reklama

Matka měla zabít novorozeně a hodit jej do popelnice. Dostala 17 let ve vězení

Za vraždu novorozeného dítěte poslal soud na 17 let do vězení ženu z Karviné. Žena měla dítě zabít a poté hodit do popelnice, kde jej náhodou našel bezdomovec. Policisté po ní pátrali téměř půl roku a k jejímu odhalení museli využít testy DNA. Rozsudek není pravomocný.

reklama

Žena stanula před soudcem, který ji před vynesením rozsudku označil za „bezcitnou a nelítostnou ženu“. Nakonec byla odsouzena za vraždu novorozeněte na 17 let do vězení, což je o rok více, než požadoval státní zástupce. Rozsudek není pravomocný.

K tématu

„Soud podrobně vyhodnotil dosavadní život obžalované, která se o své děti nestarala zcela správně, když o jedno se starali rodiče partnera, o druhé ona sama a to třetí dala k adopci, a soustavně užívala pervitin,“ sdělil po skončení soudu státní zástupce Jaroslav Jurka.

Proč čtvrté dítě nedala k adopci, jako to již jednou učinila, či jej neodnesla do blízkého babyboxu, nebylo vysvětleno.

Tělíčko nalezl v popelnici bezdomovec

Tělíčko novorozené holčičky nalezl loni v červenci v jednom z karvinských kontejnerů muž bez domova. Žena podle soudu těhotenství tajila a po nálezu tělíčka se měla před svými známými pohoršovat nad tím, jak někdo může mrtvé dítě nechat v popelnici.

Po pěti měsících však vyšetřovatelé přišli na to, že právě ona má být matkou dítěte a obvinili ji z vraždy. „Pracoval na tom tým několika desítek kriminalistů a policistů. Podařilo se nám zjistit pomocí genetických stop, že matka musela být uživatelkou návykových a psychotropních látek,“ uvedl tehdy jeden z kriminalistů Martin Lichý.

Policisté následně vytipovali zhruba 250 drogově závislých žen, kterým začali odebírat vzorky DNA. Již v první stovce se jim podařilo zachytit maminku zavražděného dítěte, kterou má být odsouzená žena.

K tématu

Tagy: krimi děti krimi zprávy vězení Vražda Soud

Další hlavní zprávy

Konec testování v mateřských školách? Hygienička prozradila, kdy se dětem uleví
reklama
reklama
Konečně spravedlnost, slaví Američané verdikt poroty v případu Floyda. Vyrazili do ulic

USA

Domácí zpravodajství

KOMENTÁŘ: Hlavně nezmínit Klause. Petr Fiala nadělil ODS ke 30. výročí cancel culture
Spor o testování v semilské škole pokračuje. Po odvolání ředitele se zástupkyně neshodnou
Další články
reklama
reklama