřeba naučit se s koronavirem žít. Hovořil také o možném podávání třetích dávek vakcíny, které by se však mělo týkat pouze vybraných rizikových skupin.

Proočkováním dospělých pandemie neskončí, přenašeči viru budou děti, varují odborníci

16. března 2021 06:04

Až dojde k proočkování dospělých, budou zdrojem pandemie děti, varoval v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS vakcinolog Roman Petráš. Podle něj proto bude klíčové očkování dětí, problém ale může být přesvědčit o tom rodiče. Virolog Libor Grubhoffer odhadl, že vakcinace dětí by v Česku mohla začít během letních prázdnin.

Všechny vakcíny jsou nové a neznáme jejich bezpečnost, hájí expert AstraZenecu

15. března 2021 23:05

Všechny vakcíny proti covidu jsou nové a nevíme, jak jsou bezpečné, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS vakcinolog Roman Petráš. U komplikací typu krevních sraženin už ale musíme být obezřetnější. I přesto, že vakcinaci právě látkou AstraZeneca pozastavilo již více než deset evropských států, si Petráš a virolog Libor Grubhoffer notovali a ostatním zemím rozumí.

Vakcinolog Petráš: Když se do očkování vrhnou senioři, můžeme rozvolnit

5. ledna 2021 22:38

Kdyby se starší populace vrhla do očkování, máme velkou šanci zmírnit protiepidemická opatření. Ta byla zavedena právě proto, abychom tyto lidi chránili, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS vakcinolog Marek Petráš. Upozornil však, že úplné uvolnění přijde až ve chvíli, kdy Česko dosáhne proočkovanosti mezi 50 až 70 procenty. Petráš v pořadu také zmínil alergické reakce na vakcínu, které se u určitých skupin lidí objevují častěji, než odborníci čekali.

reklama