CNN Prima News masový vrah

masový vrah

Výpis příspěvků ke štítku „masový vrah“

Čím krutější, tím více fascinující: Expert líčí důvody, které lidi táhnou k tragédiím

Natáčet si nejrůznější tragédie a se zaujetím sledovat lidské pohromy? Lidi neštěstí obecně přitahuje. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl psychiatr Cyril Höschl. Není proto překvapením, že masakr na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) veřejnost tolik zajímá. Dobrat se odpovědi na otázku, proč mladík střelnou zbraní usmrtil čtrnáct nevinných a další desítky zranil, by podle psychologa Jana Kulhánka společnosti prospělo.

Rakušan: Vrah z fakulty byl pro policisty noční můrou. Ptát se na něj sousedů je zbytečné

Zjišťovat v okolí obydlí střelce detaily z jeho života a ptát se sousedů, jaký byl, je úplně zbytečné. Taková práce nemá společenský přínos, řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). V rozhovoru pro web Novinky.cz zdůraznil, že jestli něco masoví vrazi chtějí, tak posmrtnou glorifikaci. Ocenil ale práci médií při šíření informací o psychosociální pomoci a vyvracení dezinformací. Nastínil také chystané změny, které se mají týkat obchodníků se zbraněmi. Podezřelé nákupy mají nahlašovat již povinně.

Klíčová indicie, která spojila Klánovice s vrahem z fakulty: Hlavní důkaz ležel ve zbrani

Kriminalistická balistika je jeden z nejspolehlivějších způsobů, jak spárovat vražednou zbraň se střelivem z místa činu. Právě potvrdila spojitost mezi dvojnásobnou vraždou v Klánovickém lese a čtvrteční tragédií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde vinou střelce přišlo o život 14 lidí. Policisté v pátek dopoledne potvrdili, že probíhají balistické testy, později odpoledne už přišly výsledky. „Víme, jaký je to typ zbraně. Víme, co potřebujeme porovnat,“ řekl šéf pražských kriminalistů Aleš Strach.

Z tísně zastřelil rodiče a bratra. Kdyby se táta otočil, nezmáčkl bych to, tvrdí Širůček

Dodneška nevím, proč jsem volil takové řešení. Když pak u soudu zaznělo ‚doživotí‘, bylo mi všechno úplně fuk. Tak se k téměř 20 let starému případu, který zaskočil i zkušené jihočeské kriminalisty, vrací v paměti sám Miloslav Širůček. Jako pětadvacetiletý mladík po rodinných neshodách vzal revolver a zastřelil nejdříve svého bratra, pak otce a nakonec i matku. Po několika dnech, kdy obýval dům s mrtvolami svých nejbližších, se k činu sám přiznal. Otřesný příběh spolu s osobní zpovědí doživotně odsouzeného vraha vám redakce CNN Prima NEWS přináší v rámci pořadu Bez lítosti, který mapuje životy a činy nejobávanějších zločinců u nás.

Masakr přišel jako blesk z čistého nebe. Breivik nenáviděl levici i muslimské migranty

Masakr na norském ostrově Utöya přišel jako blesk z čistého nebe. Masový vrah a pravicový extremista Anders Breivik choval silnou nenávist vůči Sociálně demokratické straně a levici obecně, zároveň se netajil silnou antipatií vůči migrantům. Pro CNN Prima NEWS to už dříve řekl česko-norský novinář Yngvar Brenna. Od tragédie na ostrově Utöya uplynulo 11 let.

Rasista a vrah, objevilo se na soše Edvarda Beneše. Policie pátrá po vandalovi

Na podstavec sochy bývalého československého prezidenta Edvarda Beneše v Praze na Loretánském náměstí někdo sprejem napsal, že byl rasista a masový vrah. Policie o tom informovala na Twitteru, po pachateli pátrá. Podle mluvčího pražských policistů Jana Daňka se nápis na soše objevil nejspíš v noci na čtvrtek. Socha spadá do správy Galerie hlavního města Prahy. Podle vedoucí jejího PR oddělení Michaely Vrchotové nechá galerie nápis odstranit, škoda zatím není vyčíslená.

Na Ďáblickém hřbitově někdo zapálil nacistickému vrahovi K. H. Frankovi svíčku

Bývalý říšský ministr pro Protektorát Čechy a Morava Karl Hermann Frank patří k nejtemnějším postavám českých dějin. Své jméno pro historii spojil například se svou rolí ve vyhlazení obce Lidice, která byla srovnána se zemí 10. června 1942 jako odplata za atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. I přesto se našel kdosi, kdo nacistickému zločinci na hřbitově v pražských Ďáblicích, kde je Frank anonymně pohřben, zapálil svíčku.