reklama

Matka měla zabít novorozeně a hodit jej do popelnice. Dostala 17 let ve vězení

Za vraždu novorozeného dítěte poslal soud na 17 let do vězení ženu z Karviné. Žena měla dítě zabít a poté hodit do popelnice, kde jej náhodou našel bezdomovec. Policisté po ní pátrali téměř půl roku a k jejímu odhalení museli využít testy DNA. Rozsudek není pravomocný.

reklama

Žena stanula před soudcem, který ji před vynesením rozsudku označil za „bezcitnou a nelítostnou ženu“. Nakonec byla odsouzena za vraždu novorozeněte na 17 let do vězení, což je o rok více, než požadoval státní zástupce. Rozsudek není pravomocný.

K tématu

„Soud podrobně vyhodnotil dosavadní život obžalované, která se o své děti nestarala zcela správně, když o jedno se starali rodiče partnera, o druhé ona sama a to třetí dala k adopci, a soustavně užívala pervitin,“ sdělil po skončení soudu státní zástupce Jaroslav Jurka.

Proč čtvrté dítě nedala k adopci, jako to již jednou učinila, či jej neodnesla do blízkého babyboxu, nebylo vysvětleno.

Tělíčko nalezl v popelnici bezdomovec

Tělíčko novorozené holčičky nalezl loni v červenci v jednom z karvinských kontejnerů muž bez domova. Žena podle soudu těhotenství tajila a po nálezu tělíčka se měla před svými známými pohoršovat nad tím, jak někdo může mrtvé dítě nechat v popelnici.

Po pěti měsících však vyšetřovatelé přišli na to, že právě ona má být matkou dítěte a obvinili ji z vraždy. „Pracoval na tom tým několika desítek kriminalistů a policistů. Podařilo se nám zjistit pomocí genetických stop, že matka musela být uživatelkou návykových a psychotropních látek,“ uvedl tehdy jeden z kriminalistů Martin Lichý.

Policisté následně vytipovali zhruba 250 drogově závislých žen, kterým začali odebírat vzorky DNA. Již v první stovce se jim podařilo zachytit maminku zavražděného dítěte, kterou má být odsouzená žena.

K tématu

Tagy: krimi děti krimi zprávy vězení Vražda Soud

Další hlavní zprávy

Domácí

Prahu zřejmě čekají další střety na demonstracích. Připraveny jsou stovky policistů

Prahu zřejmě čekají další střety na demonstracích. Připraveny jsou stovky policistů

Stovky policistů budou dohlížet na demonstrace, které pořadatelé svolali na středu 28. října do centra Prahy. Protesty či recesistické akce by se měly konat na náměstí Republiky, na Staroměstském náměstí a na Klárově. Demonstranti se chtějí především vyslovit proti vládním opatřením zavedeným kvůli koronavirové epidemii. Policie zatím neočekává, že by protesty skončily násilnými střety, jako se to stalo před devíti dny, sdělil mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Od půlnoci z úterka na středu 28. října začala v Česku platit dosud nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru. Trvat budou přinejmenším do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Vláda zakázala například volný pohyb po deváté hodině večer, provoz maloobchodů v neděli, omezila farmářské trhy a nařídila homeoffice. Jaké mají tato opatření výjimky?

Koronavirus

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 000. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní více než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem onemocnění COVID-19. Pokračuje ale nárůst počtu hospitalizovaných a také úmrtí, těch už je 2 547. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Prymula: Máme signály, že jsme na dobré cestě. Klíčová budou čtvrteční data
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Zákaz vycházení, zavřené obchody, povinný home office. Co vše se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Každý den distanční výuky škodí všem žákům, upozorňuje neurolog Stránský
Vládní nařízení se dotkla i autoškol. Žákům hrozí opakování a další placení kurzu
Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí
Zákaz prodeje alkoholu a lockdown jako v Izraeli. Imunolog Hořejší by opatření přitvrdil
Další články
reklama
reklama