CNN Prima News Marek Výborný

Marek Výborný

Výpis příspěvků ke štítku „Marek Výborný“

Zemědělci ustoupili od plánované demonstrace. Místo toho chtějí jednat s vládou

Plánovaná demonstrace Zemědělského svazu ČR (ZS ČR) v Praze 4. června nebude. Místo protestu dal přednost jednání s vládou. Informoval o tom předseda svazu Martin Pýcha. Pokud však jednání nepřinesou jasné výsledky, jsou zemědělci připraveni svolat další masivní protesty. Další rozhovory s vládními představiteli chce i Agrární komora ČR, její prezident Jan Doležal ale řekl, že jsou nadále v protestní pohotovosti a čekají na výsledky jednání. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) vítá rozhodnutí vrátit se k jednacímu stolu.

Každá podpora má své limity, vzkázal farmářům Výborný. Čeká je ještě horší rok než loni?

Loni se náš zisk propadl o 45 procent, letos to bude asi ještě horší, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS prezident Agrární komory Jan Doležal. Šéf zemědělců také z toho důvodu ve středu vyjednával s členy vlády o podpoře sektoru. Jeden z účastníků setkání, ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL), však na CNN Prima NEWS uvedl, že každá podpora má své limity.

Výborný kritizuje antimonopolní úřad kvůli neefektivitě. Nebezpečné diktování, řekl Prouza

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) dál kritizuje antimonopolní úřad. Podle něj pracuje pomalu a není efektivní. Řekl to v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Také ujistil, že nehrozí další prudké zdražování potravin. Dubnové zrychlení inflace je podle něj drobný výkyv, ze kterého nelze nic usuzovat. Ekonomka Jana Matesová ve vysílání CNN Prima NEWS konstatovala, že nejlepší obranou proti vysokému zdražování je zboží nekupovat.

V květnu traktory Prahu blokovat nebudou. Zemědělci odvolali protest, termín posunuli

Aktualizováno

Čeští zemědělci odložili protest, který se měl konat příští týden ve středu v Praze. Chtějí tak uklidnit situaci a snížit riziko, že by se při protestu mohlo něco stát, řekl v pátek prezident Agrární komory (AK ČR) Jan Doležal. Vedení Zemědělského svazu ČR (ZS) se rozhodlo protest přesunout na 4. června. Odklad zdůvodnilo rozjitřenou atmosférou po pokusu o atentát na slovenského premiéra Roberta Fica. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) rozhodnutí odvolat středeční protest ocenil, považuje ho za logické a odpovědné.

Výborný se státním srovnávačem cen potravin narazil. Řetězce mu odmítly poskytovat data

Snaha ministra zemědělství o vznik státního srovnávače cen potravin ztroskotala. Marek Výborný (KDU-ČSL) narazil u obchodů, které mu odmítly dodávat potřebná data. Podle některých ekonomů český spotřebitel o nic nepřišel, podle jiných je však škoda, že podobný srovnávač neexistuje. Aplikace mohla vyvíjet na supermarkety soustavný tlak, který by jim bránil ve zdražování.

Praha zažije další protest zemědělců 22. května. Budou masivní, slibuje šéf Agrární komory

Další zemědělské protesty budou ve středu 22. května v Praze. V pátek o tom rozhodli zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíše ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.

Zdraží jablka kvůli zmrzlé úrodě? Ve hře jsou i jiné scénáře, krize odhalila nečekaný problém

Sadaři mají letos zkrátka smůlu. Počasí jako na houpačce jim zničilo úrodu a nyní volají o pomoc, záchranné lano jim chce hodit ministerstvo zemědělství. Jak ale problémy na domácí půdě ovlivní cenu ovoce v obchodech? Hrozí zdražení jablek či jiných domácích plodin? Podle expertů, které oslovila redakce CNN Prima NEWS, jsou ve hře i jiné scénáře, jak domácí trh zareaguje na ovocnou krizi. Tato situace navíc podtrhla další nečekaný problém, který se týká způsobu podnikání tuzemských zemědělců.

Havlíček: Důchodová reforma odrbe penzisty. ANO neposlalo ani čárku, oponuje Jurečka

Vláda bude šetřit tak, že odrbe důchodce. Předložila paskvil. Tak místopředseda ANO Karel Havlíček okomentoval důchodovou reformu, jejíž obsah v úterý schválil kabinet premiéra Petra Fialy (ODS). Členové pětikoalice i někteří ekonomové považují změny včetně navyšování důchodového věku nad 65 let za nezbytné. Hnutí ANO mohlo mít připomínky, neposlali ani čárku, poznamenal ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Mráz zdevastoval úrodu ovocnářů. Extrémy se budou opakovat, varuje klimatolog

Mrazy v Čechách zničily veškerou úrodu ovoce, na Moravě pak asi polovinu, popsal rozsah škod Roman Chaloupka z Ovocnářské unie s tím, že ušlá částka se rovná minimálně miliardě korun. Pokud by se podle jeho slov ovoce ale dostalo na pulty, tak by se dokonce pohybovala kolem dvou miliard. V příštích letech ale může být ještě hůř. Bioklimatolog Martin Možný varoval, že na podobné výkyvy klimatu se budeme muset připravit i v budoucnu. Oba experti se k dopadům mrazů na ovocné plodiny vyjádřili ve vysílání CNN Prima NEWS.

Kalousek si střílí z lidovců i ovocnářů: Právě jsem se vrátil z mé ananasové plantáže. Vše zmrzlo

Právě jsem se vrátil z prohlídky mých plantáží ananasu. Všechno zmrzlo, ale Marek Výborný mi z vašich peněz jistě pomůže, rýpl si exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) do ovocnářů i ministra zemědělství za KDU-ČSL. Komentoval tak současnou frustraci sadařů, kterým výkyvy teplot ničí v masivní míře úrodu. Resort Výborného slíbil, že spustí program pro pomoc pěstitelům ovoce, což se Kalouskovi nelíbí. „Opravdu se s nimi máme finančně podílet na jejich ztrátě?“ napsal na sociální síti X. Výborný na jeho slova zatím nereagoval.