reklama

Matka Martiny Kušnírové: Naše děti jsou v hrobě a Kočner se směje

Soud na Slovensku uznal vinným jen jednoho z trojice zbylých obžalovaných v případu předloňské vraždy novináře Jána Kuciaka, při které byla zastřelena i jeho partnerka Martina Kušnírová. Odsouzeným je údajný pomocník vraha Tomáš Szabó. Soud naopak zprostil obžaloby podnikatele Mariana Kočnera, jenž si podle žalobce Kuciakovu vraždu objednal, a také Alenu Zsuzsovou, která byla podle obžaloby zprostředkovatelkou vraždy. Matka Kušnírové se slzami v očích řekla, že spravedlnost na Slovensku ještě nezačala úřadovat a že se odvolají.

reklama

Se slzami v očích matka zavražděné Zlatica Kušnírová sdělila novinářům, že „svým dětem“ slíbila, že až se postaví k hrobu, bude vítězem na Slovensku spravedlnost. Zároveň dodala: „Ale bohužel asi ne. Oni leží v černém hrobě a tady si každý zase dělá co chce.“

Spravedlnost na Slovensku ještě nezačala úřadovat.

„Všechno bylo takové neurčité, jak řekla soudkyně. I tak jsme doufali, že je neosvobodí. Nerozumím rozhodnutí soudu, ale je to špatné. Je vidět, že spravedlnost na Slovensku ještě nezačala úřadovat, že všude je někdo mocný, kdo tahá za nitky. Bohužel my nemáme ani nitky, ani peníze,“ uvedla po odchodu ze soudní místnosti matka Kušnírové.

/ fotografií

Matka zesnulé také doufá, že po odvolání k Nejvyššímu soudu bude všechno jinak. „Na Nejvyšším soudě se lidé vyměnili, tak doufám, že tam teď sedí ti správní. Snad aspoň oni uvidí, jak my trpíme. Naše děti jsou v hrobě a Kočner se směje,“ dodala. Podle ní neměl odsouzený Tomáš Szabó žádný motiv vraždit, proto je prý jasné, že za vším stojí Marian Kočner a další finanční skupiny.

Tušení na straně otce zavražděného

Otec Jána Kuciaka Jozef si byl už od začátku jistý, jak celý soud dopadne. „Ale když hned na začátku začali číst s tím, že se vůbec nezmínila Zsuzsová, bylo jasné, jak to dopadne. Z duše jsem doufal, že se to nakonec obrátí, a nepřestal jsem věřit, že spravedlnost nakonec zvítězí,“ popsal své pocity z procesu.

/ fotografií

Stejně jako matka Kušnírové je přesvědčený, že za vraždou stojí Kočner se Zsuzsovou. „Obhájkyně uvedla ve své závěrečné řeči něco o tom, že jsme asi ztratili soudnost. Ale já ji mohu ujistit, že jsme soudnost neztratili, podle mě ji ona prodala,“ opodstatnil otec bývalého novináře. Peníze jako odškodné také rozhodně nechce, protože jsou podle něj špinavé a nechce s nimi mít nic společného.

Kočnera jsem pořádně nezaregistroval.

Samotného Kočnera prý v soudní síni ani pořádně nezaregistroval, protože podnikatel byl zahleděný sám do sebe. O budoucnosti případu má na rozdíl od Kušnírové značné pochyby. „Nejvyšší soud nemůže rozhodnout jinak, může to vrátit tomuto senátu. Pokud vím, tak Nejvyšší soud může jen vrátit nebo zrušit tento rozsudek,“ dodal s povzdechem otec Jána Kuciaka.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem

Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem

  • Aktualizováno

Slovensko kvůli šíření koronaviru od soboty 24. října do neděle 1. listopadu výrazně omezí volný pohyb lidí, až na výjimky prakticky zavede zákaz vycházení. Oznámil to premiér Igor Matovič, podle kterého bude zákaz následně prodloužen o dva týdny, ale se změněnými podmínkami. Ještě přísnější pravidla budou platit pro čtyři nejpostiženější regiony na severu a východě země, kde v pátek začne úvodní fáze plošného testování obyvatel Slovenska na koronavirus. Otestování se pak v příštích dvou týdnech uskuteční po celé zemi.

Prezidentské volby v USA 2020

Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž

Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž

V noci na pátek se spolu naposledy střetnou v předvolební debatě kandidáti na prezidenta USA – Donald Trump a Joe Biden. Řečnické klání startuje v pátek ve 3:00 středoevropského času. Televize CNN Prima NEWS bude vysílat dabovanou debatu a po jejím skončení chystá mimořádné vysílání s experty. Na našem webu vám pak bude po celou dobu k dispozici on-line reportáž.

reklama
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Nej sestřička 2020 Marcela Prayerová: Už loni jsme věděli, že něco přijde
Advokát podal trestní oznámení na Babiše a Vojtěcha: Ministerstvo šlo proti prognózám
ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?
Ať jdou lékaři v politice do nemocnic, vyzval komunista Filip Babiše. Hřib nastoupí
Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva
Opuštěný ropný tanker se začíná potápět. Křehký ekosystém Trinidadu je v ohrožení
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama