reklama

Medaili bych i přes zákaz políbil, říká Holuša. Prskavec? Ustál obrovský tlak, klobouk dolů

Medaile u české výpravy začínají na olympiádě v Tokiu pěkně naskakovat. Váleli brokaři Lipták s Kosteleckým, tenistky mají jistou „placku“ v singlu i deblu, šampionem se ve vodním slalomu stal kajakář Jiří Prskavec. Sportovci z tuzemska zkrátka válí. „Navazují hezky na Rio de Janeiro. I když je to letos horší na psychiku," řekla plavkyně Lucie Svěcená v pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS. Dalšími hosty vysílání byli tyčkař Jan Kudlička a běžec Jakub Holuša.

reklama

V pátek dopoledne středoevropského času zaválel kajakář Jiří Prskavec. V tokijském kanálu předvedl bezchybnou parádní jízdu a po bronzové medaili z Ria de Janeira získal zlato. „Obrovský úspěch. Po Riu de Janeiru nebyl v lehké pozici. Všichni očekávali, že vyhraje. Tlak musel být obrovský, a on ho ustál. A vyhrál o parník. Klobouk dolů,“ chválil krajana Jakub Holuša, halový mistr Evropy v běhu na 1 500 metrů z roku 2015.

Tyčkař Jam Kudlička chválil, s jakým náskokem zlato Prskavec vyhrál. „Tři vteřiny je velký náskok.“ Na Prskavce o dvě hodiny později navíc navázal judista Lukáš Krpálek, který po zlaté z Ria získal stejně krásný suvenýr i v těžké váze v Tokiu.

V suverénní české představení se ve čtvrtek proměnila střelecká soutěž v trapu. Jiří Lipták s Davidem Kosteleckým se postupně zbavili všech ostatních soupeřů a dali si finálový rozstřel o zlato a stříbro mezi sebou. Nakonec byl tím šťastnějším Lipták, Kosteleckého to však nemuselo tolik mrzet, zlatou už získal před 13 lety v Pekingu.

„Kluci byli úplně úžasní. Vystříleli ostatním rybník. Třeba kdyby se tam kvalifikovali tři borci, budeme mít kompletní sbírku. Ale je to něco, co se jen tak nezažije,“ uvedl Kudlička, který se také vyjádřil k zákazu líbání medailí kvůli pandemické době. „Je důležitější mít medaili na krku. Ale polibek cenného kovu bývá krásný. Budou s tím muset žít, ale důležité je, že medaili přivezou do České republiky.“

Holuša by prý podobné nařízení nerespektoval. „Asi bych to porušil. Buďme rádi, že olympiáda vůbec je, ale celé je to divné,“ konstatoval běžec.

Celkem už má výprava jistých sedm medailí. „Navazují hezky na Rio. I když je to horší na psychiku. Není tam taková atmosféra, ale přesto podávají skvělé výkony,“ podotkla plavkyně Lucie Svěcená. „Sedm medailí máme. Ale pro mě s Honzou (Kudličkou) teď začíná to pravé,“ zmínil Holuša to, že až v pátek startují soutěže atletů. „Doufám, že se do sbírání zapojí i atleti. Bude to těžké, nicméně v našem případě věřím hodům a vrhům. Uvidíme.“

V jeho atletické oblasti ale Holuša příliš nadějí nevidí. „V bězích asi šanci nemáme. Je to dané, proti Afričanům a Američanům je to těžké.“

Zato české tenistky už mají šanci na medaili stoprocentní. Markéta Vondroušová si zahraje finále dvouhry, Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou zase čtyřhry. „Klobouk dolů před nimi. Není to jen o tom vyhrát. Ty podmínky – hrají v extrémním vedru, zápas za zápasem,“ podotkl Kudlička.

Tagy:
pořady CNN Prima NEWS olympijské hry sport Letní olympijské hry v Tokiu 2021 Co Čech, to trenér! Jan Kudlička Jakub Holuša Lucie Svěcená

Hlavní zprávy

Jdou se lovit Vietnamci. Cílí na ně i Babiš, k urnám se jim ale nechce či nemohou volit

Politici se vydali na lov voličů ve vietnamských komunitách. Premiér Andrej Babiš (ANO) se objevil v pražské tržnici Sapa, kde se nechal ostříhat. Uskupení Trikolóry, Svobodných a Soukromníků (TSS) zase vsadilo na billboard ve vietnamštině. Zástupci komunity nevidí v návštěvě předsedy vlády problém – berou ho jako reklamu pro své podniky. Vietnamci oslovení redakcí CNN Prima NEWS ale dodávají, že ho volit nebudou – někteří zmiňují jako důvod EET, jiní se o politiku nezajímají a někteří ani nemají volební právo.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Reportáž: Komu dá hlas 300 tisíc Romů? Někdo komunistům, ale většina nikomu

Kolik žije v Česku Romů a jakou cenu mají pro politiky jejich volební hlasy? „Jsou nás tady tři miliony,“ tvrdí 59letý Peter Šarišský z ostravské vyloučené lokality v oblasti Jílové ulice. Trochu přehnaný odhad, podle české vlády jde o necelých 300 tisíc lidí. I to je ale zajímavé číslo pro strany a hnutí. „Žádnou romskou stranu nemáme, tak to dám asi komunistům,“ říká Šarišský. A co další Romové?

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Hamáček: Nechceme dovézt 300 tisíc otroků, kteří budou brát našim lidem práci

Česku nepomůže levná pracovní síla z východních zemí, řekl ve Speciálu 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle něj není cílem dovézt do Česka lidi, kteří budou pracovat za minimální mzdu. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček podotkl, že Česko by si mělo pracovníky ze zahraničí vybírat už po střední škole a umožnit jim kvalitní vzdělání.

reklama