CNN Prima News Marek Výborný (KDU-ČSL)

Marek Výborný (KDU-ČSL)

Výpis příspěvků ke štítku „Marek Výborný (KDU-ČSL)“

Policejní zásah na demonstraci zemědělců. Muž přelezl plot k úřadu vlády, zpacifikovali ho

Centrum Prahy ve čtvrtek paralyzoval protest zemědělců. Do metropole vyrazily tisíce farmářů a stovky traktorů a další techniky. Zemědělci chtěli upozornit na to, že vláda neřeší jejich problémy. Jezdili především kolem Letenských sadů a shromažďovali se na demonstraci před úřadem vlády, kde jeden ze zemědělců vysypal hnůj, čímž zastavil hromadnou dopravu a dostal se do hledáčku policie. Další účastník na konci akce přelezl plot a dostal se do prostoru před Strakovou akademií, musela proto zasáhnout policie.

Rozepře Pirátů a Starostů nesmí ohrozit koalici. Něco jsme voličům slíbili, říká Výborný

Úterní jednání pětikoalice proběhlo bez větších problémů, přestože trvalo zhruba 13 hodin. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl předseda Poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný. Vrásky mu však dělají spory mezi Piráty a Starosty. „Přál bych si, aby i oni vnímali to, že nemohou svými vnitřními rozpory ohrozit koaliční projekt změny. Tedy to, co jsme občanům po volbách slíbili,“ zdůraznil.

Sedíte tu jako tvrdé Y a nejste schopen reagovat, vmetl Vojtěchovi do tváře Výborný

Více než sedm hodin debatují poslanci na mimořádné schůzi o šíření koronaviru v Česku a ohnisku nákazy v Moravskoslezském kraji. Mluví především poslanci z opozice a koalice. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) hovořil především na začátku schůze. Od té doby je přítomen, ale vystoupil až před pátou hodinou. To mu ostře vyčetl poslanec KDU-ČSL Marek Výborný.