reklama
CNN Prima News Markéta Vaňková

Markéta Vaňková

Výpis příspěvků ke štítku „Markéta Vaňková“

Brno podpořilo největší esportové turnaje v Česku. Hrozil přesun, vysvětlila primátorka

23. října 2021 10:59

Největší české esportové turnaje Vodafone MČR v počítačových hrách a Samsung MČR v mobilních hrách jsou s Brnem již neodmyslitelně spojeny. Finále obou z nich se od roku 2015 pravidelně odehrávají právě tam. V letošním roce však soutěže poprvé proběhnou za podpory statutárního města Brna, což schválili brněnští zastupitelé v čele s primátorkou Markétou Vaňkovou (ODS).

Je to jisté. Brno bude příští rok bez prestižní MotoGP, rozhodlo zastupitelstvo

8. prosince 2020 15:27

Hotovo, tečka. Mistrovství světa silničních motocyklů příští rok v létě nezavítá do České republiky. Aby brněnský Masarykův okruh byl jednou ze zastávek seriálu MotoGP, bylo by podle promotérské společnosti Dorna potřeba opravit trať. Jenže volných 100 milionů korun nemá k dispozici ani Jihomoravský kraj, ani město. A stát finanční pomoc nepřislíbil. Proto v úterý zastupitelé Brna rozhodli o tom, že se Grand Prix neuskuteční.

Brněnský řidič odmítl řídit autobus s plakátem SPD, vadila mu slova o inkluzi

1. září 2020 21:24

Řidič brněnské MHD Josef Prokeš tamnímu dopravnímu podniku sdělil, že odmítá jezdit busem s předvolebním plakátem hnutí SPD Tomia Okamury. Je na něm totiž text zaměřený proti inkluzi, tedy začleňování všech dětí do běžných škol, a řidič sám má postižené děti, kterým inkluze pomáhá. O případu informoval řidič na svém facebookovém profilu.

Policie znovu zasahuje na radnici městské části Brno-střed. Byla tam i loni

10. srpna 2020 10:42
Aktualizováno

Policie zasahuje na radnici městské části Brno-střed. Informaci Hospodářských novin potvrdila mluvčí Brna-středu Kateřina Dobešová. Podle ní ale nelze sdělovat bližší informace. Radnice má vyvěšené upozornění, že je zavřený odbor investiční, ekonomický, bytový a správa nemovitostí. Policie zasahovala na radnici už loni v březnu kvůli možné korupci. Ve vazbě skončil mimo jiné tehdejší radní a bývalý místostarosta Jiří Švachula (dříve ANO).

reklama