CNN Prima News Markéta Vaňková

Markéta Vaňková

Výpis příspěvků ke štítku „Markéta Vaňková“

Family Business Week: Rodinné firmy hrají naprosto klíčovou roli v naší i zahraniční ekonomice

Obecně platí, že rodinné firmy jsou základem každé rozvinuté ekonomiky, kde tvoří zhruba 70 až 80 procent hrubého domácího produktu. V České republice rodinné podniky zaměstnávají téměř 2 miliony lidí, což je zhruba polovina pracovního trhu. Právě na druhém regionálním setkání, které bylo opět zorganizováno platformou Family Business Week, to řekl její zakladatel a poradce rodinných firem, David Krajíček. Hlavním tématem byl tentokrát externí management v rodinných firmách. Jak těžké to je, přenechat řízení společnosti externímu managementu? Nejenom o tom diskutovalo na několik desítek rodinných firem, které mezi sebou, mimo jiné, sdíleli také své dosavadní zkušenosti a zajímavá doporučení. Druhé letošní setkání v rámci série FBW Regiony 2024, proběhlo tentokrát v Brně – a to přímo v showroomu a muzeu veteránů značky BMW. Firma Renocar byla totiž hostitelem a partnerem této akce.

Bílý prášek na fotce brněnské primátorky Vaňkové nevadí. Podle policie nešlo o trestný čin

Policie v souvislosti s fotografií ze sociálních sítí, na které jsou zachyceni primátorka Brna Markéta Vaňková a její náměstek Robert Kerndl (oba ODS) s bílým práškem, neodhalila trestný čin. Věc takzvaně uloží, informoval v úterý mluvčí Pavel Šváb. Fotografie začala po sociálních sítích kolovat v létě. Kromě policie se věcí o prázdninách zabývaly i koaliční strany, Vaňkovou tehdy podpořily.

KOMENTÁŘ: Hořkých milion chvilek pokrytectví ministra Blažka

Milion chvilek pro demokracii se po dlouhé odmlce opět zjevil na scéně. Pár stovek samozvaných Lotů vyčinilo ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi. Dovolil si posedět v restauraci s občanem Martinem Nejedlým – v minulosti poradcem prezidenta Zemana. Blažek se musel notně podivit, že když mu tolik věcí prošlo dříve, tentokrát ho bojovníci morálního kýče nenechají ani nic říct. A to mezi ně čacky přišel.

Fiala potrestal ministra Blažka „žlutou kartou“. Vyjádřil se i k bytové kauze Vaňkové

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek podle premiéra Petra Fialy (oba ODS) dostal kvůli setkání s lobbistou Martinem Nejedlým od vedení strany žlutou kartu a ví, co toto vyjádření ve sportovní terminologii pro něj znamená. Premiér novinářům po jednání kabinetu řekl, že mimo jiné přihlédl k dobrému hodnocení Blažkovy práce v čele ministerstva spravedlnosti. Hovořil i o kauze kolem brněnské ODS.

Vaňková měla využít bílé koně k získání bytu od města. Horší než kauza s práškem, míní Nacher

Podle kriminalistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v kauze přidělování nebytových prostor v Brně figuruje i primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Upozornil na to web Seznam Zprávy. V dokumentu, v němž sdělují obvinění dvěma podezřelým, policie uvádí, že prostory v domě v ulici Hlinky měly původně sloužit k vybudování bydlení pro Vaňkovou a že její příbuzní sehráli roli bílých koní. Podle opozičních politiků se jedná o závažnější kauzu, než byla fotografie s bílým práškem.

V Brně sněží, v Praze prší, rýpnula si Konečná do kauz ODS. Benda ji pak sepsul ve studiu

Vláda chodí od jedné kauzy ke druhé a je to směšné, rozčílila se komunistická europoslankyně Kateřina Konečná v Partii Terezie Tománkové. Reputační škraloupy občanských demokratů okomentovala bonmotem, že „v Brně sněží, v Praze prší“. Odkazovala tím na kokainovou kauzu brněnské primátorky Markéty Vaňkové a setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka s kontroverzním exporadcem Martinem Nejedlým. Na její slova reagoval šéf poslanců ODS Marek Benda, který připomněl, jak Konečná „strašila“ veřejnost na demonstracích. „Vykládala jste, že lidé zmrznou a nebude plyn. Stalo se něco zásadního?“ ptal se jí ve vysílání CNN Prima NEWS.

Když politici v prestiži soutěží s uklízečkami. Jakou roli mají zákonodárci ve společnosti?

Politici se opakovaně v průzkumech popularity profesí umisťují na nejnižších příčkách. Co do prestiže povolání, tak soutěží s uklízečkami. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Valeš. Připomněl, že z průzkumů amerických psychiatrů vyplývá, že politika často přitahuje psychicky narušené lidi. Že společnost k zákonodárcům nevzhlíží s obdivem, potvrzuje i politolog Jan Kubáček. Aktuální situace je podle něj tristní – mnozí politici podlehli pocitu nedotknutelnosti, mají navíc dojem, že peprné výrazy pomáhají jejich medializaci. Zdůraznil však, že samozřejmě existují i výjimky, kterým je třeba vzdát čest.

Tvrdé drogy jako znak luxusu i pocit moci. Experti promluvili o narkotikách v politice

Neexistuje snad země, která by u svých politiků nezažila drogovou kauzu. Proč k tvrdým návykovým látkám inklinují? Je to rychlý únik z každodenního provozu, ale také znak luxusu. Drahé drogy jsou pro ně dokladem, že jsou mocní. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jan Kubáček. Podle jeho kolegy Lukáše Valeše jde u uživatelů drog také o otázku výkonnosti. Připomněl, že se návykové látky ve velkém užívají nejen v českém prostředí, a připomněl kauzu v Evropském parlamentu spojenou s rozbory odpadních vod.

Polívkovo divadlo a kino v Brně končí. Sály nejsou bezpečné, objekt má špatnou statiku

Brněnské Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala musejí ukončit působení v dosavadním sídle. Statici našli další závady, sály nelze bezpečně využívat, oznámilo vedení města v tiskové zprávě. Dosud provozovatelé divadla i kina počítali s tím, že se na podzimní měsíce alespoň dočasně do sálů vrátí. Vyjádření obou institucí se zjišťuje.

Nacher ke kauze Vaňková: Všichni řeší drogy. Ale že se tu chlastá první liga, nikomu nevadí

Řešíme možný kokain u politiků, ale že se v Česku „chlastá první liga“, lidem příliš nevadí. Ve vysílání Partie PLUS na CNN Prima NEWS to prohlásil poslanec Patrik Nacher (za ANO). Podle něj se konzumace alkoholu u Čechů podceňuje. Ke kauze brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) s údajným kokainem uvedl, že kdyby něco podobného udělal politik za hnutí ANO, tak by nastal „hukot“. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) komentoval, že k tvrdým drogám nemá toleranci.