CNN Prima News Marek Výborný

Marek Výborný

Výpis příspěvků ke štítku „Marek Výborný“

Kauza údajného znásilnění: Zaplatil mi 21 tisíc, tvrdí masér o poslanci. Výpovědi ale nesedí

6. ledna 2023 21:47

Masáže bolavého krku a zad měly poslance KDU-ČSL vyjít na „standardních“ 21 tisíc. Webu Blesk.cz to sdělil masér, jenž tvrdí, že jej politik na druhé schůzi znásilnil. Obvinění však poslanec razantně odmítá, stejně jako jeho kolegové z klubu. Ti poukazují na to, že 39letý muž, jehož měl politik vyhledat na stránce Amatéři.cz, trpí schizofrenií, na níž odmítá brát léky. Některé jeho výpovědi navíc nesedí. Jedná se například o údajné nahánění kolem stolu či datum schůzky.

Zakázat ohňostroje po celém Česku? Lidem dělají radost, šiřme radši osvětu, zní ze Sněmovny

29. prosince 2022 07:27

Ohňostroje po celém Česku zakázat ani omezit nechceme, shodují se poslanci napříč politickým spektrem. CNN Prima NEWS řekli, že je lepší ponechat stanovení pravidel na samosprávách. Lidem pyrotechnika prý dělá radost a radši by měli šířit osvětu. Reagovali tak na doporučení vědců z Akademie věd České republiky (AV ČR), kteří volají po zákazu nebo omezení. Ohňostroje podle nich vypouštějí do ovzduší řadu vysoce toxických látek nebezpečných pro člověka i pro životní prostředí.

Sněmovna schválila rozpočet se schodkem 295 miliard. Poslanci přidali peníze školství

30. listopadu 2022 17:00

Sněmovna ve středu hlasy poslanců vládní koalice schválila státní rozpočet na příští rok. Jeho schodek má klesnout na 295 miliard korun proti letošnímu schválenému schodku 375 miliard korun. Poslanci při hlasování o pozměňovacích návrzích schválili pouze koaliční návrhy na přesun peněz v celkovém objemu zhruba dvou miliard korun. Mimo jiné přidali 1,1 miliardy korun do školství na platy asistentů pedagogů. Opozice se svými návrhy změn v rozpočtu neuspěla.

Slib nezvyšovat daně v ohrožení? Vláda podle Jurečky chystá změny v programovém prohlášení

5. listopadu 2022 19:15

Současná vláda šla do voleb s tím, že nebude zvyšovat daně. Několikrát to v poslední době zopakoval i premiér Petr Fiala (ODS). Jde o významný slib koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), který by se ale podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) mohl rozplynout se změnou programového prohlášení vlády. Tu má kabinet připravit už v prvním kvartále příštího roku.

Putin v pytli na mrtvoly rozhádal politiky. David to za své výroky schytal od Výborného

29. října 2022 11:25

Ministerstvo vnitra v pátek ze své budovy vyvěsilo instalaci, na které je mezi českou a ukrajinskou vlajkou Putinova podobizna ve vaku na mrtvoly. To v pořadu 360° na CNN Prima NEWS komentoval europoslanec Ivan David (SPD), podle kterého jde o samotný vrchol nevkusu. Jeho pohled na věc nesdílí poslankyně Věra Kovářová (STAN), podle které platí, že na hrubý pytel má přijít také hrubá záplata. Člověk, který napadl svrchovaný stát, kde vraždí ženy a děti, si prý nic jiného nezaslouží.

Lídři pětikoalice kritizují pražské Piráty. Napínají strunu, nerozumím jim, říká Výborný

29. října 2022 09:34

Podoba nového vedení Prahy je stále v nedohlednu. Vyjednávání drhnou a napjatá atmosféra mezi pražskými politiky houstne. Situace na magistrátu dopadá i na nejvyšší vládní úroveň. Někteří lídři pětikoalice nechápou kroky pražských Pirátů. Ti se totiž za každou cenu snaží do vedení města protlačit i uskupení Praha sobě Jana Čižinského.

Spory o windfall tax pokračují. Piráti dotlačili koalici k dalšímu jednání, skončí zmatky?

22. října 2022 15:20

Spory ve vládní pětikoalici o windfall tax pokračují. Zástupci ODS, STAN, KDU-ČSL, TOP 09 a Pirátů se v úterý dopoledne znovu sejdou k jednání, potvrdil v sobotu webu CNN Prima NEWS předseda poslaneckého klubu lidovců Marek Výborný. Podle něj by se špičky stran měly shodnout na pozměňovacím návrhu, který by v úterý odpoledne měli projednat poslanci ve Sněmovně. Skončí tím zmatky posledních dnů?

Kampaň na demonstraci? Hanba by mě fackovala, tvrdil Středula. I tak se tam sbíraly podpisy

9. října 2022 05:21

Demonstrace nebude součástí prezidentské kampaně, tvrdil před sobotními protesty předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. I tak se ale na Václavském náměstí sbíraly podpisy na jeho kandidaturu. Štáb CNN Prima NEWS zaznamenal dobrovolníky s petičními archy, které posléze i konfrontoval. Středula uvedl, že podpisy sbírali dobrovolníci z jejich vlastní vůle. „Co udělali jiní lidé, to neovlivním. Objevil se tu i jiný kandidát, který měl mezi demonstranty stánek,“ bránil se odborový předák.

Výborný k odborářům: Nejste schopni jednat. Sprostá podpásovka neschopné vlády, zuřil Dufek

7. října 2022 22:35

Na odbory svolané demonstraci budou lidé v sobotu na Václavském náměstí požadovat regulaci cen takřka všeho a také zvýšení minimální mzdy. Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný ale tvrdí, že demonstrací se nic nevyřeší. Minimální mzdu nejsou podle něj odbory schopny dořešit se zaměstnanci. Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS označil za sprostou podpásovku neschopné vlády.