reklama
CNN Prima News Marek Výborný

Marek Výborný

Výpis příspěvků ke štítku „Marek Výborný“

Kdo by šel do vlády se Šlachtou? Podle Pirátů má předdomluvenou spolupráci s ANO

Je nové hnutí Roberta Šlachty pro ostatní politické strany možným partnerem? Žádná ze stran to úplně nevylučuje, ale zatím je pro ně spíš nečitelný. Podle Piráta Mikuláše Ferjenčíka to vypadá, že má Přísaha už předdomluvenou spolupráci s hnutím ANO. To sám Šlachta odmítá s tím, že se uvidí po volbách. Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) se naopak nechal slyšet, že je rád, že Šlachtu poznal.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Politická debata se Šlachtou, Ferjenčíkem, Výborným i Vondrákem

Nedělní Partie Terezie Tománkové se tentokrát bude týkat koronaviru a také návratu lidí z prázdnin. Hosty CNN Prima NEWS tentokrát budou ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) společně se šéfem poslaneckého klubu TOP 09 a lékařem Vlastimilem Válkem. Ve druhé části pak vystoupí hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO), poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti), poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL) a předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta.

Vládní kroky mimo realitu. Nová opatření pro hromadné akce či školy budí posměch

Vláda v posledních dnech přijala řadu nových protiepidemických opatření, která však jsou podle uživatelů sociálních sítí v rozporu s reálným životem v České republice. Navýšení počtu usazených u jednoho stolu působí komicky v situaci, kdy jej nedodržuje ani samotná ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Pořadatelé hromadných akcí se zase chytají za hlavu například kvůli novým pravidlům pro návštěvníky. Absurdně pro mnohé působí také zákaz zpívání pro neočkované děti ve školách.

Ostrá kritika vlády kvůli konci testování zdarma. Nesmí lidem vyhrožovat, říká Bartoš

Opoziční politici kritizují rozhodnutí ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) od září již neproplácet lidem testy na koronavirus. Například bývalý předseda KDU-ČSL Marek Výborný to považuje za nešťastný nápad. Konec testů zdarma podle něj povede k tomu, že lidé zahltí své praktické lékaře. Šéf Pirátů Ivan Bartoš říká, že vláda ukončením proplácení lidem v podstatě vyhrožuje.

Výbuch ve Vrběticích je teroristický čin, ať se nám Putin omluví, burcuje opozice

Aktualizováno

Rusko nese odpovědnost za smrt našich občanů ve Vrběticích, musíme požadovat okamžitou omluvu prezidenta Vladimira Putina. Tak reagují politici na sobotní prohlášení premiéra Andreje Babiše (ANO) a dočasného ministra zahraničí a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD), že do výbuchu skladů ve Vrběticích v roce 2014, při kterém zemřeli dva lidé, byli zapojeni důstojníci ruské tajné služby GRU. Někteří to považují za teroristický útok na Českou republiku.

Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný

Pandemie nás v mnohém posílí a budeme schopni více zvládat krizové situace, myslí si poslanec KDU-ČSL Marek Výborný. Podle něj je horší než koronavirus pandemie strachu, protože lidé zapomněli, že existuje naděje. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS se také zastal ministra školství Roberta Plagy (za ANO) a nastínil, jak zvládá po smrti manželky výchovu tří děti.

Babiš se vysmál opozici za její plán rozvolnění. Je to tabulka s dětinskými názvy, říká

„Musím se smát, to snad opozice nemyslí vážně.“ Těmito slovy okomentoval premiér Andrej Babiš v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS tabulku k rozvolnění opatření, kterou vytvořila koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL). Nazvala ji „Zpět do normálního života“. Podle premiéra je to tabulka s dětinskými názvy a opoziční blok pod vedením Petra Fialy a spol. nemá nic konkrétního. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) slíbil, že vláda svůj plán rozvolnění představí do Velikonoc.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství

Aktualizováno

Vláda požádá Sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav v Česku skončit spolu s účinností tzv. pandemického zákona a nejpozději v sobotu 27. února, sdělil ve středu večer vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet současně požádá poslance, aby nouzový stav kvůli epidemii koronaviru platil do konce března. Části opozice ale záměr požádat o prodloužení nouzového stavu nelíbí. Dala by přednost tomu, aby vláda vyhlásila nouzový stav nový.

reklama