CNN Prima News Markéta Vaňková

Markéta Vaňková

Výpis příspěvků ke štítku „Markéta Vaňková“

KOMENTÁŘ: Hořkých milion chvilek pokrytectví ministra Blažka

Milion chvilek pro demokracii se po dlouhé odmlce opět zjevil na scéně. Pár stovek samozvaných Lotů vyčinilo ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi. Dovolil si posedět v restauraci s občanem Martinem Nejedlým – v minulosti poradcem prezidenta Zemana. Blažek se musel notně podivit, že když mu tolik věcí prošlo dříve, tentokrát ho bojovníci morálního kýče nenechají ani nic říct. A to mezi ně čacky přišel.

Fiala potrestal ministra Blažka „žlutou kartou“. Vyjádřil se i k bytové kauze Vaňkové

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek podle premiéra Petra Fialy (oba ODS) dostal kvůli setkání s lobbistou Martinem Nejedlým od vedení strany žlutou kartu a ví, co toto vyjádření ve sportovní terminologii pro něj znamená. Premiér novinářům po jednání kabinetu řekl, že mimo jiné přihlédl k dobrému hodnocení Blažkovy práce v čele ministerstva spravedlnosti. Hovořil i o kauze kolem brněnské ODS.

Vaňková měla využít bílé koně k získání bytu od města. Horší než kauza s práškem, míní Nacher

Podle kriminalistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v kauze přidělování nebytových prostor v Brně figuruje i primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Upozornil na to web Seznam Zprávy. V dokumentu, v němž sdělují obvinění dvěma podezřelým, policie uvádí, že prostory v domě v ulici Hlinky měly původně sloužit k vybudování bydlení pro Vaňkovou a že její příbuzní sehráli roli bílých koní. Podle opozičních politiků se jedná o závažnější kauzu, než byla fotografie s bílým práškem.

V Brně sněží, v Praze prší, rýpnula si Konečná do kauz ODS. Benda ji pak sepsul ve studiu

Vláda chodí od jedné kauzy ke druhé a je to směšné, rozčílila se komunistická europoslankyně Kateřina Konečná v Partii Terezie Tománkové. Reputační škraloupy občanských demokratů okomentovala bonmotem, že „v Brně sněží, v Praze prší“. Odkazovala tím na kokainovou kauzu brněnské primátorky Markéty Vaňkové a setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka s kontroverzním exporadcem Martinem Nejedlým. Na její slova reagoval šéf poslanců ODS Marek Benda, který připomněl, jak Konečná „strašila“ veřejnost na demonstracích. „Vykládala jste, že lidé zmrznou a nebude plyn. Stalo se něco zásadního?“ ptal se jí ve vysílání CNN Prima NEWS.

Když politici v prestiži soutěží s uklízečkami. Jakou roli mají zákonodárci ve společnosti?

Politici se opakovaně v průzkumech popularity profesí umisťují na nejnižších příčkách. Co do prestiže povolání, tak soutěží s uklízečkami. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Valeš. Připomněl, že z průzkumů amerických psychiatrů vyplývá, že politika často přitahuje psychicky narušené lidi. Že společnost k zákonodárcům nevzhlíží s obdivem, potvrzuje i politolog Jan Kubáček. Aktuální situace je podle něj tristní – mnozí politici podlehli pocitu nedotknutelnosti, mají navíc dojem, že peprné výrazy pomáhají jejich medializaci. Zdůraznil však, že samozřejmě existují i výjimky, kterým je třeba vzdát čest.

Tvrdé drogy jako znak luxusu i pocit moci. Experti promluvili o narkotikách v politice

Neexistuje snad země, která by u svých politiků nezažila drogovou kauzu. Proč k tvrdým návykovým látkám inklinují? Je to rychlý únik z každodenního provozu, ale také znak luxusu. Drahé drogy jsou pro ně dokladem, že jsou mocní. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jan Kubáček. Podle jeho kolegy Lukáše Valeše jde u uživatelů drog také o otázku výkonnosti. Připomněl, že se návykové látky ve velkém užívají nejen v českém prostředí, a připomněl kauzu v Evropském parlamentu spojenou s rozbory odpadních vod.

Polívkovo divadlo a kino v Brně končí. Sály nejsou bezpečné, objekt má špatnou statiku

Brněnské Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala musejí ukončit působení v dosavadním sídle. Statici našli další závady, sály nelze bezpečně využívat, oznámilo vedení města v tiskové zprávě. Dosud provozovatelé divadla i kina počítali s tím, že se na podzimní měsíce alespoň dočasně do sálů vrátí. Vyjádření obou institucí se zjišťuje.

Nacher ke kauze Vaňková: Všichni řeší drogy. Ale že se tu chlastá první liga, nikomu nevadí

Řešíme možný kokain u politiků, ale že se v Česku „chlastá první liga“, lidem příliš nevadí. Ve vysílání Partie PLUS na CNN Prima NEWS to prohlásil poslanec Patrik Nacher (za ANO). Podle něj se konzumace alkoholu u Čechů podceňuje. Ke kauze brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) s údajným kokainem uvedl, že kdyby něco podobného udělal politik za hnutí ANO, tak by nastal „hukot“. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) komentoval, že k tvrdým drogám nemá toleranci.

GLOSA: Bude příští ústavní soudce prezident jmenovat s lajnou koksu na zrcátku?

Úvodní snímek pochází z 8. srpna. Prezident Petr Pavel jmenoval soudkyni Ústavního soudu Veroniku Křesťanovou. Slavnostní akt doprovázely sklenky alkoholu. V Česku se bez alkoholu neobejde žádná oficiální akce. Bude to tak i v dalších letech? Nebo nastane doba, kdy bude legalizovaný třeba kokain a ústavní soudci dostanou možnost se na oficiální akci posilnit šňupáním?

Novotný smazal tweet o kauze v Brně a ODS. Špatně by mě pochopili, lekl se později

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný vzal zpátečku poté, co popíchnul vlastní stranu ODS. Zlobivé dítě občanských demokratů totiž uvedlo, že po kauze brněnské primátorky Markéty Vaňkové si může dělat, co chce. Pro CNN Prima NEWS Novotný později řekl, že jeho slova by v souvislosti s kokainovou aférou mohla být špatně pochopena. Tweet proto raději smazal.