reklama
CNN Prima News Marek Výborný

Marek Výborný

Výpis příspěvků ke štítku „Marek Výborný“

Flegr: Za dokončené očkování bych každému Čechovi staršímu 65 let dal 15 tisíc korun

21. prosince 2021 14:19

Evoluční biolog Jaroslav Flegr a imunolog Václav Hořejší hodnotili ve vysílání CNN Prima NEWS výrok poslance Marka Výborného (KDU-ČSL). Ten v rozhovoru pro web Seznam Zprávy zmínil myšlenku, že by si lidé, kteří nejsou očkovaní proti covidu, měli v případě hospitalizace hradit zdravotní péči ze svého. Podle Flegra by se vláda měla naopak uchýlit k výraznému pozitivnímu přesvědčování a starší část populace k vakcinaci podobně jako na Slovensku motivovat finančně.

Juchelka vyčítá nové vládě konec nouzového stavu. Žijeme ve svobodné zemi, říká Výborný

19. prosince 2021 14:25

Nová vláda hlásá, že bude poslouchat odborníky, ale nevyslyší jejich volání po pokračování nouzového stavu. Kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) to v Partii Terezie Tománkové vyčetl poslanec Aleš Juchelka (za ANO). Ve vysílání CNN Prima NEWS na jeho slova zareagoval šéf poslanců KDU-ČSL Marek Výborný. Ten označil nouzový stav za symbol a dodal, že žijeme ve svobodné zemi.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Velká politická diskuse Výborného, Fialy, Polčáka i Juchelky

17. prosince 2021 14:44

Moc předaná. Nastupuje vláda pětikoalice. Mimořádná prodloužená Partie Terezie Tománkové nabídne rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Petrem Fialou. A jak bude vypadat slibovaná změna? Duel ministra zdravotnictví z TOP 09 Vlastimila Válka a předsedy Hnutí SPD Tomio Okamury. Partii Terezie Tománkové můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Foldyna: Okamura dal Fialovi slovně na holou. Nová vláda jen kritizuje, na lidi kašle

15. prosince 2021 23:34

Poslanec Jaroslav Foldyna se ostře pustil do poslanců z koalic Spolu a PirSTAN za to, že odmítli zařazení návrhů zákonů o zavedení nulové DPH na energie do programu středeční mimořádné schůze Sněmovny. „Pětikoalice nepředstavila nic a těší se na Vánoce. Vzkázala lidem, že odchází na dovolenou a děj se vůle Ježíšova,“ řekl Foldyna v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Šéf poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný označil středeční chování poslanců z ANO a SPD ve Sněmovně za populismus a demagogii.

Pětikoalice odbývá dotazy na schůzku Fialy s Mynářem: Museli připravit jmenování vlády

14. prosince 2021 14:05

I když v minulosti politici pětikoalice kritizovali okolí prezidenta Miloše Zemana, neohlášená schůzka premiéra Petra Fialy (ODS) s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem jim nevadí. Na otázky novinářů odpovídali šéfové poslaneckých klubů stroze. Fiala se s Mynářem prý domlouval na pátečním jmenování vlády. Zajímavé však je, že tou dobou ještě Fiala s jistotou nemohl vědět, jestli ke jmenování kabinetu v pátek opravdu dojde.

Sněmovna obnovila bonus pro lidi v karanténě. Ošetřovné budou dostávat i příbuzní

1. prosince 2021 17:01

Poslanci ve středu opět schválili takzvanou izolačku. Lidé v karanténě budou dostávat bonus 370 korun k příspěvku k nemocenské,. Sněmovna také obnovila krizové ošetřovné a odhlasovala, že za děti do 10 let by mohli pobírat ošetřovné i příbuzní. Poslanci ve středu schválili i kompenzační bonus pro podnikatele, společníky malých firem a osoby pracující na dohodu. Umožnili souběh s dalšími podporami.

Zeman kvůli covidu ruší program. Jmenování Fialy premiérem se může výrazně protáhnout

25. listopadu 2021 21:52

Prezident Miloš Zeman byl ve čtvrtek večer kvůli nákaze koronavirem převezen zpátky do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), kterou teprve o pár hodin dříve opustil po více než měsíční hospitalizaci. Kvůli infekci nyní ruší veškerý program. Již v pátek měl přitom novým premiérem jmenovat předsedu ODS a lídra koalice Spolu Petra Fialu.

PŘEHLEDNĚ: Hrozí další lockdown. Jaká opatření jsou podle odborníků ve hře?

9. listopadu 2021 23:50

Počet hospitalizovaných pacientů v souvislosti s onemocněním COVID-19 v Česku stále narůstá. Vláda ve středu přistoupí k dalším restrikcím. Mnozí se tak obávají dalšího lockdownu. Otázkou ale je, jestli by se podobal těm předchozím ze druhé či třetí vlny. Vláda s opozicí se totiž shodují v tom, že se za žádnou cenu nebudou zavírat školy. Čím dál častěji se také hovoří o takzvaném lockdownu pro neočkované. Redakce CNN Prima NEWS si pro vás připravila přehled, jak na situaci nahlížejí čeští odborníci.

Milostivé léto mohou využít i dlužníci VZP. Zaplatí jen původní dluh a poplatek

8. listopadu 2021 13:56

Zbavit se dluhů v takzvaném milostivém létě mohou i dlužníci Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Když do 28. ledna splatí původní dlužnou částku a uhradí 908 korun exekutorovi, penále se jim odpustí. Na tiskové konferenci to v pondělí oznámil ředitel VZP Zdeněk Kabátek. Největší zdravotní pojišťovna sklízela kritiku za to, že by se u ní v tříměsíční oddlužovací akci mělo dál penále vymáhat. Podle Kabátka pojišťovně dluží 231 tisíc lidí. Původní dlužná částka činí 13 miliard korun a penále dalších 16 miliard.

Rozepře Pirátů a Starostů nesmí ohrozit koalici. Něco jsme voličům slíbili, říká Výborný

3. listopadu 2021 15:42

Úterní jednání pětikoalice proběhlo bez větších problémů, přestože trvalo zhruba 13 hodin. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl předseda Poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný. Vrásky mu však dělají spory mezi Piráty a Starosty. „Přál bych si, aby i oni vnímali to, že nemohou svými vnitřními rozpory ohrozit koaliční projekt změny. Tedy to, co jsme občanům po volbách slíbili,“ zdůraznil.

reklama