reklama

Matka Martiny Kušnírové: Naše děti jsou v hrobě a Kočner se směje

Soud na Slovensku uznal vinným jen jednoho z trojice zbylých obžalovaných v případu předloňské vraždy novináře Jána Kuciaka, při které byla zastřelena i jeho partnerka Martina Kušnírová. Odsouzeným je údajný pomocník vraha Tomáš Szabó. Soud naopak zprostil obžaloby podnikatele Mariana Kočnera, jenž si podle žalobce Kuciakovu vraždu objednal, a také Alenu Zsuzsovou, která byla podle obžaloby zprostředkovatelkou vraždy. Matka Kušnírové se slzami v očích řekla, že spravedlnost na Slovensku ještě nezačala úřadovat a že se odvolají.

reklama

Se slzami v očích matka zavražděné Zlatica Kušnírová sdělila novinářům, že „svým dětem“ slíbila, že až se postaví k hrobu, bude vítězem na Slovensku spravedlnost. Zároveň dodala: „Ale bohužel asi ne. Oni leží v černém hrobě a tady si každý zase dělá co chce.“

Spravedlnost na Slovensku ještě nezačala úřadovat.

„Všechno bylo takové neurčité, jak řekla soudkyně. I tak jsme doufali, že je neosvobodí. Nerozumím rozhodnutí soudu, ale je to špatné. Je vidět, že spravedlnost na Slovensku ještě nezačala úřadovat, že všude je někdo mocný, kdo tahá za nitky. Bohužel my nemáme ani nitky, ani peníze,“ uvedla po odchodu ze soudní místnosti matka Kušnírové.

/ fotografií

Matka zesnulé také doufá, že po odvolání k Nejvyššímu soudu bude všechno jinak. „Na Nejvyšším soudě se lidé vyměnili, tak doufám, že tam teď sedí ti správní. Snad aspoň oni uvidí, jak my trpíme. Naše děti jsou v hrobě a Kočner se směje,“ dodala. Podle ní neměl odsouzený Tomáš Szabó žádný motiv vraždit, proto je prý jasné, že za vším stojí Marian Kočner a další finanční skupiny.

Tušení na straně otce zavražděného

Otec Jána Kuciaka Jozef si byl už od začátku jistý, jak celý soud dopadne. „Ale když hned na začátku začali číst s tím, že se vůbec nezmínila Zsuzsová, bylo jasné, jak to dopadne. Z duše jsem doufal, že se to nakonec obrátí, a nepřestal jsem věřit, že spravedlnost nakonec zvítězí,“ popsal své pocity z procesu.

/ fotografií

Stejně jako matka Kušnírové je přesvědčený, že za vraždou stojí Kočner se Zsuzsovou. „Obhájkyně uvedla ve své závěrečné řeči něco o tom, že jsme asi ztratili soudnost. Ale já ji mohu ujistit, že jsme soudnost neztratili, podle mě ji ona prodala,“ opodstatnil otec bývalého novináře. Peníze jako odškodné také rozhodně nechce, protože jsou podle něj špinavé a nechce s nimi mít nic společného.

Kočnera jsem pořádně nezaregistroval.

Samotného Kočnera prý v soudní síni ani pořádně nezaregistroval, protože podnikatel byl zahleděný sám do sebe. O budoucnosti případu má na rozdíl od Kušnírové značné pochyby. „Nejvyšší soud nemůže rozhodnout jinak, může to vrátit tomuto senátu. Pokud vím, tak Nejvyšší soud může jen vrátit nebo zrušit tento rozsudek,“ dodal s povzdechem otec Jána Kuciaka.

K tématu

Další hlavní zprávy

Ekologie

Biden nařídil návrat USA k pařížské klimatické dohodě, od které odstoupil Trump

Biden nařídil návrat USA k pařížské klimatické dohodě, od které odstoupil Trump

Prezident USA Joe Biden ve středu jen několik hodin po vstupu do funkce nařídil návrat Spojených států k pařížské klimatické dohodě z roku 2015. Z té USA vyvedl bývalý prezident Donald Trump, který ji považoval za ekonomicky nevýhodnou. Biden přijal první den ve funkci také řadu dalších rozhodnutí, jejichž cílem je zvrátit některé ze zásadních kroků předchozí administrativy.

Byznys

Brutální provětrání peněženek, komentuje Prouza povinné kvóty na české potraviny

Brutální provětrání peněženek, komentuje Prouza povinné kvóty na české potraviny

Velké obchody budou zřejmě muset povinně prodávat české potraviny. Už příští rok by měly tvořit 55 procent jejich zboží. V roce 2028 by pak mělo být na pultech až 73 procent domácích potravin. Ve středu o tom rozhodli poslanci. Zákon ale budí řadu nesouhlasných reakcí. Podle prezidenta Svazu průmyslu a obchodu Tomáše Prouzy některé potraviny výrazně podraží. Kvóty navíc nejde reálně splnit.

Vystoupí ABBA na italském festivalu? Šlo by o návrat skoro po 40 letech
Lidé se vyhýbají karanténě. Dejte jim jednorázový peněžní příspěvek, radí státu vědci
reklama
reklama
Greta si nenechala ujít poslední Trumpův den ve funkci. Měj se staříku, vzkázala mu

Donald Trump

Domácí zpravodajství

Roušku, která se sama sterilizuje, pomohla vyvinout česká laborantka Lucie Filipová
Zabarikádoval se v bytě a držel rukojmí. Chtěl mluvit s reportérem CNN Prima NEWS
Respirátory místo roušek? Nemáme je pro všechny, varuje Prymula před Babišovým nápadem
KOMENTÁŘ: Česko na talíři. Když národní socialisté diktují, čím smíme plnit žaludky
Čeští experti po kauze v Norsku varují: Vedlejší účinky vakcíny mohou vést až k úmrtí
Další články
reklama
reklama