CNN Prima News Marek Výborný

Marek Výborný

Výpis příspěvků ke štítku „Marek Výborný“

Nacher: Kvůli vládě prohráli lidé. Vy být premiér, nic se nezmění, zlobil se Výborný

15. května 2023 06:50

Vítězem vládního konsolidačního balíčku jsou veřejné finance, řekla místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN). V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS dodala, že není poražených. To ale odmítá místopředseda poslaneckého klubu hnutí ANO Patrik Nacher, který míní, že poraženi jsou lidé. Vládě navíc vytkl, že zvýšila daně, přestože po volbách slibovala, že to neudělá. Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný upozornil, že vláda neměla jinou možnost, a kdyby byl Nacher premiér, zachoval by se prý stejně.

Sledujte Partii s Kovářovou i Nacherem. Diskuse o vládních škrtech a ozdravení kasy

11. května 2023 18:49

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) po pěti měsících vyjednávání představila konsolidační balíček, jehož cílem je ozdravit předluženou státní kasu. Detaily chystaných úprav v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS proberou ministr financí z ODS Zbyněk Stanjura a předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala. V druhé části pořadu bude následovat velká politická diskuze. Zúčastní se jí poslankyně Věra Kovářová z hnutí STAN, poslanec Marek Výborný z KDU-ČSL, europoslankyně Kateřina Konečná z KSČM a poslanec Patrik Nacher za hnutí ANO.

Juchelka: Vláda nedělá s inflací nic. Nehorázné, tradiční kolovrátek, reagoval Výborný

6. května 2023 22:27

Vláda měla připravit materiál na penzijní reformu v mašličkách, nedělá ale nic. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl poslanec Aleš Juchelka (ANO). Předseda poslaneckého klubu lidovců Marek Výborný označil Juchelkovo tvrzení za nehorázné. Rovněž prohlásil, že hnutí ANO nestihlo realizovat důchodovu reformu ani za osm let ve vládě.

Unikly další návrhy vládních úspor. Dohodu máme na dvou třetinách kroků, říká Výborný

27. dubna 2023 14:09

Vláda hledá, kde by ušetřila a jak by získala další miliardy pro snížení hlubokého schodku státního rozpočtu. Ministři již ve středu debatovali o šesti desítkách opatření a pokračovat budou příští úterý. Dál počítají s tím, že vybraný soubor kroků k ozdravení financí představí do poloviny května. Přestože nechtějí být zatím příliš konkrétní, některé návrhy unikají do médií. Diskutuje se například o zrušení daňového osvobození zaměstnaneckých benefitů či obnovení nemocenského pojištění pro zaměstnance.

Stonjeková: Vláda neumí komunikovat. Rakušan zmiňuje pomoc Ukrajině místo zájmu o Čechy

11. dubna 2023 23:46

Český ministr Vít Rakušan se má zajímat o české občany, a ne v první řadě mluvit o ukrajinských, zkritizovala šéfa Starostů komentátorka Karolina Stonjeková. Podle ní Fialův kabinet nezvládá komunikaci směrem k veřejnosti. Šéfredaktor webu Echo 24 Dalibor Balšínek ale jasně řekl, že vláda v otázce uprchlíků ze země zasažené válkou jednala jednoznačně ve prospěch tuzemska. Reagovali tak na slova poslankyně Karly Maříkové (SPD), která v Partii PLUS koalici zkritizovala. Takové výroky označil bývalý šéf lidovců Marek Výborný za populismus.

Maříková: Ukrajincům se pomáhá hned, na rozdíl od Čechů. Zlovolný populismus, reagoval Výborný

9. dubna 2023 18:25

Česká vláda se nestará o Čechy, ale jakmile jde o Ukrajince, tak pomoc přichází rychle. Ve vysílání Partie PLUS to prohlásila poslankyně Karla Maříková (SPD). Vládě premiéra Petra Fialy (ODS) také vyčetla, že například neregulovala ceny základních potravin a za nedostatečné pokládá i řešení s energiemi. Za její slova ji zkritizoval šéf poslanců KDU-ČSL Marek Výborný, který výroky Maříkové označil za zlovolné a populistické myšlenky.

Fronty, křik a potyčky na úřadech práce. Vyměňte znovu ředitele, vyzývá opozice Jurečku

4. dubna 2023 22:15

Fronty na úřadech práce a třeba v pondělí i křik a potyčky mezi klienty v Praze. Přetrvávající problémy už zvedají ze židle i sněmovní opozici. Poslanci chtějí situaci řešit příští týden na výboru pro sociální politiku. Mimo jiné se chtějí ministra práce a sociálních věcí zeptat, jestli není na čase vypsat nové výběrové řízení na generálního ředitele Úřadu práce.

Dotknou se škrty i školství? Trnem je inkluze a tisíce nových asistentů pedagogů

28. března 2023 05:42

Úspory by se v budoucnu nemusely vyhnout ani oblasti školství. Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS) připomněl, že do vzdělávání proudí po důchodech a zdravotnictví největší objem peněz. Podle něj by se mělo zhodnotit, zda inkluzivní vzdělávání plní své cíle a zda je počet nabraných asistentů pedagogů odpovídající.