CNN Prima News Marek Petráš

Marek Petráš

Výpis příspěvků ke štítku „Marek Petráš“

Spor odborníků o covidu: Očkovat se zastaralou vakcínou, nebo počkat na novou?

1. srpna 2022 12:08

Nechat se teď očkovat posilující dávkou proti covidu, nebo ne? U rizikových skupin mají epidemiologové a vakcinologové jasno. Jestli ale jít cestou maximální vakcinace, to už se neshodnou. Vliv na jejich postoj můžou mít i počty nově nakažených. Po postupném růstu pozitivně testovaných od začátku července ve čtvrtek a v pátek čísla klesla.

Dilema rodičů: Očkovat dítě, či nikoliv? A je Pfizer bezpečný? Odpovídají experti

2. prosince 2021 05:21

Očkovat či neočkovat své dítě? Otázka, kterou v posledních dnech řeší každý zodpovědný rodič. Jenže se na tom neshodnou ani přední čeští epidemiologové a vakcionologové. Souhlasí spolu jedině v tom, že rozhodnutí bude na samotných rodičích. Abyste si mohli udělat co nejlepší obrázek, přinášíme odpovědi jak odborníků, tak i bývalých a budoucích ministrů zdravotnictví.

Očkovat se, nebo prodělat nemoc? Zlatou cestou k protilátkám by mohla být kombinace

11. srpna 2021 11:28

Je lepší se nechat očkovat, nebo covid prodělat a získat imunitu přirozeně? Takovou otázku si klade nejen celá řada Čechů, ale také odborníci a politici. Odpověď přitom není tak jednoznačná. Zatímco někteří vyzdvihují délku imunity po prodělání nemoci COVID-19, jiní varují před zdravotními problémy, které může koronavirus způsobit neočkovaným. Ne všem se proto takový risk může vyplatit.

Petráš: Cesta Británie nás čeká taky. Třetí dávku by měly dostat jen rizikové skupiny

9. srpna 2021 11:41

Postup států jako Velká Británie či Singapur v boji s covidovou pandemií, kdy přestávají počítat pozitivní případy, čeká dříve či později i Evropskou unii, řekl ve Zprávách PLUS vakcinolog Marek Petráš. Upozornil, že je potřeba naučit se s koronavirem žít. Hovořil také o možném podávání třetích dávek vakcíny, které by se však mělo týkat pouze vybraných rizikových skupin.

Očistěte tělo od nanobotů z vakcíny. Inspekce šetří podezřelý e-shop s doplňky stravy

20. července 2021 19:06

Internetový obchod Zdraví od Slovanů nabízí sortiment potravinových doplňků, které mají „detoxikovat tělo od toxických látek a nanobotů“ z vakcíny proti koronaviru. Balíček složený z pěti přípravků si lidé mohou pořídit za více než tři tisíce korun. V něm najdou například zinek, jód či kvercetin. Na podezřelý obchod má však políčeno potravinová inspekce i Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Se slibovanými účinky nabízeného balíčku pak nesouhlasí ani vakcinolog.

Proočkováním dospělých pandemie neskončí, přenašeči viru budou děti, varují odborníci

16. března 2021 06:04

Až dojde k proočkování dospělých, budou zdrojem pandemie děti, varoval v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS vakcinolog Roman Petráš. Podle něj proto bude klíčové očkování dětí, problém ale může být přesvědčit o tom rodiče. Virolog Libor Grubhoffer odhadl, že vakcinace dětí by v Česku mohla začít během letních prázdnin.

Všechny vakcíny jsou nové a neznáme jejich bezpečnost, hájí expert AstraZenecu

15. března 2021 23:05

Všechny vakcíny proti covidu jsou nové a nevíme, jak jsou bezpečné, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS vakcinolog Roman Petráš. U komplikací typu krevních sraženin už ale musíme být obezřetnější. I přesto, že vakcinaci právě látkou AstraZeneca pozastavilo již více než deset evropských států, si Petráš a virolog Libor Grubhoffer notovali a ostatním zemím rozumí.